Co jste oblékali miminku? Aneb - nákupy prvomatky

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 13:14
Co jste oblékali miminku? Aneb - nákupy prvomatky :D

Ahoj,

prosím potřebujeme poradit. Na internetu je sice milion doporučených výbaviček, jenže já se v tom stejně nedokážu moc vyznat. Resp. nevím, co je miminku nejlepší oblíkat. Jestli kupovat hlavně overaly, jestli tepláčky (s ťapkami nebo bez???), jestli punčocháčky, jestli obyč dupačky, co jsme nosili jako miminka my, zda je potřeba košilky/mikiny, trička?… Miminko se má narodit v září, v nosítku ho chci mít jenom sem tam, takže hlavně kočárek. Mně třeba přijde, že je zbytečné kupovat kabátky, když jsou overaly a k tomu třeba fusak. Hlvně ty kabátky/mikiny mají často kapuci, na co to je? Je dobré mít kapuci? :nevim: Moc nechápu, proč se vyrábí různé věci, které jsou pro miminka nevhodné, třeba zapínání vzadu - nechci, aby miminko leželo na knoflíčkách. Takže bych chtěla nakoupit hlavně aby to bylo pohodlné pro miminko a praktické. Nechci toho mít zbytečně moc, ale ani málo, protože se budu cítit líp. když bude rezerva a nebudu muset furt prát. Bydlíme dost z ruky, takže to chci nakoupit dopředu a neřešit, že mi potom po porodu bude něco chybět, ale jasně, že něco se dokoupit dá i potom. No chci to mít už připravené, vyprané, nažehlené do konce července, ale zatím moc nevím, co nakoupit a jak se v tom vyznat. Díky za rady :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 2095 příspěvků 2 inzeráty 15.05.19 13:24

Každý ti tu odpoví to, co vyhovovalo jemu. Já to teď taky těším a budu shánět hlavně overaly, polodupacky bez slapek a k tomu ponožky, body s dlouhým, cepicku, rukavicky a hotovo. Overal je proste nejlepsi, vsechny ruzne teplosti dle počasí, pak dopljis jen čepicí a supnes do fusaku nebo zavinovacky, opet dle pocasi. Kapuce taky nechápu, ale někdo to dává místo čepice.

LuciMik94
Stálice 87 příspěvků 1 inzerát 15.05.19 13:26

Mam 4tydenni holcicku, nakoupene hromady veci, leginek, ryfliku, tricek…a stejne oblikam jen porad dokola pyzamove overalky s tlapkama(mam z Nextu-super kvalita, Tesco - hned zmolky od toho, jak malou nosim, pak jeste KappAhl na zip - super na noc, ze nemusis zapinat cvocky), teplacky s tapkama a zavinovaci body (z H&M zavinovaci body po 3ks super, nezmolkuji, nevytahuji se…). Na den mame tak 7 overalku, protoze ublinkava mliko a ne vzdy to zvladnu chytit a utrit. Neprakticke je pro me vse pres hlavu. Ven oblikam overalek, kombinezu a do fusaku v tomto pocasi. Dale se vyplati ponozky obycejne i teplejsi - ma casto studene nozky. Krom obleceni vyuzivame hodne muselinovych plenek pod hlavu, sobe na rameno, na podkladani…prave kvuli ublinkavani.

fialkaann
Stálice 53 příspěvků 15.05.19 13:28

Ahoj - ono je to dost individuální i podle miminka, každému trochu něco jiného sedne. Ale za mě je hodně fajn bodyčko + punčošky, ale musí být pružné, ideálně bez obrázků (ty můžou potom dráždit kůži) a dobře padnoucí. My dost využili takové ty retro punčošky s kšandami. Hodně jsem používala overaly a nejenom na spaní, protože prostě je to pohodlné. Důležité je, aby ten overal nebyl moc pevný, aby se miminko mohlo v klidu hýbat, takže klidně o kus větší a ideálně rozepínací ne obě strany, ne jenom na jednu nohu (to se blbě oblíká). My dost využili i ty obyč dupačky, protože mi to přišlo, že se přecejenom líp v tom můžou hýbat, že nejsou spojené ručičky s nožičkami, jestli chápeš, jak to myslím. Naopak vůbec jsme nevyužívali legínky, jenom polodupačky, to jsou se širokou gumou a ťapkami. Případně i se širokou gumou bez ťapek právě do nosítka - já ale v nosítku preferovala body, hodně pružné punčošky + návleky třeba… A potom jsou fajn různíé takové ty rostoucí věci. On i pytel na spaní je fajn, my ho používali i na doma nebo do kočárku. Je fajn, že se tam miminko může hýbat bez omezení, a k tomu ušetříš hodně oblečení, stačilo tam bodyčko + ten pytel… měli jsme oblečení taky víc a nelituju. Kupovali jsme hodně v bazárcích, takže jsme neutratili moc, ale ono se to vyplatilo mít rezervu a využili jsme pak i pro další děti. Na 3. jsme kupovali fakt minimum ;)

Julinka 18
Kecalka 208 příspěvků 1 inzerát 15.05.19 13:32

Doporučuju polodupačky, ponožky měla malá pořád dole :lol: overaly super na spaní a někdo dává i pres den, já dávala body a polodupačky. Kabatky mala skoro neunosila, davala jsem hodně chlupatý overal, byl teploučký a pod to měla malá polodupky a body. V zimě když fakt mrzlo, jsem ho daval i do fusaku. Rozhodne takhle malému mimco nekupovat trička apod, bude mít holá záda, nebo pod to body ve formě košilky, bez rukávů. Mela jsem i takové chlupaté polodupačky a ty byly fakt bezva…mám je pořád doma, velikost 62 kdyby jste některá chtěla můžu poslat fotky..mám holčičku narozenou v září, mám tu i krásnou bílou kombinézu

Margery
Extra třída :D 11125 příspěvků 1 inzerát 15.05.19 13:42

Kluk nosil dupačky s ťapkama a bodyčka s krátkým/dlouhým. Na noc overálky. Holka hodně na začátku overálky, nebavilo mě ji oblíkat :lol: jak jí upadl pahýlek (asi po čtyřech týdnech), začala jsem pomalu k bodyčku dávat leginy a ponožky. Nosím ji, takže dupačky s tapkama nevyužívám :nevim:

Kalukap
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 15.05.19 13:48

Syn je říjnový, přes den nosil doma bodýčka s dlouhým rukávem, tepláčky a ponožky. Někdy jsem mu na to dala ještě tričko s dlouhým. Na spaní overaly, ty jsou super. Ven jsem mu dávala mikiny, některé byly s kapucí, tu jsem přetáhla přes čepičku. Do kočárku bodýčko, tepláky, ponožky, teplý overal nebo takovou super věc, byl to teplý mikinový matroš, jen v nohách to bylo jak spacák (to bylo super, vzala jsem miminko, oblékla ho do spacáčku a bylo hotovo), čepku, rukavice a tenký fusak. V tom jezdil celou zimu. Nesnášel být navlečený. V poradně u doktora jsem vždycky měla trochu pochyby, všechny maminky měly miminka v milion vrstvách, já ne. Ale vždycky byl teplý, spokojený, brzo jsem to přestala řešit. No a co se týče zapínání, vždycky mezi nožkama nebo tak, aby nikde nic netlačilo. Dupačky a polodupačky jsem nedávala vůbec, špatně mu to drželo na nožičce.

Myšové mizerní
Povídálka 15 příspěvků 1 inzerát 15.05.19 13:49

Já dávala hodně bodýčko s dlouhým rukávem a polodupačky s ťapkama (z HMka s vysokým pasem). Nesnáším holá záda, i u mimina mi to vadilo, takže legínky jsem nedávala. Mikiny jsme ani moc nevyužili, malá je listopadová (jo, ty s kapucí jsou blbost). Na zimu pak měla teplejší overal, plus kombinézu. Overaly jsou hodně oblíbené, já je naopak neměla ráda. Hlavně v noci při přebalování mi to hodně překáželo (když je ten boban všude). Chce to koukat i na detaily, zapínání, třeba celopropínací overal, jinak mi tam nešly nacpat nohy. Třeba Lindex má mít i overaly na zip, někdo si to chválí. Bodýčka zavinovací, u novorozence super, že se mu to nemusí cpát přes hlavu. U větších dětí pak už naprd, dítě sebou mele a musíš zapnout hodně patentek. Bodýčka jsem měla radši ty se zapínáním u krku, aby malá neměla výstřih až na břicho.
Doporučuji moc toho nekupovat, spíš si půjčit ty malé velikosti, pokud máte tu možnost. Časem poznáte :) Každému opravdu vyhovuje něco jiného.

andelka83
Generální žvanilka 20815 příspěvků 15.05.19 13:50

Novorozence jsem měla v overalech, s tapkami, na zapínání po celé délce ( nesnáším ty přes hlavu). Měla jsem i košilky a bodyčka, zavinovací. A dupačky s rozepínáním dole. A polodupacky ( teplácky s tapkami). Na chladnější počasí flisovy overal nebo kombinézu. Když měly kapuci, tak jsem dávala už jen tenkou čepičku. Teď má prcek 3,5 měsíce a nejvíc dávám body a polodupacky. A na spaní overalky. Jako druhou vrstvu nejradši kabátek na zavinovani nebo na druky ( nemám ráda na zip, někdy to vadí pod bradou). Kombinézy jsem měla i pro starší dítě s kapucí, ono aspoň je chráněný krk. Fusak záleží jaký je, jestli jako kokon, že by chránil i hlavu a ramena, nebo klasický, kdy vrchní část těla tolik nechrání.

Reflex
Závislačka 3848 příspěvků 15.05.19 13:51

Jako úplné mimino jenom overaly, když se začal dávat na bříško, tak trička - pást se musí bez pleny, takže body a cokoliv delšího si počůrá a musíš převlékat. Teprve ve fázi lezení jsem začala používat body a to používám až dosud (2,5 roku) :) K tomu nějaké mikiny nebo svetříky, pokud nebude teplo jen na tričko a taky na ven.

Do kočáru bych koupila kombinézu, ale místo nohavic jakoby pytel. Tím si ušetříš navlékání na nožičky, jen položíš dítě na rozepnutou kombinézu a zaptneš. S tím jsem ho ještě dávala do kožešinového fusaku.

Příspěvek upraven 15.05.19 v 13:55

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 15.05.19 13:55

Na uplne male miminko jsem mela nejradsi overaly s tapkami nebo body a k tomu teplacky s vysokym pasem, bez gumy, idealne taky s tapkami. Na ven v zime taky teply overal. Do mensi zimy nejaky kabatek, teplacky. Ponozky moc ne, z tech gymicek melo nozicky casto preskrcene.. Lezicimu miminu je kapuce vazne k nicemu, ale pri velke zime jsem mu ji davala jeste i pres cepicku. To nebylo uplne k zahozeni.

BelAir
Kecalka 126 příspěvků 15.05.19 13:57

Malá je únorová a nosíme hlavně bodycka s dlouhým rukávem a polodupacky. Ponožky dávám jen když ji nechavam hambatou prokopávat a furt si je skopava, takže mít teplácky bez tapek, tak furt nandavám fusekle. Na ven hodíme jen navíc mikcu s kapucí a cepici. Teď bude mít 3m, planujeme ji na doma dávat bodycka s krátkým rukávem + polodupacky, a pak overaly s krátkým rukávem a kratšíma nohama. Na spaní pak overal. Ale musíš si to vyzkoušet sama, co bude vyhovovat.

Gortyna
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 15.05.19 13:58

Já nakoupila pro prosincové dítě body s dlouhým rukávem a tepláky, polodupacky, ponožky, mikiny na zip a zimní overal. Nesnášela jsem dupačky, košilky, svetry přes hlavu :mavam:

Pocahonta
Kecalka 436 příspěvků 15.05.19 13:59

Také přispěji svojí troškou do mlýna… Je rozdíl, když mimčo jen leží a pak když se začne pohybovat (přetáčet atd). Ze začátku určitě rozepínací body, věci přes hlavu fakt minimálně. Minimálně na spaní overalky, jsou opravdu pohodné a oblékání jen usnadňují. Nedám dopustit na dupačky a polodupačky (oba dva typy se nedávají do nosítka). Dávala bych si pozor, aby ty ťupky na chodidla neměly stažené gumičkou - já sem tam prostě tu dětskou nožičku nenarvala (obzvláště hned po narození). Až bude chladněji, tak na ležící miminko do kočárku kombinézu, aby se daly schovat i ručičky a nemuselo mít rukavice. Jo a do porodnice si s sebou vezměte tenké rukavičky - děti se obvykle rodí s dlouhými nehtíky, tak aby se nepoškrábaly.

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 15.05.19 14:06

Nám na malé miminko vyhovaly nejvíc overaly. Tak od 6. týdnů jsem začla dávat i bodýčka s dupačkami, později jsem dupačky vyměnila za tepláčky s volnou gumou, raději ty s nožičkami.
Jak se víc hýbe tak jsme přešli na punčocháče nebo tepláky bez nožiček a protiskluzové ponožky. V létě se hodně využily takové jako kraťáskovo-tílkové volné vzdušené overálky. V chladnu tenké mikinky nebo roláčky bez kapuce se hodně hodily na vrstvení, protože když dáš dítěti 3 vrstvy a každá má kapuci tak si v tom už nelehne.
Taky kombinézy byly super na zimu, jen tam dítě hodíš v domácím oblečení a za 3 minuty můžeš vyrazit.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama