Co mám dělat při každodenních nevolnostech?

6
17.9.19 11:34

Co mám dělat při každodenních nevolnostech?

Ahojky.. Co mám dělat, když je mi každý den zle a zvracím? Jsem v 8+1tt a trvá to tak už od 5tt. Už jsem z toho špatná. Zkoušela jsem ráno pít hořký čaj a k tomu suchý rohlík, chvíli to pomáhalo ale už vůbec.
Prosím o radu nebo nějaký dobrý tip, jak to při nejmenším alespoň zmírnit. Děkuji holky.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
17.9.19 11:37

@Sommy vydržet :smile: já jsem 10tt a trvá to stále a někdy je to horší, jak na začátku. U první dcery jsem to měla taky, ale rozhodne ne tolik jako teď. Doufám, ze s 12tt to prejde? Ale moc si naděje nedelam :smile: tak uvidíme. Docela funguji ty zazvorove lizatka z lekarny a nebo pak už jsou léky na předpis, ale to bych brala opravdu jen v prioapde, ze by to bylo už k nevydrženi. Fuet si říkám, ze jsou na tom holky hůř. Kamarádka prozvracela 4 měsíce včetně několika infuzi v :mavam: nemocnici

• Nahlásit
  • Citovat
64

Ahoj. Trpím hyperemesis gravidarum od 6.tt. Teď jsem ve 13.tt a zvracim třeba 20× denně.
Hodně mi pomáhá studený sprite, nebo džus po lžičkách. Na chvilku mi pomůžou i torecan čípky, ty jsou ale na předpis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Je to naprosto běžný fyziologický jev, co s tím dělat? Přetrpět, v lepším případě to s příchodem druhého trimestru odezní. Snaž se odpočívat, jez pravidelně, zkus lízátka pro těhotné, je to individuální, na každého platí něco jiného. Taky ti nemusí pomoct nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
17.9.19 11:42
@Mysticlipstick píše:
Je to naprosto běžný fyziologický jev, co s tím dělat? Přetrpět, v lepším případě to s příchodem druhého trimestru odezní. Snaž se odpočívat, jez pravidelně, zkus lízátka pro těhotné, je to individuální, na každého platí něco jiného. Taky ti nemusí pomoct nic.

Ráda bych jedla ale vůbec to nejde když je mi zle, to se mi dělá špatně ještě víc :roll: O těch lízátkách slyším prvně.. vážně pomáhají??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
17.9.19 11:44
@Zusanka píše:
Ahoj. Trpím hyperemesis gravidarum od 6.tt. Teď jsem ve 13.tt a zvracim třeba 20× denně.
Hodně mi pomáhá studený sprite, nebo džus po lžičkách. Na chvilku mi pomůžou i torecan čípky, ty jsou ale na předpis.

Jejda to ti vůbec nezávidím :( Děkuji za rady, určitě vyzkouším..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.9.19 11:45
@Sommy píše:
Ráda bych jedla ale vůbec to nejde když je mi zle, to se mi dělá špatně ještě víc :roll: O těch lízátkách slyším prvně.. vážně pomáhají??

Jenže pro to je ti možná zle, jez málo a častěji… jak komu, zkus to a uvidíš. Ráno měj u postele třeba jen piškoty a hned si něco dej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12630
17.9.19 11:52

Trochu to zmírní zázvorova lízátka a taky se nenechat úplně vyhladovet. Mě trochu pomohla i ledová Cola, ale jinak mi bylo zle od 8tt skoro až do konce těhotenství a nic to úplně nezastavilo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
373
17.9.19 12:04

Přežít :kytka: taky sem trpěla na hyperemesis gravidarum, 4× na infuzích v nemocnici a doma neustálé zvracení. Pokud by to bylo až tak, že v sobě neudržíš delší dobu ani vodu tak jeď do nemocnice. Já sem dostala torecan čípky na předpis, ale zabrali jen několikrát. To nejhorší mně přešlo až kolem 5. měsíce. Doporučuju zkoušet a najít něco, co tě nebude tak dráždit, já sem více méně přežila těch 5 měsíců na ovoci, čaji, cole a bebe sušenkách max sem tam něco co mi sedlo. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.9.19 12:06

Mě pomáhala chlazená kola a skoro ledové hrozny, potom nějaký hnus - třeba čínské kung pao - v normálním stavu bych o to ani nezavadila pohledem, ale v těhotenství jsem to jedla 3× týdně :D a vydržet. já to tak měla v obou těhotenstvích a při druhém jsem si říkala, že to bylo ještě super, protože člověk nic nemusel..u druhého jsem musela všechno :zed: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
17.9.19 14:14
@Sommy píše:
Ahojky.. Co mám dělat, když je mi každý den zle a zvracím? Jsem v 8+1tt a trvá to tak už od 5tt. Už jsem z toho špatná. Zkoušela jsem ráno pít hořký čaj a k tomu suchý rohlík, chvíli to pomáhalo ale už vůbec.
Prosím o radu nebo nějaký dobrý tip, jak to při nejmenším alespoň zmírnit. Děkuji holky.. :kytka:

Jj, to znam :( Zvracela jsem az do 4. mesice klidne i 10× za den. Pomahala mi cola a zazvorova lizatka. A rano nez jsem vstala z postele, jsem musela snist par piskotu nebo lineckych rohlicku :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
811
17.9.19 14:22

Nechci tě strašit, ale neexistuje žádný zázračný lék. Musíš jen zkoušet co ti trošku uleví a čekat kdy to přejde. Lízátka jsou za mě úplně na nic. Pomohlo mi nepít vodu z kohoutku, jen perlivé minerálky, ledovou colu, v žádném případě nic dráždivého jako džus, kyselé ovoce apod. K jídlu většinu dne nic, až se mi udělalo líp tak krekry nebo sladké sušenky. Pečivo mi dělalo zle. Hodně vývary, kuřecí nebo hovězí a v podstatě jen spát a spát ideálně do druhého trimestru. Když dostaneš na něco chuť, tak to vyzkoušej sníst, jestli to udržíš a je jedno co to bude. Já jsem se většinou byla schopna najíst až kolem 6. odpoledne a ráno mi bylo zase zle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama