Co když partnerovi vztah zevšední?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
freya7171
Kecalka 392 příspěvků 30.05.19 17:40
Co když partnerovi vztah zevšední?

Zdravím všechny… a mám dotaz na zkušenější ženy (nemám tím na mysli starší), které jsou v dlouholetém vztahu. S partnerem jsme spolu již téměř 7 let, od mých 18ti… Mně je nyní tedy 25 a jemu 30,5 let. Nejsme sezdaní ani nemáme děti. Nikdy jsem neměla jiného muže, on měl přede mnou partnerku 6 let. Máme velmi komplikovaný vztah, zejména díky tomu, že trpím poměrně vážnou psychickou úzkostnou poruchou. Vztah zažil nesčetné množství ran, přesto už jsme tolik let spolu a bojujeme s mojí nemocí i se všemi problémy, které to do našeho života přináší. Řekla bych, že máme opravdu docela těžký život… Nejsme jako jiné běžné páry. Muž mi pomáhá, momentálně mě už dlouho podporuje i materiálně (musela jsem přerušit studium a pracovat zatím taky nemůžu), když mi bývalo špatně fyzicky, staral se o mě, psychicky mě podporuje, jezdí se mnou za psychologem apod… Díky mojí poruše mám však spoustu zdrav. problémů a nedokážu fungovat ani pořádně jako žena v domácnosti. Sex je u nás odjakživa něco, co máme velice zřídka… Už dlouho se to snažíme spravit, a pořád se to nějak nedaří. Částečně za to může fakt, že mám pravidelně nějaké gynekologické potíže, a pak také moje extrémně nízké libido. Mého muže to pak ani tak nebaví, má pocit, že mě musí nutit… Také si příliš často povídáme (muž má hodně i svých aktivit, které by rád dělal) a řešíme moje nebo společné problémy.. Neříkáme si většinou, že se milujeme (já tohle mám jinak než většina lidí a on asi taky), přesto vím, že se máme strašně moc rádi. Celkově vzato, náš vztah asi spíš připomíná soužití dvou přátel.. někdy možná snad opatrovníka a opatrovance. Náš život se hodně točí okolo mých úzkostí, avšak v posledním půl roce jsem ušla velký kus cesty (dříve jsem např. trpěla i záchvaty), hodně na sobě pracuji a přítel to oceňuje a chválil mě ještě nedávno… Ovšem pak se vždy stane nějaká vyhrocená situace - on má zrovna špatnou náladu a já úzkostnou, dojde ke konfliktům, je sprostý, což mě ještě víc rozúzkostní, následující dny to řešíme a opakuje se to… Pak přijde s tím, že bychom se možná měli rozejít, a já se divím, že je to kvůli pár špatným dnům - z něho však poté postupně leze, že mu vztah připadá stejně všední… Onehdá říkal, že i když to bylo jinak tak nějak „fajn“, představoval by si více než to. To může být rovnou sám a bez nervů… Také nechápu, proč mi to neřekne včas, ale až když už je situace celkem takhle vyhrocená. Prosím o radu, nevím, kde je chyba, navzdory dlouholetému vztahu mám pocit, že asi ve vztahu vůbec neumím fungovat. Nevím, zda by stačilo naučit se mít pravidelný sex a nezatěžovat ho opravdu téměř vůbec těmi svými úzkostnými myšlenkami… Chce to něco víc ještě? Má pocit, že do toho hodně dává a strašně málo se mu vrací zpátky. Nechci o něj přijít, nedovedu si představit život bez něj. Nejsem si vůbec jistá, zda bych to dala… Připadá mi, že je pro mě úplně nezbytné žít pro tu lásku, pro něj… a paradoxně se zároveň asi neumím pořádně o ten vztah a o partnera starat.

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 78 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 14669 příspěvků 30.05.19 17:45

Asi je toho na nej moc a konec v nedohlednu. Z takového vztahu by většina lidi zdrhla. Nemáš nějaké kamarádky, s kterými bys mohla chodit pokecat a nevalit to vše na nej?

freya7171
Kecalka 392 příspěvků 30.05.19 17:48

Samozřejmě přátele mám, ale to s nimi sdílet nemůžu… To by se se mnou za chvíli nikdo nebavil :D bohužel… Nicméně v poslední době, až na ty poslední dny, jsem to do něj „nevalila“ nebo minimálně, a přesto to pro něj bylo jen tak nějak „fajn“…

Verun83
Echt Kelišová 9892 příspěvků 30.05.19 17:51

Jak dlouho mas uzkosti? Jako jestli se o tebe furt stara, misto toho aby s tebou zil jak partner, tak se opravdu divim, ze to nezabalil.

Tichošlápek
Extra třída :D 14669 příspěvků 30.05.19 17:51

@freya7171 přátelé by od tebe zdrhli a od nej ocekavas, ze to bude víc než jen fajn? Možná už toho skutečně má za ta léta plné brejle

freya7171
Kecalka 392 příspěvků 30.05.19 17:53

Pokud dobře počítám, je to asi 3 roky takto intenzivní. Tak teď už se tolik nestará právě.

divine woman
Extra třída :D 11941 příspěvků 30.05.19 17:55

Takže ty čekáš od přítele, že bude snášet tvé psychické výkyvy roky a před kamarády o tom nemluvíš? No nazdar. To nemůže nikdo dlouhodobě vydržet. A vím o čem píšu. Mám psychicky nemocnou kamarádku. Chodíš na terapii a bereš léky?

Kfětoslava
Závislačka 2694 příspěvků 30.05.19 17:56

Bereš léky? To nízké libido může být z toho. Jinak neumím víc poradit, než bojuj, pracuj se svými úzkostmi, podrobuj se pečlivě psychoterapii, snaž se partnera zatěžovat méně a dej si cíle, které chceš dosáhnout. Neseď doma. Pokud nemůžeš nyní pracovat na celý úvazek, najdi si něco na částečný nebo choď někam jako dobrovolník. Hlavně neseď doma a zbytečně moc nepřemýšlej.

Verun83
Echt Kelišová 9892 příspěvků 30.05.19 17:56
@freya7171 píše:
Pokud dobře počítám, je to asi 3 roky takto intenzivní. Tak teď už se tolik nestará právě.

A proc ti zacaly?

Cestujete, uzivate si zivot? Nebo jen furt resite tve uzkosti? 3r je dlouha doba.

Ja mivam uzkosti (ted mam asi rok klid),,,zachvat,, jsem mela asi 4×. Muz v podstate ani nevi, co jsem prozivala. Prala jsem se s tim sama. :nevim:

freya7171
Kecalka 392 příspěvků 30.05.19 17:56

Vždyť píšu, že v poslední době už to takto tolik není… až na ty poslední dny je to v o dost menší míře, hodně jsem se posunula. Já tedy doufám, že se setkám i s nějakými radami zde…

Tichošlápek
Extra třída :D 14669 příspěvků 30.05.19 17:57

@freya7171 moje rada je najít si ještě nějakou jinou vrbu a přestat to vše pitvat s partnerem. A zamakat na sexu.

freya7171
Kecalka 392 příspěvků 30.05.19 17:57

Přátelé, já doufám, že se zde setkám i s trochou pochopení a věcných rad… Předem děkuji a přeji všem hezký večer

freya7171
Kecalka 392 příspěvků 30.05.19 17:59

Samozřejmě, že před kamarády o tom nemluvím… Tedy na takto. Někteří o tom ví, ale tohle jsou věci, které málokdo pochopí - a sdílet s kamarády úzkostné myšlenky, to prostě nejde… To musí člověk jednak už trochu chápat o co jde, a jednak vám musí být hodně blízko. A to je jen partner. Ano, pracuji na tom opravdu hodně. Bez léků.

divine woman
Extra třída :D 11941 příspěvků 30.05.19 18:00

@freya7171 Rady ti dáme, až napíšeš, jak se s problémem snažíš vypořádat. Zatím jsme se dozvěděli, že všechno valíš jen na přítele, protože kamarády tím nebudeš zatěžovat. Co léčba a tvoje rodina? A už jsi tu jednou založila podobnou diskusi, že?

Verun83
Echt Kelišová 9892 příspěvků 30.05.19 18:02
@freya7171 píše:
Přátelé, já doufám, že se zde setkám i s trochou pochopení a věcných rad… Předem děkuji a přeji všem hezký večer

Vecne rady - prestan se stavet do role obeti (chapu, ze uzkosti jsou neprijemny) bud mu partnerkou, zapracuj na tom, at mate vic sexu, neco podnikejte. Uzkosti res s psycholozkou. On vi, ze mas problem, kdyz tam chodis. Vic bych ho tim nezatezovala. Chlapi to nici.
Pracujes na sobe, to je dobre, prekonas to. Jestli chces mit hezky vztah, je potreba do nej investovat. Delat partnerovi radost, obcas ho pochvalit.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 78 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reklama