Co léčíte přírodně a co nepřírodně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nieny
Kecalka 113 příspěvků 21.03.18 20:33
Co léčíte přírodně a co nepřírodně???

Ahoj holky, :D
Zajímalo by mě, co všechno léčíte/řešíte přírodně a kvůli čemu už si jdete pro léky/prášky do lékárny nebo co už řešíte s lékařem. Jaká přírodní léčba a na jaké nemoci se vám osvědčila? Nebo patříte mezi ty, které vůbec přírodně neléčí? Jak myslíte, že je v tomhle příroda mocná? A praktikuje přírodní léčbu u dětí? Díky za všechny reakce. :) :mavam:

Reklama

Reakce:

AnetVV
Kecalka 298 příspěvků 21.03.18 20:40

Candidu jsem se snažila léčit nepřírodně, po 2 letech žádná změna:D nakonec nejvíc osvědčená věc, nevím jestli přírodní cesta, ale psychická pohoda :D to je nejspíš lék na všechno, přesvědčit hlavu :oops: :nevim: a teď nasazuju např tea tree oil kterej miluju :srdce: takže za mě léčil spíš přírodně :oops:

Eemii
Neúnavná pisatelka 16834 příspěvků 21.03.18 20:41

K dr jdu jedine s anginou, kterou u sebe bezpecne poznam. Bezne virozy zdolavam pomoci zazvoru, cibule, bylinek, domacich sirupu. Nikdy jsem nemela pocit, ze by mi jakekoli kapky nebo sirupy na kasel, nejak pomohly. U dítěte stejne tak, akorát u kasle, který se mi uz nezda, jdu k pediatrovi na poslech. Teplotu srazim az nad 39stupnu.

bigl
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 21.03.18 20:41

Většinu viróz a nemocí se snažíme klasicky vyležet - čaj, med, citron, ovoce. Léky jen pokud je teplota přes 38 než klesne, pak už nedávám. Děti mají 4, 9 a 13 a nikdy neměly antibiotika. Doktorka párkrát předepsala, ale nedala jsem. Kdyby byl stav vážný, tak bych dala, ale vždycky jsem si říkala, že ještě pár dní počkám, jestli se stav nezlepší a vždycky se to upravilo sama. Ale chápu, že jsou situace, kdy jsou atb nezbytné.
Já jen že používám rozum a necpu do dítěte vše, co mi doktorka předepíše.

zuza92
Kecalka 497 příspěvků 21.03.18 20:59

Mně se na začínající bolest v krku osvědčil šalvějový čaj, případně šalvějové pastilky. Dřív jsem se taky snažila všechno léčit doma, přírodně, bez doktorů. Bohužel po jistých zdravotních komplikacích si raději k doktorovi zajdu, ale nemyslim s každou rýmou nebo zakašlánim. Čekám tak 3 dny a když nevidim zlepšení, vyrážim k doktorovi.

Patie
Ukecaná baba ;) 2175 příspěvků 2 inzeráty 21.03.18 21:00

Co jde, tak přírodně. Nachlazení a podobný blbosti. Naštěstí netrpim na žádný problémy větší, max. jednou za čas kvasinky, tak to jdu hned pro Jenamazol do lékárny. U dítěte se vždycky snažím na prvním místě zkusit homeopatika nebo přírodní věci než šáhnu po chemii :)

pe-terka
Extra třída :D 14067 příspěvků 21.03.18 21:01

K nepřírodní léčbě bch přistoupila tehdy, když by ta přírodní selhala a nevěděla bych, kudy kam. Díky Bohu se mi to příliš nestává.
No a v akutních případech samozřejmě. Když jde o život, zdraví a není čas.

rena621
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 21.03.18 21:33
@Nieny píše:
Ahoj holky, :D
Zajímalo by mě, co všechno léčíte/řešíte přírodně a kvůli čemu už si jdete pro léky/prášky do lékárny nebo co už řešíte s lékařem. Jaká přírodní léčba a na jaké nemoci se vám osvědčila? Nebo patříte mezi ty, které vůbec přírodně neléčí? Jak myslíte, že je v tomhle příroda mocná? A praktikuje přírodní léčbu u dětí? Díky za všechny reakce. :) :mavam:

Ted momentalne lecim nedostatek zeleza prirodnym sirupem z boruvek a musim rict ze opet zacinam zit. 3 mesic tehotenstva mi dal zabrat.

Lenka_Hal
Závislačka 3346 příspěvků 21.03.18 21:46

Ja k doktorovi chodim prakticky jen s detma, nemocna vubec nejsem, deti vlastne taky ne, jen obcas nachlazeni a to se snazim vyresit doma pokud mozno cajem a vitaminy. Z nas doktori moc nemaji :mrgreen: Mam tendenci spis veci resit prirodne. Kdyz jsem napriklad v Adirondacku chytla Giardiu, spravil to cerstvy cesnek na lacno, sice :poblion:, ale fungovalo…

Jasorka
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 21.03.18 22:47

Radši do kostela, než k doktorovi :mrgreen:

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 22.03.18 07:50

@Nieny co jde, beru přes přírodu. Ale jsou věci, které Ti příroda prostě nevyřeší.. u děcek se snažím co nejvíc přírodní léčby, ale malý dostává ATB občas preventivně a nebránim se tomu, protože přírodní léčba by mohla znamenat, že přijde o ledviny a to fakt nerisknu :think:

krtek93
Neúnavná pisatelka 16695 příspěvků 22.03.18 11:24

Já mám dobrou zkušenost s lichořeřišnicí na záněty močových cest. Ne že bych se vyhnula atb, ale až když jsem nasadila i lichořeřišnici, zbavila jsme se toho na dlouhou dobu, předtím jsem se z toho nějak nemohla vymotat a ty atb vystřídala během dvou měsíců snad troje.

Nieny
Kecalka 113 příspěvků 24.03.18 06:46
@Jasorka píše:
Radši do kostela, než k doktorovi :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: Jsi me rozesmala. Ja to tak mam taky :P

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

MikeJePán ze Zlaté mládeže očima Arména: Je to největší ostuda mé země!

Na svůj původ by měl být člověk hrdý. Když se mě tedy na něj kdokoliv zeptá,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Reklama