Co jíst po extrakci zubů moudrosti?

Anonymní
25.5.20 22:03

Co jíst po extrakci zubů moudrosti?

Dobrý den ;)

mám dotaz, kdy jste začali jíst po extrakci zubů moudrosti ( po jednom mám vstřebatelné stehy, druhý horní šel lehce, tudíž bez stehů ) například oříšky, semínka apod. Prostě potraviny, které by mohly nějak narušit jak už zmíněné stehy, či krevní sraženinu po vyndání horní osmičky?
Mockrát děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4203
25.5.20 22:08

Až to bylo zahojený a nehrozilo, že se mi ty ostré kousky nacpou do těch děr nebo poškodí ránu.

Nevím co to je za debilní nápad se po trhání zubů chtít rvát ořechama a semínkama :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.20 22:20

@Cenarius Děkuji. Nemám v plánu to jíst hned, jen mě zajímalo, kdy se ta krevní zátka přibližně zahojí, aby již nehrozilo její narušení ( na horní osmičku si špatně vidím a nevím tedy, v jaké fázi hojení je ) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
59280
25.5.20 22:30
@Anonymní píše:
Dobrý den ;)mám dotaz, kdy jste začali jíst po extrakci zubů moudrosti ( po jednom mám vstřebatelné stehy, druhý horní šel lehce, tudíž bez stehů ) například oříšky, semínka apod. Prostě potraviny, které by mohly nějak narušit jak už zmíněné stehy, či krevní sraženinu po vyndání horní osmičky?
Mockrát děkuji :)

Po sekání spodní osmy a jak dr řekl, komplikovaném zákroku, jsem Druhy den jedla hamburger /sraz amerik, jiné jídlo nebylo/ a zpívala na koncertu.. 2 stehy mi sice praskly, ale jinak good :mrgreen: myslíš, že ti moje zkušenost pomůže? Podle svého přeci, na co se cítíš :think: jo a atb sjem nebrala vůbec, protože víno na srazu a první den sjem měla jeden prášek na bolest, kdy se to probralo.. To bolelo moc.. Otok asi týden..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
698
25.5.20 22:31

Já se tě zakladatelko zeptám jak to máš s bolestí? V pátek mi trhali spodní, mám tam vstřebatelné stehy a pořád to hodně bolí. Během dne beru co 3 hodiny ibalgin s paralenem na střídačku. Furt si říkám, že už by to mělo odeznívat a nic. Najím se jen když zrovna zabere prášek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.20 22:33

@martina.se :D :D tak to hledím, že si dokázala otevřít pusu na hamburger a zpívat :D to já měla problém otevřít pusu na brčko :D

• Nahlásit
  • Citovat
59280
25.5.20 22:36
@Anonymní píše:
@martina.se :D :D tak to hledím, že si dokázala otevřít pusu na hamburger a zpívat :D to já měla problém otevřít pusu na brčko :D

No.. Já jsem cita a měla jsme z toho strašný strach.. Ovšem ta kapela byla tak skvělá, že jsem neodolala.. 2 stehy šly do kytek, ale na kontrole po víkendu dr řekl, že je to v klidu.. :mrgreen: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59280
25.5.20 22:38

@Petkaelik já měla aulin, napsaný přímo od dr.. Jak se to probralo, bolest jako blázen, zobla jsem a za 15 minut klid.. Na zuby je brufsn nanic.. Lepší cosi na předpis popř valetol :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@Petkaelik já teda musím říct, že bolest byla ( podle mě mírnější jen první den ) druhý den občas, ale úplně snesitelná. Snědla jsem pouze Brufen po odeznění lokální anestezie a na noc. Jinak nebyla potřeba :nevim: otok tváře byl minimální a od 3 dne nemám vůbec žádný :kytka: ale co vím, působí to hodně individuálně a od 3 dne je doporučen výplach buď heřmánkem, či šalvějí, která urychlí hojení a působí antibakteriálně :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1639

@Petkaelik Já to tak měla nedávno a opravdu jsem se první dny vůbec nenajedla otok velkej, ale tak od šestého dne se to začlo lepšit. dobré to bylo tak za dva týdny. ale od toho desátého dne už byl lék na bolest jen ráno a někdy v noci.
Držím pěsti, ať se to dobře hojí a už nebolí :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
698
25.5.20 22:41

@martina.se nic mi předepsat nechtěl a sliboval, že v neděli už o ničem nebudu vědět :grinning: začínám se bát, že něco nebude v pořádku. Díky za reakci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13512
25.5.20 22:45
@Petkaelik píše:
Já se tě zakladatelko zeptám jak to máš s bolestí? V pátek mi trhali spodní, mám tam vstřebatelné stehy a pořád to hodně bolí. Během dne beru co 3 hodiny ibalgin s paralenem na střídačku. Furt si říkám, že už by to mělo odeznívat a nic. Najím se jen když zrovna zabere prášek.

Nekdy se nevytvoří ta krevni srazenina, nebo se odlouci a vytvori se tzv. suche lůžko, hlavne u spodnich osmicek. Pohledej, treba je to tvuj pripad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.20 22:46

@Petkaelik kdyby bolest i po pár dnech neustoupila, raději bych zašla k zubaři ať na to mrkne a vše se hojí jak má :)

• Nahlásit
  • Citovat
698
25.5.20 22:53

@vlcacek01 děkuji za reakci a povzbuzení, že toho teď moc nesním to mi vůbec neva, ale že budu tak trpět kvůli blbého zubu, který tam už ani není.:joy: Každý večer usínám s pozitivním myšlením, že zítra bude líp :grinning:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59280
25.5.20 22:59
@Petkaelik píše:
@martina.se nic mi předepsat nechtěl a sliboval, že v neděli už o ničem nebudu vědět :grinning: začínám se bát, že něco nebude v pořádku. Díky za reakci

Tak zkus svou dr. Zavolat, vysvětlit.. Každý reaguje jinak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama