Co má vše vliv na průběh menstruace?

Anonymní
14.6.21 10:16

Co má vše vliv na průběh menstruace...

Milé dámy,

pokládám dotaz spíše jen tak ze zvědavosti a možná trochu pro inspiraci. Všimla jsem si, že každá moje menstruace je jako,,každý pes jiná ves''. Když mi bylo takových 17, tak byla ještě taková celkem normální, bolest ani moc, ale zase ani ne málo, intenzita taková střední. Pak přišlo období, kdy mě nebolela vůbec a zdála se spíše slabší. Pak přišlo nějaké stresové období a myslela jsem, že ty bolesti nevydržím a poprvé jsem si začala brát na MS bolesti prášky. Pak zase chvíli klid. Poslední rok byl hodně psychicky náročný, starala jsem se o vážně nemocného člena rodiny, do toho spousta stresu v práci a nebyla MS, u které by se mi nechtělo spát, nebolela mě hlava a nekroutila se v bolestech a neteklo to ze mě jak z kohoutka. Prostě děs! Teď už je pár měsíců celkem klid, v práci se uvolnila atmosféra, odpadl stres a náročné činnosti a najednou jakobych o MS nevěděla skoro vůbec. Tak si říkám, to může mít stres opravdu na MS takový vliv? A co jste vypozorovaly vy? Co má na vás vliv, případně vám pomůže? Strava, cvičení atp…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4440
14.6.21 10:23

Stres má vliv poměrně zásadní, kvůli němu může menstruace i úplně vynechat, takže možné to určitě je a vyhýbat se stresu může pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5189
14.6.21 10:41
@Anonymní píše:
Milé dámy,pokládám dotaz spíše jen tak ze zvědavosti a možná trochu pro inspiraci. Všimla jsem si, že každá moje menstruace je jako,,každý pes jiná ves''. Když mi bylo takových 17, tak byla ještě taková celkem normální, bolest ani moc, ale zase ani ne málo, intenzita taková střední. Pak přišlo období, kdy mě nebolela vůbec a zdála se spíše slabší. Pak přišlo nějaké stresové období a myslela jsem, že ty bolesti nevydržím a poprvé jsem si začala brát na MS bolesti prášky. Pak zase chvíli klid. Poslední rok byl hodně psychicky náročný, starala jsem se o vážně nemocného člena rodiny, do toho spousta stresu v práci a nebyla MS, u které by se mi nechtělo spát, nebolela mě hlava a nekroutila se v bolestech a neteklo to ze mě jak z kohoutka. Prostě děs! Teď už je pár měsíců celkem klid, v práci se uvolnila atmosféra, odpadl stres a náročné činnosti a najednou jakobych o MS nevěděla skoro vůbec. Tak si říkám, to může mít stres opravdu na MS takový vliv? A co jste vypozorovaly vy? Co má na vás vliv, případně vám pomůže? Strava, cvičení atp…

Já to mám opačně, jako mladá, svobodná před dítětem, jsem při Ms lezla bolestí po zdi, šílené křeče..nemohla jsem nic. Až po porodu se to zlepšilo..ale stres má určitě vliv, rozhodí menstruační cyklus

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat