Co jíst místo masa v těhotenství?

2853
7.5.20 11:48

Co jíst místo masa v těhotenství?

Holky poraďte, jak jsem těhotná, vůbec nemám chuť nejen na maso, ale ani na ryby. Natahuje mě už i v obchodě, když jdu kolem regálu a vidím to tam ležet. Maximálně pozřu s chuti něco, kde to maso nepripravuju já a není v celku, třeba kebab, bun bo nám bo, pastiku, hotovou bagetu nebo hamburger. Ještě sním rybí prsty. Natahuje mě i z myšlenky na nej :lol:

Vůbec ale teď nevim, co vařit, protože muž má maso rad a já bych mu rada něco uvarila, ale proste nemuzu a na jídla bez masa se moc netváří. Já jsem kvůli tomu od začátku těhotenství i zhubla asi tři kila. Jim akorat vajíčka, Lipanka, občas třeba rybí prsty nebo pomazánku z lososa a těstoviny s tunakem. Sýry nejim kromě strouhaneho, jinak jen tvaroh, a mléko nepiju. Občas luštěniny.

Nevíte, čím si trochu doplnit živiny? Mám obavu, abychom byli i s prckem v poradku. Ale tápu v tom, nemám totiz chuť skoro na nic když se to tak vezme :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3096
7.5.20 11:56

Tak si pockam na rady, protoze resim to same. Jak citim maso tak jsem vyrizena, nemuzu ho delat k obedu/veceri.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.5.20 11:58

Mne maso taky ze zacatku vzdy smrdelo a mela jsem problem ho snist, hlavne z kureciho se mi delalo fakt zle. Varit mi pomahal manzel, abych ho nemusela videt a cichat, tak krajel a smazil ;) Kdyz uz bylo hotove, tak to uz nebylo az tak hrozne. S druhym trimestrem se to vzdy zlepsilo a mohla jsem zas jist normalne.

Nic jsem nedoplnovala a jedla, co jsem zvladla. V prvnim tehotestvi jsem asi tri tydny zila jen z vyvaru, bananu a rohliku. Mimco si vzalo, co potrebovalo a bylo ok ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1541
7.5.20 12:00

Radu nemam.. Ale s tema morskyma rybama v tehotensvi to moc neprehanejte, moc se to nedoporucuje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
7.5.20 12:01

@Semtex Já jako vegetarián jsem nejedla maso vůbec, ale stejně jako jindy jsem dbala na to, abych měla v jídelníčku hodně bílkovin např. z tofu, tempehu, oříšků, avokada apod. A každý den jsem brala Femibion. Dcera v poradku, 3,5 kg tři týdny před termínem. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3542

@Semtex já bych mu objednala na damejidlo nebo ať se postaví k plotě on, my to tak měli cca půlku každého těhotenství :-)

zvedal se mi žaludek ikdyž jsem jen cítila, že vaří on :-) hlavně u těch ryb… jinam jsem vařila věci typu omeleta, tuňak z konzervy jako rizoto, čevapčiči z hovězího, vlastně hovězí bylo jediné maso, co mi nesmrdělo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17910

No tak jez více tvarohu, vajec a luštěnin, lososa a tuńáka. To je úplně dostačující. Případně si nech jídlo holt dovézt.

Příapdně přidej ořechy a semínka a třeba ořechová másla.

Určitě dělěj pomazánky - tam se bílkovin dá propašovat spoustu - vejce, ryby, luštěniny a tvaroh, každé zvlášť, nebo v kombinacích. Přida tdo toho můžeš libovolnou bylinku, nebo koření.

Další věc kam se dá zamaskovat docela dost luštěnin jsou nejrůznější polévky a saláty. Můžeš zkusit jestli do „sýr který nejím“ patří třeba i feta, není tak slaná jako balkán a je jemná a prakticky je to tvaroh :-D. A stejně tak se do každého salátu dá přidat vajíčko.

Skvělé místo na luštěniny a vajíčko a semínka a případně ryby jsou nejrůzunější misky na asijsou notu - poke/budha bowll/bibimbap.

Üvaříš rýži, dáš ji dospod misky, na to dáš nějakou bílkovinu - třeba ciznru z plechovky, nebo opečené tofu či tempeh + nějakou asijskou omáčku a zeleninu co máš zrovna doma + bylinky a sezamové semínko.

S těma luštěninama je ideální uvařit větší množství, nasypat je po 150 g (2 porce) do pytlíčku a dát na mrazík a pak jen vyndavat podle potřeby a přidat do polívky, salátu, omáčky, misky, pomazánky atd.

To že na něco nemáš chuť není zas až tak relevantní, to je jen nějaký návyk a postoj. Zároveň to že teď ti hormony dělají tohle, neznamená že to budou dělat celé těhotenství, prostě to zkoušej a zkus se oprostit od „hm, to ale já nejím“ V okamžiku kdy se ti navaluje, tak je to jasné, to nedje, pokud ale jen máš ve škatulce „nejím“ zkusila bych prozkoumat, jestli to fakt platí.

Jinak to není nic tragického, dítě v pořádku bude a ty pokud jsi normýlně živenýá osoba, tak to taky zvládneš ve zdraví.

jestli se tím chceš nějak zabírat, tak tady je třeba diplomka na téma vegetariánství a mateřství - ale budhistům v indii to funguje tisíce let a toho jídla mívaj méně než ty, takže bych se tím moc nezalamovala.

https://is.muni.cz/…va_prace.pdf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
900
7.5.20 12:06

Asi bych se zkusila zaměřit právě na ty luštěniny, cocka, cizrna, fazole jsou super zdrojem bílkovin i železa, jen je dobré je kvůli využitelnosti železa podávat s něčím co má vitamín C. Jinak je v dnešní době spousta alternativ, tofu, tempeh, seitan, taky výrobky od Šmakouna. Hlavně bych se tím ale nestresovala, jez, co ti dělá dobře, na začátku hubne dost žen, hlavně že v sobě něco udržíš, miminko si živiny vezme ze zásob. A chlap to holt vydrží, ať si maso navaří sám :mrgreen: za pár týdnů to může být lepší a zase normálně navaris a hlavně se najis :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2819
7.5.20 12:06

No asi nic :nevim: ja prvni trimestr nemohla maso ani citit, zvedal se mi kufr i ze sunky..tak jsem ho proste nejedla a nevarila..teda myslim, ze smazeny mi nevadilo, protoze to nemelo ten masovy smrad, ale smazeny jsem zas nejedla z duvod prave smazeni..jedla jsem hodne zeleniny, vejce, syr a tehu vitaminy, tam zas tolik moznosti neni no..lusteniny jsem jedla snad jen cervenou cocku a orechy no..manzel bud jedl to co ja, nebo si poradil sam..jako ta rada zni, proste se vyhybej tomu, co ti nedela dobre…mimco si vezme, co potrebuje, pripadne se porad s doktorkou na kontrole

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27061
7.5.20 17:06

Počkala bych jestli to přejde, mě se to drželo celý první trimestr, bylo mi blbě i když jsem viděla maso na online nákupu :mrgreen: pak jsem půlku těhotenství jedla hlávkový salát se špekem :P rodina to prostě měla mimo, když chtěli maso musel si ho manžel uvařit sám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
7.5.20 20:40

Mně nedělá problém jezení masa, jen jeho vaření. Takže přes týden chodíme oba pro obědy, o víkendu uvaří tatínek nebo se to hodí na gril venku, tam mi to nevadí- zahrada k nezaplacení 😆 zkuste to taky, pokud máte možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat