Co když neusne.. 6m

627
16.11.15 15:52

co když neusne.. 6m

Holky prosím o radu už nevím..

Male bylo včera 6měsíců.. a cca měsíc se potykame s tím, že odpoledne neusne..

Ráno vstává v +-6.. první spánek má o půl 8 (za 1,5h) usne do 10 minut (houpam ji teda na ruce) spí 30 minut.. druhý spánek (zase za 1,5h od probuzení) spá zas jak kdy 30-40 min. Třetí spánek zase 1,5 od probuzení usne vpohodě zase do 10 minut.. spí většinou do 13h.. a pak nastává kámen úrazu zkoušela jsem ji dávat spát i později v 15h.. ale jezdim jak trubka hodinu s kočárkem a neusne a neusne.. když ji pak vytahnu z kočárku je vysmátá.. no beru to tak, že si odpočala.. a pak bude až večerní spánek.. v 18h.. jenž to opravdu takové dítě může být 5 hodin bez spánku?? 8o 8o

no proč to celé řeším.. od té doby co odpoledne nemůže spát strašně špatně spí v noci :( budí se mi i co hodinu..

jenže co dělat, aby usla.. :oops: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2174
16.11.15 16:00

Zkusila bych prodloužit časy bdělosti, mně se zdá půlroční dítě dávat spát po hodině a půl docela brzo :nevim:. Pro začátek třeba po 2,5 hodinách…A možná bych posunula i ukládání na noc, mně přijde 18 hodina brzo. Každopádně ten půlrok je takový zlomový, obě děcka mi v té době začaly spát v noci hůř, mám druhého ročního a vzbudí se mi i 6 x za noc :zed: Kojíš? Mně přijde, že ti kojoši se budí častěji na mlíko a pošušnění…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.15 16:03

Půlroční mi spal přes den dvakrát, ale zato jak špalek 3-4h v kuse.
Dávat spát 4× za den je možná na půlroční už dost. Jestli je vysmátá, nehrotila bych to.

Příspěvek upraven 16.11.15 v 16:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
627
16.11.15 16:03
@kacaba379 píše:
Zkusila bych prodloužit časy bdělosti, mně se zdá půlroční dítě dávat spát po hodině a půl docela brzo :nevim:. Pro začátek třeba po 2,5 hodinách…A možná bych posunula i ukládání na noc, mně přijde 18 hodina brzo. Každopádně ten půlrok je takový zlomový, obě děcka mi v té době začaly spát v noci hůř, mám druhého ročního a vzbudí se mi i 6 x za noc :zed: Kojíš? Mně přijde, že ti kojoši se budí častěji na mlíko a pošušnění…

ja bych to taky posunula to spani.. ale ona ráno a dopoledne už je fakt po te 1,5 hodině hotová.. :( asi jak je z noci nevyspana..

jj kojim.. ale ji se nestačí v noci napít.. cucca třeba i půl hodiny.. mazec.. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2174
16.11.15 16:04

Jinak mně kluk taky odpoledne hůř usíná…a nejhůř usíná na noc. Nevím proč to tak má, dopoledne usne v pohodě, odpoledne už ho někdy nechám pokvíkat a večer taky. Tak od 8 měsíců už spí jen 2 x denně a spát chodí kolem 20-21 hod. Většinou vstává kolem 7h…no a v noci, škoda mluvit, budí se furt… :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
16.11.15 16:05

Tak bych denní spánky zkrouhla na 2 nebo max 3. Zkus prodlužovat bdělost a uvidíš. Jinak teda u nás i teďka v devíti měsících ještě stále platí, že čím líp spí přes den, tím líp spí v noci. Děti jsou v tomhle taková koťátka :-)

• Nahlásit
  • Citovat
2174
16.11.15 16:07

@Moniulik Tak prodlužovat pomaličku, možná by začala líp spát v noci, kdyby zjistila, že se dopoledne nedochrápe :lol:. Ale jako já mám dva nespavce (teď už teda jen jednoho, tříleťák chrní jak mrtvola odpoledne klidně i 3 hoďky a v noci se ani nehne :mrgreen: ), a přijde mi, že na někoho neplatí nic. Říká se, že když umí děcko usnout samo, že spí líp…nevím no, náš to umí jak kdy, někdy večet trochu pokvíká a zabere, někdy ho uspím u prsa a budí s stejně. Mám postýlku vedle sebe a po první kojení v noci spí už se mnou (a tím starším :mrgreen: ) v posteli a stejně se budí. Dudlíkem ho neošulím, cucne mlíka a spí dál…Plánuju odstav, ale jestli se to zlepší ví Bůh…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40146
16.11.15 16:39

@Moniulik a kde odpoledne uspáváš? Jestli v kočárku, tak teď už má jiné zájmy než v něm jenom ležet a spát. Takže bych dávala spát doma do postýlky/postele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1417
16.11.15 16:47

Maly to mel taky tak, vydrzel max 1,5 az 2,pak uz byl protivny a dala jsem ho spat. Ted ma 10 m. a vydrzi i 3h a uz spi jen 2×. A taky se mu dopo usina lip nez odpo a vecer, to je nejhorsi. Ale kolem toho pul roku spaval jako tobe i 4×. A v kocarku teda usinal spatne;doma v klidu lip a jako ty uspavam do ted na rukach, ale nevadi mi to, zatim zkousime postylku, ale nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama