Reklama

Co když mě kontrolor nezastihne doma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 06.01.11 13:43
co když mě kontrolor nezastihne doma

jsem na PN z důvodu těhotenství, zajímalo by mě co se stane, když na mě přijde kontrola a já nebudu doma. Vycházky mám jen 4 hodiny denně a to ráno a odpoledne po 2 hodinách. Jenže jednou za 14 dnů jedu na návštěvu k rodičům, kde strávím vždy skoro celý den, 2 hodiny mě stači stěží na cestu k nim a zpět domů.
Jak se to dá vyřešit když by mě v sobotu třeba nezastihli doma? to se těžko vymluvím na dr,který ten den neordinuje a pochybuji, že mě někde ve špitále dají razítko jako že jsem tam byla. Seberou mě neschopenku na celý těhotenství nebo jen ten den co jsem mimo? Jaký následky to bude mít?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 06.01.11 13:46

Ahoj. Domluv se s doktorem, můj obvoďák vždycky, když jsem byla nemocná (ne těhotná) a chtěla jsem jet k našim, mi říkal, že to bere na sebe. nechápu, jak to myslel, ale prý nejdřív volají jemu :think: .

Myslím, že kdyby už k tomu průšvihu došlo, nejspíš by ti sebrali nemocenskou (tj ty prachy za ní) úplně :nevim: .

Vanessska
Kecalka 325 příspěvků 06.01.11 13:47

Asi ti neporadím, jaké následky to bude mít. Je možnost, že by vzali neschopku celou - což si myslím, že spíše než na ten určitý den - bohužel.
Ale takhle. K nám nikdy kontrola nepřišla :mrgreen: Nikdy. Ani když jsem na ni byla já nebo partner, ani moji rodiče, moje sestra, prostě nikdy, nikdo. Jde jen o to, aby tě někdo „nepráskl“ a ta kontrola fakt nedorazila zrovna v době kdy nejsi doma.
ale pokud nemáš kolem sebe zlé lidi, kteří tě nenahlásí pak proč by měla kontrola přijít? Oni si tak podle mě jen kryjou záda, jakože kontrola chodí… ale opak je spíše pravdou bych řekla.
Tak hodně štěstí ať na tebe nepřijdou :hug:

Vanessska
Kecalka 325 příspěvků 06.01.11 13:49

zapomněla jsem dodat, že to ale není samozřejmostí, že nechodí a nemusí to tak vždy být. Chce to opatrnost a popř, jak myslím už padlo - domluva s lékařem… však uvidíš :pankac:

Alichi
Kelišová 5631 příspěvků 06.01.11 13:50

Myslím, že bys přisla o celou neschopenku.
Ale nemůže ti gyndr napsat delší vycházky? Předpokládám, že neschopenku ti vystavoval on. Mně teda napsal (a taky jsem to užila na návštěvy u našich :lol: ).

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 06.01.11 13:54

právě že u nás kontrola byla asi před hodinou, ale ne na mě, ale na tchána co je po operaci. tak proto mě to tak napadlo. Leda když přijde kontrola a já nebudu doma, tak říct tchýni ať řekne, že jsme museli někam k dr. pak by nám zavolala že tady ta kontrola byla a my by jsme frčeli do špitálu na pohotovost, že mě třeba bolelo v podbřišku tak aby se na mě podívali a nechat si prdnout razítko do neschopenky :nevim:
bývám pořád doma, jen jednou týdně jsem pryč na delší dobu,když jedu nakoupit a nebo k rodičů,byla by náhoda aby přišli když zrovna doma nebudu ale náhoda je blbec a přijít o neschopenku si nemůžu dovolit
17.1 jdu na gyndu tak si zkusím nechat prodloužit vycházky aby jsem třeba mohla odjet po obědě a věděla, že mám do 16 hodin alespoň vycházky

Neprihlasena Jaruna 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.11 13:55

Tak nevim jak to chodi,ale nez tohle riskovat a klepat se strachy,jestli prijdu o penize,tak bych radsi sla za gyn.Me ten muj dal celodenni vychazky a uplne bez problemu.

Vanessska
Kecalka 325 příspěvků 06.01.11 13:56
goldenka píše:
právě že u nás kontrola byla asi před hodinou, ale ne na mě, ale na tchána co je po operaci. tak proto mě to tak napadlo. Leda když přijde kontrola a já nebudu doma, tak říct tchýni ať řekne, že jsme museli někam k dr. pak by nám zavolala že tady ta kontrola byla a my by jsme frčeli do špitálu na pohotovost, že mě třeba bolelo v podbřišku tak aby se na mě podívali a nechat si prdnout razítko do neschopenky :nevim:
bývám pořád doma, jen jednou týdně jsem pryč na delší dobu,když jedu nakoupit a nebo k rodičů,byla by náhoda aby přišli když zrovna doma nebudu ale náhoda je blbec a přijít o neschopenku si nemůžu dovolit
17.1 jdu na gyndu tak si zkusím nechat prodloužit vycházky aby jsem třeba mohla odjet po obědě a věděla, že mám do 16 hodin alespoň vycházky

S tou tchýní je to docela dobrý nápad :palec: zní to tak pardon za ten výraz " vyčůraně" a tak smysluplně :mrgreen: a prostě se mi to líbí!! Tak zkus nejdřív toho dr. a pojisti se i u tchýně a máš to :hug:

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 06.01.11 13:58
Vanessska píše:
Asi ti neporadím, jaké následky to bude mít. Je možnost, že by vzali neschopku celou - což si myslím, že spíše než na ten určitý den - bohužel.
Ale takhle. K nám nikdy kontrola nepřišla :mrgreen: Nikdy. Ani když jsem na ni byla já nebo partner, ani moji rodiče, moje sestra, prostě nikdy, nikdo. Jde jen o to, aby tě někdo „nepráskl“ a ta kontrola fakt nedorazila zrovna v době kdy nejsi doma.
ale pokud nemáš kolem sebe zlé lidi, kteří tě nenahlásí pak proč by měla kontrola přijít? Oni si tak podle mě jen kryjou záda, jakože kontrola chodí… ale opak je spíše pravdou bych řekla.
Tak hodně štěstí ať na tebe nepřijdou :hug:

Tak to já Tě nepotěším- u nás chodí kontroly dost pravidelně- jak mě na neschopence při rizikovém, tak manželovi OSVČ, ale i tchýni. A v dnešní době bych se bála ještě víc- kontrolu na Tebe může poslat i zaměstnavatel sám!U nás jednou kontolor manžela nezastihl (opravdu byl na kontrole u lékaře), nechal mu ve schránce lístek, že mu má hned zavolat a jak si volali- chtěl doložit kde muž byl! O co všechno a na jak dlouho přijdeš bohužel nevím.

Blanka S
Kelišová 5041 příspěvků 06.01.11 14:00
goldenka píše:
jsem na PN z důvodu těhotenství, zajímalo by mě co se stane, když na mě přijde kontrola a já nebudu doma. Vycházky mám jen 4 hodiny denně a to ráno a odpoledne po 2 hodinách. Jenže jednou za 14 dnů jedu na návštěvu k rodičům, kde strávím vždy skoro celý den, 2 hodiny mě stači stěží na cestu k nim a zpět domů.
Jak se to dá vyřešit když by mě v sobotu třeba nezastihli doma? to se těžko vymluvím na dr,který ten den neordinuje a pochybuji, že mě někde ve špitále dají razítko jako že jsem tam byla. Seberou mě neschopenku na celý těhotenství nebo jen ten den co jsem mimo? Jaký následky to bude mít?

to je divné já byla na PN celou dobu těhotenství a vycházky jsem měla neomezené.

naopak jsem měla chodit na procházky

Příspěvek upraven 06.01.11 v 14:02

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 06.01.11 14:00

budu to muset ještě jednou risknout, protože jsem domluvená s rodiči že přijedeme na oběd, potom už budu sedět doma na zadku až do toho 17. a to si ty vycházky hned nechám přepsat.Tak snad mě to ještě jednou projde, potom už to budu mít snad legální, ale ať se na mě nezlobí, ale já nehodlám sedět celý těhotenství doma na zadku, nepotřebuji lítat někde po výletech, ale nakoupit potřebuji a navštívit rodiče taky

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 06.01.11 14:02

Když ti přijde Kontrola, nechají ti ve schránce lístek s datem a časem, dky tu byli. a s poznámkou, že se máš nejpozději následující den ozvat lékaři, který nemocenskou vystavil. A pak je na tobě, jak se domluvíš. POkud je jen trochu rozumný a bude třeba vědět opředem. Neboj se.
Taky jsme to tak měla a OK: vpohodě. Nis se nestalo, nemocenskou mi nikdo nesebral.

Jako těhu mi KO nepřišla. Navíc pokud vím, podnět ke kontrole MUSÍ dát tvůj zaměstnavatel. JInak pokud vím nechodí.

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 06.01.11 14:02

nám tady doktor řekl, že neomezené vycházky neexistuje vystavit ani když jsemm těhotná. Mám je napsaný od doby co jsem byla na IVF a to mě delší napsat nemohl, protože prý mám být úplně v klidu, tak snad už teď mě je bude moct prodloužit

Nellys
Kelišová 7053 příspěvků 06.01.11 14:03

Domluv se s gyndařem na delší vycházky,většinou dávají celý den nebo od 8-20hod.
A na 3 dny můžu pokud předem udám u dr. adresu kamkoliv,lze to prý i na dýl,ale to už musí povolit sociálka. Tak mi to řekla sestra u dr.
A zatím jsem kontrolu neměla,těhotným prý moc nechodí,ale neriskuju radši :nevim:

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 06.01.11 14:04

ale tu neschopenku asi nemáš jen tak z legrace, ne? Tak jak: ať se na mě nikdo nezlobí…

Co kdyby vaši přijeli teda k vám?

Jinak pokud přijdou a nebudeš doma a nebudeš mít papír, přijdeš o vše (nevim, jestli zpětně a za jakou dobu)

Jinak se chodí a to i na těhotný. Někde míň (u nás nebyli a navíc jsem měla neomezené), někde víc (četla jsem i případy, kdy u těhotné byli několikrát)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Mišíka a Arichtevu podržely divačky: Kdyby Bagárová hrála v seriálu...

Zatímco si publikum pochvaluje nadupadný ročník, soutěžící StarDance 2018... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >