Co má exmanželka právo vědět o ex manželovi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 15:07
co má exmanželka právo vědět o ex manželovi?

Ahoj, jelikož už mě to načumování a vyzvídání do našeho soukromí nebaví, tak se ptám. Co je povinností mého muže jeho ex sdělovat? Oba máme za to, že pouze to co se týká jejich dítěte nic víc. Podotýkám alimenty platíme řádně. Takže je naší povinností jí sdělit, že se nám zlepšila životní situace? Že třeba pořizujeme nové vybavení do bytu? Že manžel změnil práci, třeba ho povýšili atd? Že já jsem začala vydělávat, podnikání, dostala jsem finance či něco hodnotného od rodiny nebo jsem nabyla nějakého majetku? Jaké vynakládáme výdaje na naše společné dítě? Kolik nás stála dovolená atd.? Kde jsme vzali peníze na novou lednici, pračku, rekonstrukci koupelny apod.? Podotýkám, že tyto informace jí donáší tchyně, sama o sobě nemá šanci to zjistit. Také některé z výše uvedeného je teprve v plánu, ale ona by ráda přehled o tom co a kolik máme, buďto vyzvídá sama nebo pošle tchýni, která tu minule dolovala z manžela kolik má na výplatnici či a jaké má měsíční odměny a ode mě jak a čím mi přispívá moje rodina (občas mi dají nějakou korunu na přilepšení nebo koupí něco do bytu co bych chtěla). Myslíme si, že jí do toho nic není jak si žijeme když výživné má řádně. Taktéž jsme jí do patřičných míst odeslali s tím, že jí po našem životě nic není. A ještě podotýkám rozvedla se ona, protože si našla jiného se kterým má dítě, ten se na ní vykašlal a jen jí zadlužil. Takže chudinka, kterou můj muž opustil a ona je díky tomu finančně na dně není.

Reakce:
mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 15.12.16 15:31

Ne, tchýni nic nesdělovat. Vaše rodinné finance jsou jen Vaše věc, né tchýniny ani exky. Po Vašich financích nikomu nic není.

Ginuš
Hvězda diskuse 38053 příspěvků 15.12.16 15:39

Ani se nebudu vyjadřovat ke tchýni. Nesměla by mi vkročit do bytu. A finance jsou vaše věc, bejalka maximálně může dát návrh na zvýšení alimentů, ale svoje finance prokazujete soudu, ale né jí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 15:43
@hudečice píše:
Ne, tchýni nic nesdělovat. Vaše rodinné finance jsou jen Vaše věc, né tchýniny ani exky. Po Vašich financích nikomu nic není.

Děkuji. Minule totiž když tchyně nepochodila začala ex vyzvídat sama kolik platíme za byt a služby, jakou má manžel teď platovou třídu, kolik mám rp, jestli beru přídavky, kolik hodláme utratit za naše dítě na Vánoce apod. Tak jí manžel poslal do háje s tím, jestli je tak hloupá, že si myslí, že se jí bude s něčím zpovídat a ať se stará o svojí peněženku :zed: nechápu, že jí to není trapný tak na někom vyzvídat kolik má peněz

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 15:44
@Ginuš píše:
Ani se nebudu vyjadřovat ke tchýni. Nesměla by mi vkročit do bytu. A finance jsou vaše věc, bejalka maximálně může dát návrh na zvýšení alimentů, ale svoje finance prokazujete soudu, ale né jí.

Ano to vím, soudu klidně v případě, že si to vyžádá doložíme co je třeba v tom problém není

Kattynka000
Závislačka 3020 příspěvků 15.12.16 16:08

Jsem fakt ráda, že tchyni nemám, protože mít ve svém životě někoho jako ty tak už jsem před soudem za těžké ublížení na zdraví respekt nerespekt za to, že se mi montuje do rodiny a snazi se donaset ex… Obě odkazte (resp manžel) do patřičných míst, není jim do toho nic, extka se nejspíš snazi vydolovat co to dá když ji ten její vypekl a dělá si větší nároky. Pokud to ale bude chtít dotáhnout výš, tak počítejte, že budete muset vše dokázat před soudem a pokud jste si nějak víc dlouhodobe polepšili, tak ji možná nějakou kačku navíc na dítě priklepnou.. Každopádně tchyni bych vykázala příště ze dveří a obě odkazala do míst kde slunce nesvítí :cert:

angelivanka84
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 16:09

Nic nezdělovat.
Je možné že chce navýšit alimenty a tak sondují, zda to půjde.
Nemá právo nic vědět.
Ona má svůj život a vy také. Řekla bych jen, že jim do toho nic není. Musíte být tvrdí, obrnět se. Ty lidi kromě dítěte k vám už nepatří, jsou úplně cizí.
Nikomu na ulici neříkáte, co a jak máte.

Ignácie
Zasloužilá kecalka 701 příspěvků 15.12.16 17:05

Ty jsi ta, které vadilo, že exka vám cpe dítě s rýmou, že?

karkarka
Závislačka 3047 příspěvků 15.12.16 17:18

@Ignácie jo jo. to je určitě zase ona :)

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 15.12.16 17:21
@Anonymní píše:
Děkuji. Minule totiž když tchyně nepochodila začala ex vyzvídat sama kolik platíme za byt a služby, jakou má manžel teď platovou třídu, kolik mám rp, jestli beru přídavky, kolik hodláme utratit za naše dítě na Vánoce apod. Tak jí manžel poslal do háje s tím, jestli je tak hloupá, že si myslí, že se jí bude s něčím zpovídat a ať se stará o svojí peněženku :zed: nechápu, že jí to není trapný tak na někom vyzvídat kolik má peněz

do tohoto jí nic není. POkud chce znát aktuální příjmy, může požádat soud :think: ale jen ohledně případného výživného, jinak ne..

Malina7
Závislačka 2682 příspěvků 15.12.16 17:24

Ex má právo se zajímat o to co vyplývá že zákona, takže alimenty a výživné na ni. Ale alimenty manžel platí, tudíž povinnost že zákona plní. Nic víc ex nemá právo zajímat, jenom to jestli má alimenty na účtě a jestli je u otce o dítě řádně pečováno. To jaká je vaše finanční situace je vaše věc do toho nikomu nic není a rozhodně bych zbytečně při hovorech neříkala co jste si pořídili nebo jakou dovolenou plánujete.. Já nevím kde lidi berou ti drzost čmuchat v cizí pokladně… :cert: :pankac:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 18:02
@Ignácie píše:
Ty jsi ta, které vadilo, že exka vám cpe dítě s rýmou, že?

Ne s rýmou nám nikdo dítě necpe. Když je jedno z dětí nemocné víkend se překládá na jiný termín, aby to nechytilo to druhé. V tom je jeho ex naštěstí docela normální

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 18:07
@Malina7 píše:
Ex má právo se zajímat o to co vyplývá že zákona, takže alimenty a výživné na ni. Ale alimenty manžel platí, tudíž povinnost že zákona plní. Nic víc ex nemá právo zajímat, jenom to jestli má alimenty na účtě a jestli je u otce o dítě řádně pečováno. To jaká je vaše finanční situace je vaše věc do toho nikomu nic není a rozhodně bych zbytečně při hovorech neříkala co jste si pořídili nebo jakou dovolenou plánujete.. Já nevím kde lidi berou ti drzost čmuchat v cizí pokladně… :cert: :pankac:

Lidská drzost bohužel nezná mezí. Na výživné na sebe nemá nárok. To už zkoušela. Je to více než 3 roky od rozvodu a s jejich dítětem už není na rd a zdravá je, takže pracovat může a soud jí to nedal. Alimenty má řádně a včas a o syna tu je postaráno dobře. Je to ale už hodně nepříjemné jak se furt snaží čmuchat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 18:14
@martina.se píše:
do tohoto jí nic není. POkud chce znát aktuální příjmy, může požádat soud :think: ale jen ohledně případného výživného, jinak ne..

Ano, pokud nás soud vyzve k doložení příjmů a majetku tak to prostě doložíme a ať se podívá když to tak nutně potřebuje, ale jí zajímá i co za kolik dáme, kolik nás co stálo, kolik platíme být nebo kolik jsme od někoho dostali. Protože občas od rodiny dostanu nějakou kačku na přilepšení nebo na něco co kupujeme do bytu. Ví to samozřejmě od tchyně, která toho jednou byla svědkem. A že jsou samozřejmě i různé teorie kde bereme peníze už ani neřeším a jen se tomu směji. Manžel už jí sice poslal do háje s tím, že jí do toho nic není, když vyzvídala u mě tak jsem jí řekla totéž načež mi odpověděla, ale já s ním mám dítě. Tak jsem jí řekla já taky a ke všemu je to i můj manžel.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Výměna, která se málem nedotočila: Patrik útočil na štáb a vyhazoval jej

Bylo to nefalšované drama. Úklidový šílenec Patrik ve středeční Výměně... číst dále >

Definitivní konec kariéry? Lékaři sdělili Gottovi nepříjemnou zprávu

Všichni se strachují o zpěváka Karla Gotta (79)! Jeho zdraví opět slábne a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >