Co má dítě jist při průjmu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
329
17.10.21 10:34

Co má dítě jist při průjmu?

Ahoj.
Syn 6 let. Má od včerejšího večera průjem poveceri šel na záchod, ani jij nejedl jen si trochu dal, ale z toho nemá průjem, spíš z toho co jedl přes den.

Než šel spát tak v záchodě jen hnědá voda a dneska taky a hodně. Ráno ochutnal táty buchtu, teď nechtěl ani rohlík se syrem.

Udělala jsem černý čaj, mám ho osladit? Medem, cukrem citron.
Ten glukozovy nekupujeme ten co vždy doporučí doktor, prostě nám nechutná ten cukr tamten co je vždy od doktora doporučen.

Takže má jist suchý pečivo, banán tu možná najdu i jabko a černý čaj neochuceny?, on ho nevypije, musím ho trochu osladit. Nebo obyč voda?

Včera byla k večeři roláda s bramborovou kaší, tak mu večer dám jen kaši bramborovou a našla jsem zbytek piškotů. Nevím něco dijetniho doporučíte prosím? Děkuji.
Tu roladu ne obsahuje maso, slaninu hořčice cibule to mu nedám jen samotnou bramborovou kaši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25203
17.10.21 10:43

Při průjmech klidně vůbec nic, ze začátku. Rozhodně nic mléčného, mastného, ostrého,…
Rýži, dušenou mrkev, kousek suchého pečiva.
banán, jablko, když už nevíš, ale u s ovocem bych byla opatrná.
Jinak černé uhlí nebo Endiaron, enterol.
A pít, co to jde, prujmy odvodňují. Chutná nechutná, cukr při střevních potížích ne-e. To už radši bylinné nebo ovocné čaje. Synovi nabidnu glukoPur nebo nic. Tak je rád za glukoPur.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55228
17.10.21 10:45

Bezmléčnou dietu.
Můj syn chytil virózu týden zpět. Ve třídě to řádilo. Průjem i zvracení měl. První dva dny hicoval. Takže nechtěl vůbec nic na jídlo. Ani by to v sobě neudržel. Jen pil. A po lžičkách ledovou colu. Pak si řekl o jídlo. Tak dostal piškoty, jablko, suchý rohlík. Kuřecí vývar jsem mu uvařila. Tak po troškách jedl. V pondělí už šel do školy, ale na obědy nechodil do středy. Taťka si ho bral po škole hned domů. Že každý den tam bylo něco, že by ho to mohlo nakopnout.
On mu taťka totiž dal smetanový dort minulou neděli a jeho to nakoplo znovu jednorázově na :poblion:. Jemu to nedošlo, že to nesmí. Proto píšu hlavně dodržet bezmléčnou dietu několik dní. Ať není v začarovaném kruhu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
17.10.21 10:47

Nutne nemusi jist nic, pokud nema vylozene hlad a chuť. Na kasi bych se vykaslala uplne a nechala ten strevni system odpocinout. Dietni je ryze, udela navic takový sliz, ktery ty streva hezky potahne. Jinak max piskoty po par kusech a k tomu ten cerny caj oslazeny.
Vic bych do nej dva dny necpala.
A doporucuju enterol, jen mrkni, od kdy se muze, na prujmy a strevni potize je za nas nedocenitelny a na rozdil od smecty to clovek v pohode pozre. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6932
17.10.21 10:48

Já bych nedávala ani tu bramborovou kaši, pokud v ní je máslo a mléko. Jak píše @Mar__tanka1983 suché pečivo (určitě bez sýru), piškoty, banán, rýžový vývar, rýži. A nějaký rehydratační roztok. I v nemocnici dostaneš jen toto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26260
17.10.21 10:49

Čaj osladit cukrem, med je projímavý. Bramborovou kaši ne, tam je mlíko a máslo, kdyžtak jen suchy brambor. Banán v pohodě, suchy rohlík (ale z předchozího dne, ne čerstvý), čistou vodu, hlavně ať pije to je důležitější než jídlo. Celkově nedávej nic mléčného, mastného, kořeněného a těžkého. Hlavně to pití a jinak den dva přežije i o piškotech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
17.10.21 10:51

V kaši je máslo, mléko a syrové vajíčko.
No dám mu místo toho rýži suchou

Teď měl 37,1

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
17.10.21 10:51

Dobře dostane suché pečivo, piškoty, rýži a banán a čaj černý a vodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3758
17.10.21 10:53
@MimiNove píše:
Ahoj.
Syn 6 let. Má od včerejšího večera průjem poveceri šel na záchod, ani jij nejedl jen si trochu dal, ale z toho nemá průjem, spíš z toho co jedl přes den.

Než šel spát tak v záchodě jen hnědá voda a dneska taky a hodně. Ráno ochutnal táty buchtu, teď nechtěl ani rohlík se syrem.

Udělala jsem černý čaj, mám ho osladit? Medem, cukrem citron.
Ten glukozovy nekupujeme ten co vždy doporučí doktor, prostě nám nechutná ten cukr tamten co je vždy od doktora doporučen.

Takže má jist suchý pečivo, banán tu možná najdu i jabko a černý čaj neochuceny?, on ho nevypije, musím ho trochu osladit. Nebo obyč voda?

Včera byla k večeři roláda s bramborovou kaší, tak mu večer dám jen kaši bramborovou a našla jsem zbytek piškotů. Nevím něco dijetniho doporučíte prosím? Děkuji.
Tu roladu ne obsahuje maso, slaninu hořčice cibule to mu nedám jen samotnou bramborovou kaši.

kaši určitě ne, je tam mléko a máslo, suché brambory, rýži s mrkví, suchý rohlík, suchary, piškoty, citron ne, max malinko cukru do čaje, ještě může trošku coly

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
17.10.21 10:54

Zítra ho olmluvim ze školy. On byl minulý týden i jeho sestra( 3 roky) byli po nemoci ve škole a školce měli předtím teploty rýmu a kašel. No a po týdnu ve škole prujem a dnes opět teplota

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55228
17.10.21 10:56
@MimiNove píše:
Dobře dostane suché pečivo, piškoty, rýži a banán a čaj černý a vodu

Obyčejnou vodu teď né. Ona nakopává na zvracení a podpoří i průjem. Slazený čaj. Zmrzlou colu originál po lžičkách. Ale vodu určitě né.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
17.10.21 10:57
@welovefashion kaši mu nedám a do čaje dostane tedy jen cukr. Udělám mu rýži a dostane suchý rohlík, piškoty koupíme našla jsem jen zbytecek.
@welovefashion píše:
kaši určitě ne, je tam mléko a máslo, suché brambory, rýži s mrkví, suchý rohlík, suchary, piškoty, citron ne, max malinko cukru do čaje, ještě může trošku coly

Kouknu zda mám i mrkev. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
17.10.21 10:58

Dobře děkuji za odpovědi a dám mu to co píšete a co tu teď mám z možností zbytek koupi manžel az se večer vrátí domů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55228
17.10.21 11:00

Našla jsem v obchodě i tyčinky (takové ty hospodské, ale domácí v Coopu). Náš malý už nechtěl nasládlou chuť. Tak ohlodával i ty tyčinky.
Prostě suchary může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
827
17.10.21 11:17

Já dávám na dietu kaši bez mléka a másla. Dám vařit brambory a mrkev, trochu osolim. Nechám v hrnci trochu vody, ve ktere se to vařilo a rozmixuju.Nebo jen brambory, jak chceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat