Co kupujete neteřím a synovcům k Vánocům?

Anonymní
29.11.20 13:56

Co kupujete neteřím a synovcům k vánocům?

Spíš by mě zajímalo, jestli kupujete i hračky v hodnotě třeba 400 korun, 350, max 500…

nebo spíš jen nějakou drobnost.

vídáme se jednou za rok na pár dní v létě, a pak na vánoce. jinak jsme ve spojení na FB a vztahy máme milé, vřelé. Jen se moc nevídáme (60 km vzdálenost)
neměla jsem nikdy sestřenici ani bratrance, naši byli jedináčci, tak mě zajímá jak to bývá v širších rodinách. Protože švagrová je velmi zatížená na Vánoce a na dárky, hrozně to řeší, i co by si přáli (a vím, že to může být spíš dobře a je to praktické) a my zas Vánoce skoro ani neprožíváme a nic nechceme, manžel má dokonce z vybíráním dárků osypky a tak děláme takové ty „milé osobní“ balíčky, třeba bio vonavé přírodní mýdélko za 150 a k tomu pytlíček bonbonů atd. Hrneček, ponožky…to pro všechny naše příbuzné, jen když se zeptám švagra a švagrové, co by se jejich prdolkovi líbilo, řeknou vždy věc od 300 do 500.

Tak jsem se chtěla zeptat, jestli takový výdaj pro dárek pro neteř a synovce je běžný.
My tolik neutratíme ani za dárek pro mámu, nebo tátu ani kamarády :) ) vlastní dítě nemáme, tak nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29160
29.11.20 13:59
@Anonymní píše:
Spíš by mě zajímalo, jestli kupujete i hračky v hodnotě třeba 400 korun, 350, max 500…

nebo spíš jen nějakou drobnost.

vídáme se jednou za rok na pár dní v létě, a pak na vánoce. jinak jsme ve spojení na FB a vztahy máme milé, vřelé. Jen se moc nevídáme (60 km vzdálenost)
neměla jsem nikdy sestřenici ani bratrance, naši byli jedináčci, tak mě zajímá jak to bývá v širších rodinách. Protože švagrová je velmi zatížená na Vánoce a na dárky, hrozně to řeší, i co by si přáli (a vím, že to může být spíš dobře a je to praktické) a my zas Vánoce skoro ani neprožíváme a nic nechceme, manžel má dokonce z vybíráním dárků osypky a tak děláme takové ty „milé osobní“ balíčky, třeba bio vonavé přírodní mýdélko za 150 a k tomu pytlíček bonbonů atd. Hrneček, ponožky…to pro všechny naše příbuzné, jen když se zeptám švagra a švagrové, co by se jejich prdolkovi líbilo, řeknou vždy věc od 300 do 500.

Tak jsem se chtěla zeptat, jestli takový výdaj pro dárek pro neteř a synovce je běžný.
My tolik neutratíme ani za dárek pro mámu, nebo tátu ani kamarády :) ) vlastní dítě nemáme, tak nevím.

Když jsem byla bezdětná, neteři jsem dopřávala celkem dost. Dárek za 500 nebyl problém, spíš dostala i víc. Teď koukám, aby to bylo něco, co si přeje. Oblečení konzultuju. Ale nemám problém jí dát klidně dárek za 500. Je to především svátek pro děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10725
29.11.20 14:02

My jsme zrušili dárky pro dospělé a dáváme jen dětem, ale většinou opravdu kolem těch 300-500,–Kč. Se ségrou a bráchou se domlouváme, co jejich dětem (aby to třeba bylo něco z toho, co si děti přejí). Švagrová většinou řekne, že neví, tak té buď dám rovnou varianty, nebo jí oznámím dopředu, co pro její děti máme.
Jen za neteře a synovce dám tak 3tis., ale naše děti od strejdů a tet dostávají taky hodnotné a kvalitní dárky (třeba Lego atd.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20116
29.11.20 14:04

Ja synovce ani neter nemam, ja i pritel mame sourozence mladsi a bezdetne, ale oni na nasich detech moc nesetri :mrgreen: svagr kupoval treba elektricke auticko za 2000kc, segra jim loni davala albi tužku i s nejakyma knizkama apod. Ale sami deti nemaj, cekam, ze az budou mit svoje, tak tak stedri nebudou :mrgreen: ja bych davala tak kolem 500kc, kdybych ted synovce mela, na vic bych pri rodicaku nemela. Ale u nas si zas mezi dospelymi dáváme jenom drobnosti, takze největší castky jsou pro ty deti no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 14:09

Holky, díky, je pravda, že je to prostě svátek pro děti :) to je fakt! a o peníze tam vubec nejde, takže jo, můžeme to dělat jako dosud, myslím, že naši by ani dražší dárky vubec nechtěli, my taky ne, ideálně prostě nic. Ale děti jsou děti a pro ty to je..máte pravdu, tam je to o něčem jiném :) :mavam: to mi nedošlo, asi tím že ty děti prostě nemáme:)

• Citovat
  • Nahlásit
2311
29.11.20 14:11

S 1 švagrovou jsme se uz před lety dohodli, že dárky k Vánocům dětem dávat nebudeme. Dáváme dárky na narozeniny, cca 500 - 1000,–. Druhá švagrová dárky našim čtyřem klukům dárky dávat chce, ale krotim ji a je to cca 250 - 300 dárek, my jsme jeli holčičce letos koupili dárek dohromady cca za 1500,– S mojí sestrou si dárky pro děti taky nedáváme.

Edit: Sourozencům, kteří nemají děti, ale chtějí dávat dárek naším dětem, kupujeme dárek cca 500 - 1000,– Až budou mít děti, budem dávat dětem a mě ségre/bráchovi.

Příspěvek upraven 29.11.20 v 14:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2596
29.11.20 14:12

Vánoce savíme společně, takže ano dostávají neteře i synovcové i naše děti. Počítám tak 1000kč na osobu :D a to i dětskou. Někdy se skládáme na dražší dárek společně a nebo mi zas segra přidá pro naše děti. Blbiny jako voňavá mejdlíčka a hrníčky si nedáváme, jen vyloženě tehdy, když si o ně někdo napíše Ježíškovi :D, že si toto přeje. Děti z rodiny píší Ježíškovi a dospělí pak mezi s sebou konzultují. Jako třeba že koťátko fakt ne, když už kočky v bytě máme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51633
29.11.20 14:12

Mam teda vetsi limit. Hracky jim kupuji.
Synovci vetsinou kupuji stejna auta a skladacku, kterou vybiram synovi. Letos pridam knizku pro predskolaky.
Neteri jsem koupila copankovac, hodne sponek, gumicek, to dostanou i moje dcery. Miluje Ledove kralovstvi, takze k tomu neco a Lol jsem ji brala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 14:13

@zrcadlo mazec, já jak nemám ani tetu ani strejdu, tak tohle jesm nikdy nezažila, takže největší výdaj bylo rodiče dětem pár opravdu wow hraček a víc jsme už nedostali, protže jsme ty příbuzné prostě neměli:) jen dvě babičky, ale ty už byly hodně staré…

takže utratit za příbuzné třeba 3000 je pro mě masakr! :D ale tím, že já mám sourozence a manžel taky a oni budou jistě mít ještě i další děti a víc, tak toho asi časem skutečně bude tolik.

no už chápu, že si někteří lidi stěžují, jak jsou vánoce šíleně konzumní, jak stojí fronty na dárky, protože jich je hodně… to se pak roztočí a je to nezastavitelné :) Obzvlášt prostě děti člověk šidit nechce a to chápu:)

• Citovat
  • Nahlásit
23506
29.11.20 14:14

Dávám neteřím tak do pětistovky. Vždy si řeknu o konkrétní typy na dárek. Švagrová tedy dává našim dětem i lehce dražší dárky.
Ono záleží na věku dítěte a taky na vašich finančních monostech. Zase je lepší investovat trochu víc a dát kvalitní hračku, než plastový cajk za stovku z aušusu.

Ač si na nejaké veledary nepotrpím, tak tedy investovat do vlastní matky míň jak 500 kč za Vánoční dárek mi přijde tako trošku kolenovrtské. Pokud se tedy nějedná o někoho, kdo má zrovna hluboko do kapsy.

Pokud je Ti proti srsti vydat víc peněz, tak si prostě vymysli dárek pro dítko v rozmezí 100-300 kč sama. Dá se sehnat kvalitní rozumná věc jak pro mimina/batolata, tak i pro puboše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 14:16

@lamicina jako za 1000,§ i dospělým? A to ti vždycky řeknou co přesně si přejí? Opravdu nedostanou zbytečnost za 1000,– a víc?

Jestli jo, tak je to ideální řešení, ale třeba naši by ani nevěděli, co si mají vymýšlet každý rok, nepotřebují nic a co chtějí, to si koupí hned a nečekají na Vánoce :nevim:

(u dětí těch 1000,– chápu, hračky jsou krásné a drahé)

• Citovat
  • Nahlásit
14126
29.11.20 14:18

Mám zatím jednu neteř, jsou ji 2 roky. Letos ji budu darovat puzzle (je na ně moc šikovná a baví ji to) a knížku. Cenově to bylo dohromady kolem 500 Kč. Ale vídáme se několikrát do týdne, je to zatím jediné malé dítě v rodině, takže si ji hýčkáme :srdce: :mrgreen: Na Mikuláše pro ni mám také připravenou nadílku. Ale nemám svoje děti.
Až budu mít vlastní děti, tak dárky kolem 500 Kč budu taky dávat, to mi přijde ok. Ona je teda jediné malé dítě (vnouče, neteř) pro obě strany, takže těch dárků bude mít hodně :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 14:24

@Svistice mě to kolenovrtské nepřijde, v případě, že vím, že máma má tyhle blbustky jednak ráda, jednak je to praktické (což mám ráda i já - nechci kulmu na vlasy za pětikilo, prostě raději budu za hrnek za stovku, do kterého si udělám čaj a pytlík sušenek)

a navíc mamka nemá ráda když utrácíme větší částky za něco, co nutně nepotřebuje. A ona toho moc nechce, nepotřebuje a co chce, koupí si přece sama hned jak to chce. :nevim:

jednou dostala drahý mobil a neměla z toho radost, chtěla ho jít vrátit. To je pak naprd. Kdyby to byl levnější hrnek, možná by ho využila víc, ne? Případně by špatná volba ani nebolela. Ale jako vymyslet si každý rok v prosinci že chci něco konkrétního a pak doufat, že se příbuzní neseknou a vezmou přesně tenhle model…

kdysi jsem říkala manželovi, chci parfém daisy dream. ten jediný mi voněl. no, dostala jsem parfém Daisy. jiný obal, jiná vůně. jako je fajn si říct, ale víc fajn je podle mě to přestat řešit, dát si něco maličkého co potěší a nebolí a pusu. ne?

prej kolenovrtský :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
23506
29.11.20 14:28
@Anonymní píše:
@lamicina jako za 1000,§ i dospělým? A to ti vždycky řeknou co přesně si přejí? Opravdu nedostanou zbytečnost za 1000,– a víc?

Jestli jo, tak je to ideální řešení, ale třeba naši by ani nevěděli, co si mají vymýšlet každý rok, nepotřebují nic a co chtějí, to si koupí hned a nečekají na Vánoce :nevim:

(u dětí těch 1000,– chápu, hračky jsou krásné a drahé)

Já kupuju v podstatě jen potřebné věci. Jedna část rodiny píše e-mail Ježíškovi a druhé se vždy zeptám, co potřebují a z toho si vyberu. Mám takové nepsané pravidlo, že do dětí/manžela investuji za dárky i několik tisíc, babičkám cca 1500, zbytek příbuzenstva (švagrové/švagři, neteře, sestřenice, tety, kámošky) těch 300-500.

Loni jsem třeba mojí mámě dávala poukázky na masáž a na floristický kurz, manželovi na rehabilitace apod.
U nás se tohle ocení víc, než desátý hrneček a dárkové mýdlo (beru na dovolenou na mytí rukou do apartmánů a pod stan nebo je dávám dětem do vany k volé dispozici na výrobu „omáček“). :oops:

Letos mám nakoupené jako dárky společenské hry, drobný domácí spotřebič, oblečení, batoh, věc na koníčka, potravinové doplňky, kosmetiku, dárkovou sadu koření, flašku lepšího alkoholu a vína, dárkové kazety s čaji, knížku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
29.11.20 14:28

Neteř jsem ještě neviděla, ale pod stromeček má dárky za dvojku. Je to mimino, takže praktické věci, hračky nechám na babičkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat