Co když začneme současná opatření ignorovat?

Anonymní
27.3.21 21:33

Co když začneme současná opatření ignorovat?

Co když začneme současná opatření prostě ignorovat?
Zdravím, dnes jsem četla článek, že Doe's Barber Shop od pondělí otevírá svůj salon i přes zákaz kadeřnických služeb a riziko pokuty.
Podmínkou je negativní test zákazníka, který si můžete provést i na místě za 40,–, respirátor, čas pro důkladnou dezinfekci, případně štít přes obličej.
Já osobně majiteli fandím, věřím, že hygienicky bude mít vše v pořádku a zároveň jeho otevření přes zákaz beru jako první impuls, kdy nejen,,služby" hlásí A DOST.
Myslím, že je už pět po dvanácté, kdy má být společnost, ekonomika a hlavně školy v běžném provozu.
Co si o tom myslíte vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6670
27.3.21 21:36

Neodpovím na Tvou otázku, jen mě zaráží, že se hledají cesty jak vše zase otevřít a na druhé straně se zase sepisují petice proti testování dětí ve školách. Trochu zvláštní. :think: ale je mi to jedno, neřeším to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7570
27.3.21 21:37

Nic. Že bude zakleknut a zavře mu to policie. A ono se to teďka kecá s tím otvíráním… Po bitvě je každej generál. Kdyby bylo všechno otevřený, tak možná máme denně 30tis nemocných a 500 mrtvých. A to jsou teoretická čísla, který nikdo nechce v praxi zkoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4021
27.3.21 21:51

Upřímně, nedivím se lidem, kteří už opravdu melou z posledního… musí to být šílený nápor. Ano jsou obory, místa atp, kde by se dala řádně dodržovat opatření a bylo by to ok. Problém je, že je spousta lidí, kteří to vidí jako znevýhodnění a budou kafrat jak ten může a on ne. Proto jsou opatření plošná a na všechny tak, aby nikdo nemohl rozporovat nebo se vymlouvat. Tedy takové lidi svým způsobem chápu, ale pořád je pro mě důležitější lidský život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.3.21 21:59

Myslim, ze ty vsechny lockdowny budou trvat akorat tak dlouho, jak dlouho si je nechaji jeste lidi libit.. A ze uz to nebude dlouho trvat. Narod je nas.rany dost na to, aby stacil i maly impuls k velkym demonstracim a anarchii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
27.3.21 22:00

Já to chápu. Podporuji to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16063
27.3.21 22:02

No zpátky se ti rozjede ta exponenciální křivka, kterou jsme teď zbrzdili.

To že jsou opatření debilní, komunikace tragická a správa země rozpadlá neznamená že ve skutečnosti okolo není pandemie, která zabíjí a mrzačí.

Ano - díky tomu že nám vládne mikromanagující psychopat, který aktivně brání tomu, aby se věci řešili systémově, protože o všem musí rozhodovat sám a opravu má hodně limitované kompetence jsme best in covid co se týče ztrát na životech, délky blbě nastavených opatření a až půjde sečíst ztráty, tak tam budeme taky hodně na špici.

Ale to je bohužel tomu viru celkem dost jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2437
27.3.21 22:03

Já to četla trošku jinak - jeden salon = jeden barber, barber půjde 2× týdně na test. Bude mít respirátor, při holení zákazníka si přidá ještě štít. Zavřená čekárna, pravidelná desinfekce.
Moc mu fandím. Psal, že dostali příspěvek jen 25.000 a to ještě naposledy za 3. Q 2020. Opatření má vymyšlená opravdu důsledně, nejde mu o revoltu. Doufám, že se přidají další a konečně se svět začne vracet k normálu. Vláda si s podnikateli vytřela zadnici a mně to dost zásadně vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
27.3.21 22:04

Já jim fandím, však většina lidí se už týden co týden testuje, tak proč se to všechno krucinál neotevře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3650
27.3.21 22:14
@Anonymní píše:
Zdravím, dnes jsem četla článek, že Doe's Barber Shop od pondělí otevírá svůj salon i přes zákaz kadeřnických služeb a riziko pokuty.
Podmínkou je negativní test zákazníka, který si můžete provést i na místě za 40,–, respirátor, čas pro důkladnou dezinfekci, případně štít přes obličej.
Já osobně majiteli fandím, věřím, že hygienicky bude mít vše v pořádku a zároveň jeho otevření přes zákaz beru jako první impuls, kdy nejen,,služby" hlásí A DOST.
Myslím, že je už pět po dvanácté, kdy má být společnost, ekonomika a hlavně školy v běžném provozu.
Co si o tom myslíte vy?

A ty jsi anonymní proč?
Jinak, tyhle salony jsou to poslední, co je na žebříčku „prosím, otevřete “

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
587
27.3.21 22:15
@Anonymní píše:
Co si o tom myslíte vy?

A proč anonymně? Bojíš se vyjádřit svůj názor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 22:17

@Ou proč by se to mělo zpátky rozjet, dyť ten kluk bude dodržovat všechna možná hygienická opatření na maximum a zvládli by to tak určitě i další. Další věc, na co vlastně s otevřením čekáme? Až budem proočkovaní?

• Citovat
  • Nahlásit
201
27.3.21 22:18

Také mu držím :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53092
27.3.21 22:19

Brečí, že nemají výdělky. To chápu, že se zlobí. Ale vyplatí se jím rebelsky otevřít, porušit nařízení a platit případné pokuty?
Až služby rozvolní a podmínka bude test nebo prokázat se očkováním, tak nevidím problém. Jen to dál bude chtít limitovat počtem lidí a dodržovat pravidla.
Jinak pojedeme opět kopcem dolů. A budou opět stoupat čísla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21110
27.3.21 22:25

@Kelsey však on chce zákazníky i sebe testovat, ale samozřejmě je mi jasné, že ho zakleknou poldové

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat