Co když je jeden z partnerů línější a druhý aktivní?

Anonymní
27.5.21 15:44

Co když je jeden z partnerů línější a druhý aktivní?

Ahoj,

tak ta línější jsem já :mrgreen:

Situace je taková, že můj partner prostě neumí relaxovat a odpočívat. Od mala. Nic pro sebe nedělá, krom 3h sportu každý týden. Tvrdí mi, že je pro něj relax když dělá ruční práce - občas se zavře do dílny a tam něco dělá, ale to je pár hodin měsíčně.

Jinak pracuje asi tak 12-16h denně, víkendy úplně volný nemá, občas k tomu taky sedne a mně prostě přijde, že se posledních 30 let nezastavil. A že to buď nechce anebo neumí.

Já jsem typ aktivní, ale pořád mám sebe na prvním místě - myslím před prací. Tj. když nemůžu, tak prostě zavřu pc a lehnu si, nebo jsou dny o víkendu, kdy se ale fakt flákám, někdy mě baví sedět dvě hodiny na kafíčku a povídat si, ráda jdu do sauny (když to jde :lol: ), na masáž apod.

No a problém je, že mám vlastně výčitky, když to dělám a on o tom ví nebo na to i kouká. Prostě se najíme, já bych se natáhla a povídala si, dala si skleničku, ale on to vydrží 30 min a pak je nesvůj že zahálí :roll:

Nevím moc co s ním, řešení to asi nemá, ale hlavně nevím jestli to je k žití, jestli se něco změní s dětmi (moc si je přeje) anebo jestli dostane v padesáti infarkt a bude :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4534
27.5.21 15:54

Jsem nejdřív myslela, že jste spolu 30 let :lol: Myslím, že v dlouhodobém horizontu to chce hodně tolerance na obou stranách, tzn. aby on tě nehecoval na sílu a ty zase jeho nenutila, aby seděl doma na prdeli. Třecí plochy budou vznikat asi stejně. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.21 15:56

@Julča001 No sedět doma na prdeli nechci ani já právě, ale pro mě je relax třeba jít někam na skleničku a povídat si, nebo se projít, dát si piknik u vody, jen si tam lehnout a být spolu atd atd. A pro něj je toto vše „zahálka“ a má pocit, že ten čas má využít jinak. Zejména pracovně :lol:

(a jinak náš vztah je super, nehrozí že by se mi nějak vyhýbal, to vůbec ne, jen to má trochu jinak…já ho znám léta, partneři jsme celkem krátce, takže vím že takhle funguje dlouho a on mi tvrdí že už od gymplu nebo max od vejšky) :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
4534
27.5.21 16:24
@Anonymní píše:
@Julča001 No sedět doma na prdeli nechci ani já právě, ale pro mě je relax třeba jít někam na skleničku a povídat si, nebo se projít, dát si piknik u vody, jen si tam lehnout a být spolu atd atd. A pro něj je toto vše „zahálka“ a má pocit, že ten čas má využít jinak. Zejména pracovně :lol:(a jinak náš vztah je super, nehrozí že by se mi nějak vyhýbal, to vůbec ne, jen to má trochu jinak…já ho znám léta, partneři jsme celkem krátce, takže vím že takhle funguje dlouho a on mi tvrdí že už od gymplu nebo max od vejšky) :zed:

No, tak má prostě vrtuli v perdeli :nevim: S věkem se to může změnit, ale je to otázka. Já bych s takovým člověkem, který neumí ani chvíli vypnout a furt jede být nechtěla. Život není jen práce. Nemá to třeba z rodiny, kde tlačili na výkon a on si myslí, že jedině tak je to správně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22348
27.5.21 16:36

@Julča001 Hyperáci se moc nemění. Pár takových v okolí mám. Buď jsou workoholici nebo sportovci. Ale aspoň trochu zpomalit se každý naučí věkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9847
27.5.21 16:53

Je psychicky nemocný. Blbé je, že spoelčnost toto toleruje nebo glorifikuje, takže ho nedonutíš uvědomit si, že je něco špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22348
27.5.21 19:49

@Sany80s 8o a na to jsi přišla jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9847
28.5.21 03:10
@divine woman píše:
@Sany80s 8o a na to jsi přišla jak?

Pokud neustále pracuje a považuje cokoli jiného za ztrátu času, tak je workoholik a to je psychická nemoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat