Co jste schopni obětovat pro udržení vztahu

28.9.20 23:14

Co jste schopni obětovat pro udržení vztahu

Vzhledem k tomu, ze temat je tu bezpocet, tak je jednodussi zacit nove, nez hledat, zdalipak se uz toto nekdy nekde resilo. Na vysvetleni, proc zrovna toto a ne jine, jiste prijdou vsichni, kteri pro sve at uz minule ci soucasne vztahy obetovali vice, nez by zdravy rozum doporucoval a je pro ne zajimavejsi, nez probirat „jak velke je prirozeni“ ci „kde najit milenku ci milence“. Takze, kdo nema strach a chce se podelit o sve casto az neskutecne vypeti pro udrzeni vztahu, hura do toho. Abych motivoval, napisu ve zkratce svuj pribeh. Svoji ted nastesti uz exmanzelku jsem poznal skrze internet. Bydlela u pribuzne a jeji dve male predskolni deti byli v peci jejiho manzela, ktery byl slusne receno nezodpovedny opilec a o deti se nestaral. Z toho jeste syn ex byl postizeny, takze toho mela nadmiru. A protoze byly vzajemne sympatie, tak zakratko jsme bydleli spolu a kratce na to ziskali deti do vyhradne pece ex. No a tim zacalo cele silenstvi, trvajici nasledujicich 7 let, kdy vse bylo jak na houpacce a vzdycky, kdyz uz jsem byl rozhodnuty, ze ex kopnu lidove receno pod koleno, protoze delala neustale prusvihy a to nejenom financni a byla stabilni asi jak odjistena naslapna mina, tak zacala na nejakou dobu fungovat a ja opakovane omlouval jeji stavy spatnymi prozitky, co si musela zazit, nez jsme se poznali. Mela problemy s alkoholem a nedala si proste nikdy rict, aby se zamyslela, jestli to nahodou nenici nas vztah. Ve zkratce a dalsiho rozepisovani, ktere by vyslo na tlustou knihu a nezklidil bych jinou reakci, nez ze bych mel navstivit doktora Chocholouska, za to, jak jsem byl tolerantni a slepy, mohu pouze konstatovat, ze nebyt vydatne financni pomoci me rodiny, tak ex skonci nekde na ulici a jeji deti u otce nebo v lepsim pripade v detskem domove. Takze moje osobni zkusenost je, ze existuji vztahy, do kterych se muze investovat i modre z nebe a snazit se sebevic, aby vse fungovalo, ale nikdy to fungovat nebude. V zaveru o mne. Je mi 34 let a trebaze bych nikomu podobny vztah nepral zazit, presto jsem z nej ziskal pouceni a svoji milovanou necele 3 roky starou dcerku, moje slunicko, ktera od rozvodu pred trictvrte rokem travi vetsinu casu se mnou, trebaze oficialne patri k ex a platim ji alimenty, coz je samozrejme absurdni, kdyz dcera je vetsinu mesice se mnou, ale mlcim a radeji si uzivam dcerky, nez abych se s ex hadal.. stejne brzy budu zadat o stridavku a verim, ze uspeji vzhledem k aktualnimu stavu. Navic dcerka moc k ex chodit nechce a jak ja, tak moje rodina jsme radeji, kdyz je dcerka s nami. Takze jedine, co nam nyni schazi ke stesti, je najit nejakou inteligentni zenu, ktera uz vi, ze vztah je o dvou fungujicich lidech a ne jen o jednom, co vse tahne sam. Z osobni zkusenosti mohu pouze konstatovat, ze na seznamkach se seznamit, je asi jako sazka do loterie, ale to tu asi kazdy dobre vi… Takze nyni nechavam prostor odvaznym, aby se podelili o sve zazitky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
812
28.9.20 23:23

Hele v prvni rade nema vubec smysl zacinat s touhle kategorii zen, ktery nemaji vyreseny bydleni, maji nejaky decka, nejakyho asocialniho ex atd. To se akorat urypavas do peknych srajd. Vubec do takovych vztahu nejit, ikdyby to byla superkocka(coz vetsinou tyhle zeny nejsou). Ja to chapu, proste ti prisla jako chudinka a a tys chtel byt ten princ co ji zachrani, ale tyhle zeny jsou proste mimo a nemaji to v hlave srovnano a vubec si s nima nezacinat. A jeste sis s ni udelal dite, no super, pry slunicko, ale to sis mohl snadno udelat i jinde, zen nadrzenych na plozeni decka jsou mraky. :roll: To neni zadny problem sehnat matku, problem je sehnat dobrou partnerku. :nevim:

Hodne veci si udelal v tom pribehu spatne a vubec nema smysl pokladat ten tvuj uvodni dotaz. Takovy vztah nemel od zacatku ani zacit, natoz ho jakkoliv udrzovat. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27670
28.9.20 23:30

@Martin1986s
Obětovat jsem nemusela za celých 18 let nic. Ale sešli jsme se jako svobodní, bezdětní a poznávali se, než jsme se sestěhovali a udělali si dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1895
28.9.20 23:42

Každý může přijít ve vztahu může přijít na různé hranice. Hlavně na hranice trpělivosti a pak je překvapen, jak daleko je schopný zajít nebo něco tolerovat. Ale jednoho dne pohár přeteče. Tak jako u mě. Kdy jsem manželovi trpěla paní dva roky, zatímco já se léčila s vážnou nemocí. Pak jsem jednoho krásného dne práskla do kočáru, zrekonstruovala dům, kde zatím žijeme. Mám v plánu kupovat nový. :mrgreen: nejvíc jsem obětovala tehdy sama sebe. Naštěstí to dozrálo. A o manžela se stále stará jeho vybraná paní. Nicméně, každý má tu hranici jinde. Někomu to je jasné hned. Někdo potřebuje čas. Je to individuální. Nikdo nežije život druhých lidí. Nač to soudit. Zkušenosti jsou k nezaplacení, i když bychom si nejraději některé odpustili a hodně bolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14411
28.9.20 23:46

To co popisuješ není tolerance, ale spoluzávislost - nikoliv na látkách, ale na patologickém vztahu. Tvoje spoluzávislost. A pokud to nezreflektuješ a nepročistíš, tak ta příští se nakonec ukáže nemlich stejná.

A jako inzerát je to obzvláště idiotské - fakt nikoho nezbalíš na to, že budeš nadávat na bejvalku.

Jakej šel, takovou potkal. A tvůj náhled na tvůj podíl proč jste takhle ničili dceru tam není. Ty se prezentuješ jako světec co trpěl. Tak určitě.

A ty děti o které ses tolik let staral si prostě nechal osudu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56687
28.9.20 23:46

@Martin1986s

Zustan ted jen s dcerou a na nějakou další ženu se vykašli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3736
28.9.20 23:47

Taktéž jsem neobětovala pro vztah nic. Prostě jsem si dobře a s rozvahou vybrala partnera, nechala ho ošlehat časem, abych věděla jaký je člověk (stejně tak to bylo I naopak) a pak teprve s ním založila rodinu. Nikdy jsem nebyla naivní, nečekala, že se pro mě změní a brala ho takového jaký je se všemi krásnými i těmi méně krásnými vlastnostmi. Nicméně jako u každého, musel splňovat jakési mé parametry v chování a náhledu na život, stejně jako já ty jeho…
Kdybys mi řekl tu tvou story jako můj kamarád a stačilo by mi jen prvních pár vět popisu tvojí ex než si s ní vůbec začal, řekla bych ti, že ti asi ruplo v bedně. To totiž nebylo o obětování, ale o naprosto zcestné volbě už na začátku. Zřejmě máš samaritánský syndrom, jinak si to nedokážu vysvětlit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51971
28.9.20 23:59

@Martin1986s tady varování bylo od začátku tolik a stejně jsi do toho šel. To bylo jasné že to nedopadne dobře :? To ses nezajímal proč má děti v péči její ex? T musela být matka roku. V tvém případě bych si zajistila důkazy a u soudu řešila alespoň střídavku. Jenže tohle si měl řešit hned, ideální s takovou osobu nemít nic společného :jazyk:

Nevím vůbec co bych měla pro vztah obětovat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
812
29.9.20 00:04
@Ou píše:
To co popisuješ není tolerance, ale spoluzávislost- nikoliv na látkách, ale na patologickém vztahu. Tvoje spoluzávislost. A pokud to nezreflektuješ a nepročistíš, tak ta příští se nakonec ukáže nemlich stejná.

A jako inzerát je to obzvláště idiotské - fakt nikoho nezbalíš na to, že budeš nadávat na bejvalku.

Jakej šel, takovou potkal. A tvůj náhled na tvůj podíl proč jste takhle ničili dceru tam není. Ty se prezentuješ jako světec co trpěl. Tak určitě.

A ty děti o které ses tolik let staral si prostě nechal osudu?

Ale nesmysl. Proste mladej nezkuseny tezce naivni typek, asi vychovavany ke slusnosti. Dlouho marne schani zenskou a objekt suku a pak se necha ulovit prvni, ktera po nem jde(jeji motivaci je samozrejme lepsi zivot). A pak proste diky sve povaze neumi z toho ven, bere na ni ohledy, je tu litost, ohledy, jak by ona dopadla atd. Proste to neumel ukocirovat, ale diky tomu decku si pekne nadelal, ted uz tam s ni ma vzdy spojeni a nezdrhne z toho uplne nikdy. :nevim:

A na jednu stranu pises o zavislosti a nechapes proc se tak choval a pak zdruraznujes, ze ty jeji decka nechal osudu. Tak co po nem jako chces? Aby myslel na sebe nebo na ne, jednou psies tak, pak otacis. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.9.20 00:58

Popravde, i kdybych mel chut a cas vypisovat a obhajovat vsechny duvody, proc a jak jsem byl tak dlouho s ex a proc vubec jsem do takoveho vztahu sel, tak stejne by to malokdo skutecne pochopil. Nejbliz pravde je Sandokanec. Byl jsem naivni, slusne vychovany a proste jsem chtel pomoct a jak uz jsem se do toho dostal, tak ven uz to opravdu neslo, protoze jsem si rikal, ze minimalne ty deti potrebuji nekoho a oblibil jsem si je, stejne jako ony me a kdo tohle nikdy nezazil, tak tezko muze soudit. A co se tyka narazek na to, ze bych tady snad agitoval na nalezeni vztahu, tak takto zoufaly vazne nejsem. Bylo to mysleno tak, ze i kdyz se clovek necha v podstate zneuzit, tak to neznamena, ze bude po zbytek zivota zahorkly a zavreny nekde v temne kobce. Ja cely vztah s ex beru jako zkusenost k nezaplaceni a trebaze je fakt, ze skrze dceru budu muset ex obcas videt pri predavani a muze do budoucna prinest jeste mnoho zleho, presto bych dceru za nic na svete nevymenil. Je zdrava, vesela a bystra, coz je dnes pomalu vyhra v loterii…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56687
29.9.20 06:46
@Martin1986s píše:
Popravde, i kdybych mel chut a cas vypisovat a obhajovat vsechny duvody, proc a jak jsem byl tak dlouho s ex a proc vubec jsem do takoveho vztahu sel, tak stejne by to malokdo skutecne pochopil. Nejbliz pravde je Sandokanec. Byl jsem naivni, slusne vychovany a proste jsem chtel pomoct a jak uz jsem se do toho dostal, tak ven uz to opravdu neslo, protoze jsem si rikal, ze minimalne ty deti potrebuji nekoho a oblibil jsem si je, stejne jako ony me a kdo tohle nikdy nezazil, tak tezko muze soudit. A co se tyka narazek na to, ze bych tady snad agitoval na nalezeni vztahu, tak takto zoufaly vazne nejsem. Bylo to mysleno tak, ze i kdyz se clovek necha v podstate zneuzit, tak to neznamena, ze bude po zbytek zivota zahorkly a zavreny nekde v temne kobce. Ja cely vztah s ex beru jako zkusenost k nezaplaceni a trebaze je fakt, ze skrze dceru budu muset ex obcas videt pri predavani a muze do budoucna prinest jeste mnoho zleho, presto bych dceru za nic na svete nevymenil. Je zdrava, vesela a bystra, coz je dnes pomalu vyhra v loterii…

Já reagovala na toto a myslím, že na to je ještě spousta času

Takze jedine, co nam nyni schazi ke stesti, je najit nejakou inteligentni zenu, ktera uz vi, ze vztah je o dvou fungujicich lidech a ne jen o jednom, co vse tahne sam. Z osobni zkusenosti mohu pouze konstatovat, ze na seznamkach se seznamit, je asi jako sazka do loterie, ale to tu asi kazdy dobre vi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
29.9.20 08:15
@Ou píše:
To co popisuješ není tolerance, ale spoluzávislost - nikoliv na látkách, ale na patologickém vztahu. Tvoje spoluzávislost. A pokud to nezreflektuješ a nepročistíš, tak ta příští se nakonec ukáže nemlich stejná.

A ty děti o které ses tolik let staral si prostě nechal osudu?

Ale prdlajs spoluzávislost.

Prostě se mu spustil mužský ochranitelský reflex a podlehl iluzi, že zrovna on je ten chlapák, který ji z toho vytáhne

Nepoznal, že je to od začátku úplně špatně, a došlo mu to pozdě, ale aspoň natolik, aby se trhnul.

I když v reálu není doteď, jak by chtěl tu inteligentní ženu, už jen chlapa s dítětem vezme málokterá.
Skousnout dítě s šílenou exkou a očekáváním, kdy se projeví její geny, to inteligenci a vztahovou dovednost na její straně v podstatě vylučuje.
Do toho půjde nejspíš nějaká s podobnou zátěží na své straně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2362
29.9.20 08:24

On člověk spoustu věcí vidí až v momentě, kdy z toho vlaku vystoupí, do té doby to tak nějak toleruje či omlouvá, zaslepen buď láskou nebo neschopností si přiznat, že udělal chybu ve výběru partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
29.9.20 08:41
@Martin1986s píše:
Vzhledem k tomu, ze temat je tu bezpocet, tak je jednodussi zacit nove, nez hledat, zdalipak se uz toto nekdy nekde resilo. Na vysvetleni, proc zrovna toto a ne jine, jiste prijdou vsichni, kteri pro sve at uz minule ci soucasne vztahy obetovali vice, nez by zdravy rozum doporucoval a je pro ne zajimavejsi, nez probirat „jak velke je prirozeni“ ci „kde najit milenku ci milence“. Takze, kdo nema strach a chce se podelit o sve casto az neskutecne vypeti pro udrzeni vztahu, hura do toho. Abych motivoval, napisu ve zkratce svuj pribeh. Svoji ted nastesti uz exmanzelku jsem poznal skrze internet. Bydlela u pribuzne a jeji dve male predskolni deti byli v peci jejiho manzela, ktery byl slusne receno nezodpovedny opilec a o deti se nestaral. Z toho jeste syn ex byl postizeny, takze toho mela nadmiru. A protoze byly vzajemne sympatie, tak zakratko jsme bydleli spolu a kratce na to ziskali deti do vyhradne pece ex. No a tim zacalo cele silenstvi, trvajici nasledujicich 7 let, kdy vse bylo jak na houpacce a vzdycky, kdyz uz jsem byl rozhodnuty, ze ex kopnu lidove receno pod koleno, protoze delala neustale prusvihy a to nejenom financni a byla stabilni asi jak odjistena naslapna mina, tak zacala na nejakou dobu fungovat a ja opakovane omlouval jeji stavy spatnymi prozitky, co si musela zazit, nez jsme se poznali. Mela problemy s alkoholem a nedala si proste nikdy rict, aby se zamyslela, jestli to nahodou nenici nas vztah. Ve zkratce a dalsiho rozepisovani, ktere by vyslo na tlustou knihu a nezklidil bych jinou reakci, nez ze bych mel navstivit doktora Chocholouska, za to, jak jsem byl tolerantni a slepy, mohu pouze konstatovat, ze nebyt vydatne financni pomoci me rodiny, tak ex skonci nekde na ulici a jeji deti u otce nebo v lepsim pripade v detskem domove. Takze moje osobni zkusenost je, ze existuji vztahy, do kterych se muze investovat i modre z nebe a snazit se sebevic, aby vse fungovalo, ale nikdy to fungovat nebude. V zaveru o mne. Je mi 34 let a trebaze bych nikomu podobny vztah nepral zazit, presto jsem z nej ziskal pouceni a svoji milovanou necele 3 roky starou dcerku, moje slunicko, ktera od rozvodu pred trictvrte rokem travi vetsinu casu se mnou, trebaze oficialne patri k ex a platim ji alimenty, coz je samozrejme absurdni, kdyz dcera je vetsinu mesice se mnou, ale mlcim a radeji si uzivam dcerky, nez abych se s ex hadal.. stejne brzy budu zadat o stridavku a verim, ze uspeji vzhledem k aktualnimu stavu. Navic dcerka moc k ex chodit nechce a jak ja, tak moje rodina jsme radeji, kdyz je dcerka s nami. Takze jedine, co nam nyni schazi ke stesti, je najit nejakou inteligentni zenu, ktera uz vi, ze vztah je o dvou fungujicich lidech a ne jen o jednom, co vse tahne sam. Z osobni zkusenosti mohu pouze konstatovat, ze na seznamkach se seznamit, je asi jako sazka do loterie, ale to tu asi kazdy dobre vi… Takze nyni nechavam prostor odvaznym, aby se podelili o sve zazitky ;)

Ach jo, co na to říct.

Především existují vztahy, do kterých se ani nemá vstupovat. Bohužel ses to dozvěděl pozdě a na vlastní kůži. :hug:

Podle mne by sis měl dát nějakou dobu oraz, pořešit stabilně péči o dceru (tzn. soudem upravený jasný rámec) a získat odstup.

Jinak si naběhneš znovu podobným způsobem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
843
29.9.20 09:29

Seš dobrej masochista, no, co k tomu jiného říct. Chudák dcera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama