Co jíst při protikvasinkové dietě?

181
8.12.18 19:07

Co jíst při protikvasinkove dietě?

Ahoj, vím že už na to bylo hodně diskuzi ale už sem přečetla tolik článku a pořád nevím co si mám dát na večeři nebo na oběd. Vím jaky jsou vhodný potraviny ale neumím z nich udělat oběd a abych pořád jedla dušenou zeleninu s masem to mi moc dlouho nevydrží :D. Nemáte někdo zkušenosti s touhle dietou? Co jste jedly atak.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
13061
8.12.18 19:25

Cokoliv. Respektive pokud budete jíst víc vlákniny a méně sajratů, tak to bude jedině dobře.

Ale pokud se bavíme o poševní mykoze, tak omezení cukru na ní nemá nejmenší vliv. Neexistuje žádné propojení mezi střevy a pochvou. Tedy kromě mechanického znečištění při špatném utírání zadku.

Tento mýtus vznikl proto, že před rozšířením umělých vláken pro spodní prádlo a těsných kalhot, které negativně ovlivňují mikroklima dámského klína byla candidoza nemocí diabetiček.
Ale ne proto, že by se kvasinky živily vysokým krevním cukrem (ke krevnímu řečišti prostě nemají přístup), ale protože diabetes je systémové onemocnění a ničí i schopnost periferií efektivně se bránit.

Takže na poševní záněty si zajděte ke gynekoložce na kultivaci a lečte to specificky. Zároveň se při tom musí dostatečně dlouho přelečovat tím samým přípravdkem i váš partner a do té doby, než jste dva týdny zcela bez potíží můžete souložit pouze s kondomem. V případě že váš partner má problémy se zuby či dásněmi, tak může být přenašečem kvasinek i orální sex - takže ho projistotu pošlete i na dentální hygienu.

Kromě specifické lokální léčby mohou pomoci třeba lysáty jako je Candivac a probiotické vaginální globule (jogurt je dost nanic, protože jaksi jogurtové kultury ve vagině nebydlí, nemají tam laktozu a nic jiného pořádně nežerou.)

Zároveň je potřeba omezit případnou usilovnou hygienu pomocí mýdel a jiných přípravků - chcete jen co nejšetrnější věci a jedině s kyselým PH a používají se jen na zevní genitálie - pochva - tedy vnitřek je samočistící a samoůdržbový a čím víc do toho hrabete nějakými přípravky, tím víc narušujete jeho přirozenou rovnováhu.

A nosit prádlo z přírodních vláken a buď ho při praní dezifnikovat a nebo vyvářet a žehlit, vzdát se upnutých kalhot z pevné látky a co nejčastěji chodit na ostro v sukni.

V případě že se bavíme o mykoze v ústech, tak tam má smysl omezit příjem jedndouchých cukrů v jakékoliv podobě, pít kefír a kloktat antimykotickými supsenzemi z lékárny. A zajít si na dentální hygienu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
8.12.18 19:28

@Ou děkuju za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1366
8.12.18 19:57

@Ou mně posledně řekl gynekolog, že nemá smysl dělat kultivaci, že se od toho upouští, protože než ze vzorku něco vyroste a než se otestuje citlivost, pár dní to trvá a osídlení v pochvě už může být jiné.
Mně kvasinková dieta pomohla, ale není samospasná. Měla jsem léta opakovanou s poševní mykózou trápení. Letos v létě po x létech „recidiva“. Dva měsíce furt dokola. Až mi sestra na dětským poradila kapky Candiol od Hádka a homeopatika. A od tý doby zase (ťuk ťuk) klid.
A ještě jedna poznámka, byť je to trochu nestandardní pohled na věc…jak praví babička Vilma v Ženy v pokušení - důvěřuj IQ svý frndy. Ale víc bych to nerozmazávala :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14178
8.12.18 20:22

Tak dieta samozrejme efekt ma, nase telo neni skupina izolovanych organu :roll: proc maji spatne kompenzovani diabetici tolik problemu? Mimojine I kozni,trpi treba prave na mykozy. Mela bys jist komplexni sacharidy s nizkym GI. Staci si vygooglit low GI diet,je toho mraky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
9.12.18 21:39

Pořád mi ale nikdo neřekl co si mám udělat na večeři atak :lol: na svačinu si dávám Grahamovy rohlík s lucinou doufám že to můžu na snídani Acido mlíko ale na ty ostatní jídla nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14178
9.12.18 22:22

@Kakajicko69 treba nejakou rybu se zeleninovym salatem, ja mam dnes fazolky na smetane s varenym vajickem. Pokud pecivo musis,Tak bych ho spis jedla rano. Rano je telo na ty sacharidy mene citlive.Anebo zkus sehnat Vecerni chlebik,pak jsi ok, ten nema skoro zadne sachry a je vazne dobry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
10.12.18 16:25

@Lenka_Hal děkuju moc to se mi bude hodit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama