Co koupit 2 leté k narozeninám?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ballnejka
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 05.10.14 10:51
Co koupit 2leté k narozeninám?

Zdravím :lol:,

potřebovala bych poradit. Dcera bude mít 25. října 2 roky a já absolutně nevím co jí koupit k narozeninám. Přijde mi, že už skoro všechno má.. :think:. Proto mě zajímá Váš názor nebo i tipy na dárky, které jste samy koupily svým dětem..:-). Nechci to zase přehánět, vzhledem k tomu, že budou brzo Vánoce - tím pádem by se mi možná hodily i tipy na vánoční dárky, protože už jsem chvílemi naprosto v koncích a vůbec nic mě nenapadá. Děkuji za reakce :mavam:

Reakce:
Run
Generální žvanilka 20652 příspěvků 05.10.14 10:58

Koloodrážedlo :mrgreen: u nás totální hit už od těch dvou let. Letos dostane kinetický písek www.kouzelnypisek.cz a dále přemýšlím nad „lepší“ panenkou a velkým kočárkem, plyšovým psem na vodítku, domečku pro panenky, doktorským setem, bagrem na písek, nějaký velký korálky na návlékání a tak.
Je teda o rok starší, ale je to pořád podobné :mrgreen: Loni to byl navíc dětský stan, dětský notebook (ale na ty úkoly je malá, baví jí jen piano), velká tatrovka a ty jo, já už vlastně ani nevím :oops:

Ballnejka
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 05.10.14 11:02

@Sibyla0 Děkuju :-). Nad tím koloodrážedlem právě taky s partnerem přemýšlíme. Je teda pravda, že to stejně asi nejvíc využije na jaře, což byl i původní plán nákupu, ale na druhou stranu, se to alespoň může vyřešit už teď a na jaro bude nachystaný :pankac:.

petra_dwo
Kecalka 300 příspěvků 05.10.14 11:03

My slavili teď v týdnu, dali jsme jí navlékačku http://a-toys.cz/…a-farma.html, razítka a koloodrážedlo. Kolo má úspěch, navlékačka taky, razítka zatím moc ne, tam slaví největší úspěch ten razítkovací polštářek, tak jsem to zas odebrala… :)

Aries6
Generální žvanilka 22135 příspěvků 3 inzeráty 05.10.14 11:04

Pro ty děti se nakupuje parádně :D Naše dostala plastelínu, pianko, kočárek, deštník, na Vánoce pak Lego duplo a oblečení se šmoulama, dětský tablet…

Makin
Závislačka 2965 příspěvků 05.10.14 11:06

My dávali odrážedlo First Bike a k vánocům to byly tuším krom jiného boby. Pak ještě dostala takové ty velké dřevěné korále na navlíkání, postýlku pro panenku a určitě nějakou sadu Dupla.

Aries6
Generální žvanilka 22135 příspěvků 3 inzeráty 05.10.14 11:07

Jo, koloodrážedlo taky, ale malá je taková opatrná, tak na něm začala jezdit až tak ve 2,5 letech.

Run
Generální žvanilka 20652 příspěvků 05.10.14 11:09
@Ballnejka píše:
@Sibyla0 Děkuju :-). Nad tím koloodrážedlem právě taky s partnerem přemýšlíme. Je teda pravda, že to stejně asi nejvíc využije na jaře, což byl i původní plán nákupu, ale na druhou stranu, se to alespoň může vyřešit už teď a na jaro bude nachystaný :pankac:.

Jestli bude zima jako loni, tak ho určitě využijete. Jezdila skoro pořád.

Makin
Závislačka 2965 příspěvků 05.10.14 11:09
@Ballnejka píše:
@Sibyla0 Děkuju :-). Nad tím koloodrážedlem právě taky s partnerem přemýšlíme. Je teda pravda, že to stejně asi nejvíc využije na jaře, což byl i původní plán nákupu, ale na druhou stranu, se to alespoň může vyřešit už teď a na jaro bude nachystaný :pankac:.

Dcera je listopadová a taky kupujeme dárky, co využije až na léto. Teď už dostane šlapací kolo, ale jezdit začneme až na jaře. Ale přijde mi divné ji dávat takové velké dárky jen tak.
Jo a k tomu odrážedlu jako druhý dárek od babičky dostala helmu.

petra_dwo
Kecalka 300 příspěvků 05.10.14 11:12

Jo a ještě vlastně od babiček batůžek, z toho má radost, a stavebnici (typ jak duplo, ale levnější, nevím co přesně), tak to jí moc nechytlo, ale na podzimní dny se snad bude hodit.

Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 27025 příspěvků 05.10.14 11:51

Já mám asi divné děti, ale moje holky koloodrážedlo nechtějí :mrgreen: U syna nemám vyzkoušeno, pro toho jsem ho neměla. Na druhé narozeniny té starší - dnes skoro šestileté, jsme taky koupili koloodrážedlo - Davídek, takže žádná levná sranda, vůbec na něm nejezdila, upřednostňovala starou šlapací tříkolku, kterou jí chlap opravil, ještě po nás a ve 3 letech šlapala na normálním kole bez koleček..To samé ta mladší, má dva roky a čtvrt, jízdu na koloodrážedle ne a ne pochopit, i když to vidí u dětí kamarádů, ona na tom chodí..Na jaro to taky vidím na šlapací kolo bez koleček a pokud bude stejně šikovná jako ta starší, tak v létě bude jezdit.

Koloodrážedlo máme správně výškově nastavené, zkoušela(obě dvě) i jiné zapůjčené modely, ale u nás se to nechytlo :nevim: Na našem koloodrážedle naopak na zkoušku jezdily děti známých a OK. Dcery rozhodně nejsou opatrné, naopak moc šikovné a hlavně ta starší motoricky napřed. Chodila už v 11 měsících, v roce a půl se sama houpala na houpačce bez opěradla atd..Ne každé dítě to prostě „chytne“.

Naše dvou a čtvrt letá už ráda hraje hry - Smolíčka pacholíčka, dětské Člověče nezlob(buď motiv Krteček nebo od Efka) se s obrázky, Domino obrázkové, pexeso - dřevěné i papírové kartičky. Pexeso dáváme asi deset dvojic, Smolíčka složitě nepočítáme, to by zdržovalo a nebavilo by ji to. Pravidla jsme pro ni upravili tak, že kdo má stejný obrázek na kostce jako pod stromečkem, má bodík..A kdo najde Smolíčka, vyhrává..To dětské člověče, musí být na place co nejméně figurek, aby dítě nebylo mateno, takže začíná každý s jednou, pokud to dítě baví dál, tak se přidává, ale rozhodně nikde nestojí 4 figurky od každé barvy. Je lepší, když s dítětem hraje jeden člověk, maximálně máma a táta. Pokud hraje celá větší rodina a dítě čeká, než na něj přijde řada, tak taky brzy ztrácí pozornost. Potom ji dále baví skládat puzzle, takové ty, co jsou cca 13 dílků na papírovém podkladě a mají tam vyrytý tvar dílků..Předchůdce toho jsou 6.dílné,9.dílné nebo 12.dílné, dřevěné, které mají obrázek i na dřevěné desce. To už ale máme za sebou.
A dále baví klasické dřevěné obrázkové kostičky. Potom Pexetrio Rodinky - jiné vhodné pro tak malé dítě jsem neobjevila, možná Pohádky, ale ty nemáme. Máme asi jedenáct dalších druhů pro starší děti.

Pokud nemáte, nakupte hry. Na dlouhé zimní večery se budou hodit.

Billi
Nadpozemská drbna 26018 příspěvků 05.10.14 12:11

My dárky na narozeniny a svátky zrušili, protože toho je moc a co pořád vymýšlet. Místo toho děláme výlety. Jedeme na výlet, u staršího dítěte si dítě samo zvolí cíl cesty, u mladšího vymyslíme my, pak někde oběd a na závěr si dítě samo vybere nějakou drobnost - letos modelína.
Oslava narozenin je, to má dort a dostane „měkké a potřebné věci“ - potřebuje pyžamo, punčocháče a tak, ty mu zabalíme, protože ho baví trhat papír, ale hlavní je ten výlet.
Svátek je jen výlet.

Aliik
Echt Kelišová 8426 příspěvků 2 inzeráty 05.10.14 13:27

Ahojda, co tak ctu, tak je to fakt dite od ditete. Dcera je hodne temperametni, u her vydrzi asi 10 vterin, pak je bud okouse nebo rozhazi. Takze ke druhym narozkam (mela ted pred par dny) dostala jiz zminene koloodrazedlo, batuzek, knizku s Krtkem, drevene minipuzzle a hrajiciho cmelaka (toho hrozne chtela). K svatku (ma v listopadu) mam pripravene dve spojovaci drahy od Playskool se zviratky na koleckach (jsou tam padaci mosty atd), prstove manasky a drevenou navlekacku. A k Vanocum pak dostane kocarek a panenku s oblecky ;) A k Vanocum napul se segrou drevenou kulickodrahu, velky modelovaci set a velky domecek s petshopaky (kvuli starsi dceri) ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >