Co k obědu, mám hromadu vajec

13932
9.5.20 09:10

Co k obědu, mám hromadu vajec

Ahoj,
dostala jsem hodně vajec, ráda bych je využila k obědu, ale nenapadá mě, co vařit. Nádivku děti nejedí. Někdo nápad? Nejlépe bezlepkovou verzi, ať se najít take :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3835
9.5.20 09:15

My mívala hromady vajec v pravidelných intervalech, máme hned dva „dodavatele“ :) oblibili jsme si takovou smazenici co dům dal. Na velkou pánev zeleninu, klobasku, zalít vajickama a je to. Rychlý, jednoduchý a moc dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6452
9.5.20 09:18

Treba omeletu, muzes ji naplnit jakoukoliv zeleninou podle fantazie nebo treba jen potrit horcici na to cibulku, var. hrasek. Mam k tomu rada bramborovou kasi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4049
9.5.20 09:19

Udělat omeletu (osmažená cibulka, sůl, pepř, pažitka) a do ní dat libovolnou náplň ( nějakou zeleninovou směs, špenát, avokádo, houby, sýr, kuřecí nebo krůtí maso, slaninu atd…) prostě cokoli tě napadne a chutná vám :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5037
9.5.20 09:26

Omeletu s čímkoliv, co dům dá, já takhle spotřebuju i vařené brambory, kousek uzeniny nebo šunky, zbytek sýra… přihodím trochu zeleniny, klidně mražené nebo co zrovna je, přidám trochu koření nebo bylinek. Když mám vajec málo, tak to třeba jen propojím jedním nebo dvěma do takové míchanice, ty se můžeš rozšoupnout :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1419
9.5.20 09:46

No a jako zakusek po te omelete upec piskot. Na plech se v pohode vleze piskot z 18 vajec :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2852
9.5.20 10:02

Udělala bych nějaké zapecene těstoviny nebo brambory, tam se jich taky leje celkem dost :) mě by omeleta na oběd neuspokojila :lol: spis už frittata anebo kiš - ten francouzsky koláč co nevím jak se píše :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13304
9.5.20 10:07

Quiche z bezlepkové mouky?

https://fresh.iprima.cz/…pkovy-quiche

Do náplně můžeš dát cokoliv - základ je vejce, smetana a sýr a pod to třeba chřest, nebo porek, nebo klidně kuře s něčím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39559
9.5.20 10:07

Zapečené brambory, třeba se sýrem, s pórkem, žampiony…
Nebo dělám výborný salát - vařená vejce, rajčata, šunka, sýr a zakysaná smetana, pepř, sůl.
Omeleta třeba s hráškem nebo parmazánem. Topinky s míchanými vejci. Čočka a sázené vejce.
A jako zákusek piškótovou roládu.
Vaječňák. :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49134
9.5.20 10:15

Mi nejvic vajec spadne do fr. brambor.
U nas maji spotrebu na snidani. Jak jsou ted deti doma, tak furt chteji vajecinu nebo vejce na sunce (od tatky, ze to umi lip). Takze mame hroznou spotrebu vajicek a porad nedostatek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2506
9.5.20 10:21

@jizvíková moje holka sní klidně 3 volska oka na posezení :wink: jinak treba ty zapečené těstoviny, francouzské brambory, quiche, cibulovy nebo s houbami je super, omeleta se zeleninou, nebo mama dělá sekanou s varenym vejcem uvnitř, popřípadě mě chutná bezmasa varianta koprove omáčky s vejcem a brambory, no a jsme u kulajdy, tam se jich taky vejde :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
9.5.20 10:25

Pak k svačině vajíčkovou pomazánku, k večeři ruské vejce, na zítra upeč nakou buchtu a máš po vejcich :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2317
9.5.20 10:39

Já vezmu muffinovou formu, do každého košíčku dám kolečko šunky, na to nakrájenou zeleninu, klepnu do toho vajíčko, posypu sýrem a zapecu v troubě cca 5 minut…je to moc dobre :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
9.5.20 10:47

V lednici vydrzi vajíčka hodně dlouho, neboj se, ze by se ti zkazilo, když je nesnite hned. Zkus treba i michana vajíčka k snídani, nebo anglickou snídani ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44772
9.5.20 12:38

Pošli mi je. :mrgreen:
Jako inspirace může být tvarohová žemlovka, rýžový nákyp, knedlíky s vejci. Špenát, Koprová omáčka, houbová omáčka, zapečené těstoviny apod. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama