Co jí půlroční miminko?

5.4.16 09:25

co jíst půlroční miminko

Ahoj holky, co dáváte jíst od půl roku dětem? díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58486
5.4.16 09:29

Jako první příkrm dýni :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.16 09:34

Já začínala se zeleninou (dýně, mrkev, petržel, špenát, květák, brokolice, brambor, těstoviny, rýže, ), pak maso… Na nic nespěchám a k večeru dávám kaši. Ted někdy se terpve chystám začít s ovocem.

• Citovat
  • Upravit
20147
5.4.16 09:36

@esmeralda44 Zeleninové pyré k obědu. Jinak mateřské mlíko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22750
5.4.16 09:46

Zeleninu k obědu, jinak kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4916
5.4.16 09:58

@esmeralda44 K obědu ochutnat vařenou zeleninu, jinak kojení…snažila jsem se postupovat podle www. kojení. net

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
5.4.16 10:20

@esmeralda44 Záleží na tom, zda už je dítě nějakou dobu na příkrmech. Syna jsem začala přikrmovat od 5. měsíců, protože se na jídlo vysloveně třásl. Teď v 6. měsících jí : dýně, mrkev, brambora, maso - krůtí a hovězí, banán, hruška, nemléčná kaše kukuřičná a pohanková, zkusila jsem i špaldovou kvůli lepku + kojení.
První příkrm bych dala dýni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
735
5.4.16 10:22

Ja jsem zacala obedem, varim sama - brambory, mrkev, brokolice, kvetak, cuketa, pak maso a losos. Postupne v 10 dopol. ovoce - jablecne a svestkove pyre s bananem, ted vecer kasi. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42497
5.4.16 10:23

V půl roce jedl kluk jablko, hrušku, banán a většinu dalšího sezonního ovoce a začínali jsme se zeleninovým příkrmem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
5.4.16 10:24

@esmeralda44 ja začínala s prikrmy driv, takze v pul roce uz mel nejen zeleninovy obed, ale uz jsme začínali o s ovocem na svačinu. Jinak mel UM, pil 3×180ml.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
953
5.4.16 11:12

My občas zkusíme BLW (malý má 5 měsíců, tak má čas, zatím mu nechutná :D ), přidávám tabulku, která se dá používat i při mixované stravě - pro inspiraci :) Kyby vás BLW zaujalo, můžu nabídnout elektronickou knihu „Vím, co mi chutná“ ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
364
5.4.16 11:34

Taky jsme najeli od 6m na BLW, s knihou Baby-led Weaning. Super, doporučuji, malý byl z každého jídla nadšený a hlavně mohl jíst s náma u velkého stolu. Výborně se naučil kousat, nikdy jsem nic nemixovala. K tomu jsem pořád kojila, sám pak začal některé kojení vynechávat. Začínali jsme mrkev, brambor, cuketa,.. ovoce bez šlupky a povařené v páře a od 7m maso, těstoviny. Z rýže jsem dělala také bochánky z formičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
5.4.16 13:00

@Nikki5 @Iva575 holky, ja to slysim prvne, tak se zeptam mozna blbe. Malej ma 9 m a roste mu teprve prvni zub, navic je to dvojka nahore, nema ty hlodaky dole (jinak bezzubej), prece kdyz mu dam mrkev do ruky, tak to neda ne? Parkrat jsem mu zkusila do rucky neco dat, ale vetsinou to dásní uzuzla a pak mu to zaskočí.
To je vhodne spis pro deti co uz mají zuby, co..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
953
5.4.16 13:30

@sisk ono se to nezdá, ale oni mají ty dásně docela silné. Mrkev syrovou bych asi nedala, přece jen i tak jde pouze o ochutnání. Nejlepší je s tím začít hned, protože pokud si zvykne na pyré, tak už se hůře zvyká na normální potravu a trvá to déle, tím se stane, že se i více zakuckává. V té knize se i píše o tom, že děti mají dávicí reflex daleko blíže špičky jazyka než my a časem se posouvá dozadu, proto se stane, že se zakuckají, ale k dušení dochází velice zřídka. Mají ten dávící reflex silný a tudíž větší sousto vykašlou, pak pokračují v jídle jakoby se nic nestalo :D a ještě jde o to, že to v puse žmoulají docela dlouho, takže si to v podstatě rozmělní na kaši. Jinak ze začátku to děti plyvou, než si zvyknou na to, že to mají spolknout. Tohle vše má z té knihy ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
5.4.16 15:57

@Nikki5 aha, tak dekuju, zkusime. Zatim mu davam jen kukuřičný křupky do tlapky, ty dlouhe. To se mu ji dobre a sliny to rozpouští, takze neva, kdyz si uzuzla vetsi kousek ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama