Co když nepoznám, že začínám rodit?

Anonymní
5.8.20 16:03

Co když nepoznám, že začínám rodit?

Holky, já vím, že asi úplně debilní dotaz. Ale jsem prvorodička a sice se hrozně těším na mimi, ale zároveň se bojim porodu. Jsem 38+2 tt. a občas mám tak velké kopy, úplně dole, že si úplně říkám, jestli to nejsou spíš poslíčci nebo kontrakce. Jak to vlastně poznám? Abych včas dorazila do porodnice.. Bojim se, že to nepoznám a budu pak rodit někde v autě..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3140
5.8.20 16:07

Rozjizdejici porod vetsinou zacina bolet jako ms bolest a postupne se tabolest zintenzivnuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
361
5.8.20 16:09

Je to zhruba pravidelna silna bolest, intervaly 5-9 minut, kazda kontrakce trva kolem trictvrte minuty. Nekde jsem to cetla a I na me to sedelo. :) Tzn.az budes mit delsi bolest a za chvili dalsi, tak to zacni sledovat. Meri se to: zacatek bolesti az konec bolesti = kontrakce, az do zacatku dalsi bolesti - tak tady ten cas az bude kolem 5 minut, tak vyraz do porodnice. Ale pravdepodobne ti napovi, ze ti odejde hlen. zatka, nebo praskne voda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3284
5.8.20 16:12

Nám na předporodním kurzu asistentka říkala, že až nás přejde humor, je to porod. Měla pravdu. Neboj, poznáš to.
Až budeš mít bolesti, začni si měřit intervaly a dej si teplou sprchu. Když se intervaly zkrátí, jsou to kontrakce. Když to povolí, jsou to poslíčci.
Porod trvá několik hodin. Jestli nemáte v rodině překotné porody, tak v autě rodit nebudeš :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3385
5.8.20 16:16

To poznas. Dokud u toho zvladnes cist internet, diskutovat na emiminu a premyslet, jestli to je ono nebo neni, tak to NENI ono :D Kontrakce paralyzuji mysleni. A prekotny porod pro prvorodicku neni moc obvykly. To urcite stihnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23329
5.8.20 16:21

Kontrakce jsou nejvíc podobné silnějším menstruačním bolestem, které chodí ve vlnách, takže se neboj, že bys to nepoznala…a nebo ti praskne voda a víš to najisto ;) Klid :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
5.8.20 16:23

Ja jsem prvorodicka a mela jsem prekotny porod. V rodine o nikom jinem nevim. Kontrakce mi zacali zhruba tri dny pred dnem porodu, ale to jsem jeste nevedela, ze to kontrakce jsou. Doslo mi to az zpetne :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7507
5.8.20 16:26
@Anonymní píše:
Holky, já vím, že asi úplně debilní dotaz. Ale jsem prvorodička a sice se hrozně těším na mimi, ale zároveň se bojim porodu. Jsem 38+2 tt. a občas mám tak velké kopy, úplně dole, že si úplně říkám, jestli to nejsou spíš poslíčci nebo kontrakce. Jak to vlastně poznám? Abych včas dorazila do porodnice.. Bojim se, že to nepoznám a budu pak rodit někde v autě..

To poznáš.
A i kdyby ne, tak pokud to jde opravdu rychle (v autě), tak i bez komplikací - samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2863
5.8.20 16:27

Neboj se to poznáš :mrgreen: ta bolest te paralyzuje nic se ji nepodoba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
5.8.20 16:31

Neboj, taky jsem si myslela, že to nepoznám a poznala jsem to :lol: Jsou to takové jiné bolesti hlavně pravidelné. Vždycky přišla bolest, trvala chvíli a přestala a za chvíli zase. Nebyla jsem si jistá, ale když se bolesti zhoršovali a intervaly zkracovaly, tak jsme radši jeli. V porodnici se nejdřív tvářili, že to bude trvat ještě kdo ví jak dlouho, že je to teprve začátek, ale pak to šlo tak rychle, že malá byla od příjezdu za 4 hodiny na světě :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
513
5.8.20 16:33

Poznáš to. I kdyby ne zezačátku, tak potom určitě, to si můžeš být jistá :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4175
5.8.20 16:34

Kontrakce jsem poznala jako silné tlaky. Kdyby mi někdo řekl že to je jako menstruační bolest, tak rodim doma. ;) Ale pocitově to poznas, ne každý porod musí nutně strašně bolet. Začali mi v noci po 1 minutě pravidelně, po vaně cca po 3 minutách pravidelně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8925
5.8.20 16:42

Já bych tu bolest spíš než s menstruační bolestí srovnala s křečí třeba v lýtku. Je to vlastně také křeč - stah dělohy. Každopádně si toho nejde nevšimnout ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
5.8.20 16:56

Jj, taky moc nechápu to srovnání s menstruačními bolestmi. Bolelo to 1000× víc, a to jsem někdo, kdo má silnou MS a jednou jsem kvůli ní omdlela :think: :mrgreen: Ale ano, jak holky píšou, poznáš to. Nedá se to ignorovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1838
5.8.20 17:01

Neboj, poznáš, jako milióny jiných prvorodiček. Jen bych upustila od čtení podrobných popisů, některé dámy si libují ve vykreslování scén téměř hororových :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama