Co mám dělat, když bývalý přítel je...?

1.6.16 09:36

Co mám dělat když bývalý přítel je .....?

Ahoj holky, slečny, maminky, ženy… všechny vás zdravím :-)
Obracím se na vás s velikou prosbou, jestli někdo nebyl v podobné situaci.
Jde o to, že když jsem byla s teď už bývalým přítelem, tak za mě zaplatil dluh, který vznikl už dříve…No, já se ho o ty peníze neprosila, on mi je dobrovolně poslal na účet, a tak jsem dluhy zaplatila když jsem měla finance…ale kámen úrazu… Teď po mě ty peníze chce zpět, nemá v ruce žádnou směnku, ani dlužní úpis…vlastně vůbec nic…No, já mu ty peníze předce nevrátím když to bylo z jeho vůle a já je ani nechtěla… Teď mi vyhrožuje vymáháním, že na mě pošle nějaké ty gorily, jednou ve zprávách píše, že to byla půjčka, posléze že jsem mu ty peníze ukradla, prý mě dá k soudu…

Nebudu to psát anonymně, protože se vlastně ani nemám za co stydět.

Nedostala se některá z vás do podobné situace, a nevíte jak z toho ven?

Moc vám děkuji za rady a zkušenosti :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1166
1.6.16 09:40

Jak z toho ven? Já bych mu je vrátila :nevim: vlastně by to bylo asi to první po rozchodu, co bych řešila. Resp. bych se mu to snažila vrátit už během vztahu. Kolik to bylo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
1.6.16 09:40

No…ty peníze jsi dluzila ty. Sice je hezké ze je za tebe tehdy zaplatil, ale i tak bys mu je měla vrátit. Nedávas nic navic, pouze svůj dluh. Me by hanba mrskala kdybych se k tomu takto stavěla. Jednou to byl tvůj dluh tak ty bys to měla uhradit. A je jedno ze tehdy ti chtěl pomoct.

• Nahlásit
  • Citovat
6354
1.6.16 09:41

No anonym to v podstatě je, když nikdo neví kdo jsi :D
Můj bývalý mi taky půjčil peníze, ale ty jsem mu postupně vracela, ale po rozchodu mi u něj zbyl „dluh“ přes 3 hadry, nejdřív je po mě chtěl zpátky, ale pak mu došlo, že je to stupidní částka, při jeho výplatě.

Tohle by se nemělo dělat bez smlouvy, oba jste udělali chybu. On neměl platit a tys mu to neměla dovolit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187

:roll: Nechápu, proč mu ty peníze nechceš poslat a stavíš se takto k tomu.. upřímně doufám, že se ti z toho nepodaří vyklouznout… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354

A ano, peníze bych vrátila, když je chce. Je to otázka principu a cti. Může se to dostat do dalších nepříjemností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
1.6.16 09:42

A co mu to vrátit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1172
1.6.16 09:44

A kolik to bylo peněz??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
783
1.6.16 09:44

Jestli si je nechtěla, měla jsi mu je rovnou poslat zpátky a ne je utratit. Mě by hanba fackovala, kdybych takhle dlužila býválému. Když už jsi mu to nevrátila během vztahu, tak po rozchodu bych to udělala okamžitě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
1.6.16 09:45

Vrátila bych je, udělala bych to hned po rozchodu. Teda ne, nevzala bych si od něj ty peníze vůbec, jedině pokud by to byla opravdu půjčka a já ji nutně potřebovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5947
1.6.16 09:46
@Veronika_Fuchs píše:
Jde o to, že když jsem byla s teď už bývalým přítelem, tak za mě zaplatil dluh, který vznikl už dříve…No, já se ho o ty peníze neprosila, on mi je dobrovolně poslal na účet, a tak jsem dluhy zaplatila když jsem měla finance…ale kámen úrazu… Teď po mě ty peníze chce zpět, nemá v ruce žádnou směnku, ani dlužní úpis…vlastně vůbec nic…No, já mu ty peníze předce nevrátím když to bylo z jeho vůle a já je ani nechtěla… Teď mi vyhrožuje vymáháním, že na mě pošle nějaké ty gorily, jednou ve zprávách píše, že to byla půjčka, posléze že jsem mu ty peníze ukradla, prý mě dá k soudu…

Ty ses ho o ty peníze neprosila, ale s lehkým svědomím jsi je na úhradu dluhu použila. On tě tenkrát vytáhl z průšvihu a pomohl ti. Ty bys mu tu jeho pomoc měla oplatit a peníze mu vrátit. Ono to totiž není taková samozřejmost, jak ty si myslíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
1.6.16 09:50

Samozřejmě bych mu je vrátila. On ti je poslal za účelem splácení dluhu a ty jsi tím ten dluh splatila. Pokud jsi ty peníze nechtěla, měla jsi je poslat zpět a svůj dluh splácet že svých peněz. A na půjčku nepotřebujes jen směnku, úvěr, ale stačí ústní dohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nafrněná
1.6.16 09:53

Kdyby to bylo naopak tak bys je taky chtěla zpět ne?? vrať mu je

• Nahlásit
  • Citovat
12160
1.6.16 09:55
@Veronika_Fuchs píše:

8o 8o 8o
Nemáš se za co stydět… :think:  :think:

A co svědomí? To nemáš, viď?

Mě by hanba třískala, až by to hučelo za komínem, kdybych se měla zachovat jako ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
1.6.16 09:55

Ty jsi holka asi dáreček!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu