Co mám dělat - přítel nechce miminko

Napsat příspěvek
10566
26.4.17 09:10

@fanynka11 pro me je to nepredstavitelny, ze by mi manzel rek, ze nechce nase dítě co cekam, o druhe jsme se snazili 10 let a pred uplne poslednim IVF jsem otehotnela prirozene, zajistila jsem to 3 dny pred oslavou narozenin manzela, padesatych, mne je 38. Manzel se na maleho moc tesi, ty rozhovory mezi nami na toto tema probihaly neustale jestli jeste pujdeme do dalsiho IVF a musel mi dat vzdy jasnou odpoved.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23426
26.4.17 09:10

No, řešit v půlce těhotenství co z dítětem je z jeho strany dost pozdě. Měl by přestat být sobecký, ve svém věku poslouchat maminku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 09:11
@AndelaCerna píše:
Tchyne a uzeny, lepsi studeny… to je dobra cuza, asi bys to chlapci mela razantne vysvetlit a zacit pri nejhorsim resit prodej bytu, abys mohla do sveho a mela klid. Tohle nevidim, ze dopadne dobre :(

Asi to zkusím razantně mu to nějak vysvětlit ale to už tady bylo taky několikrát na chvíly klid a pak zase znovu…přestává mě to bavit a mrzí mě to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Saatine
26.4.17 09:11

To je mi líto, po takových slovech bych ho pohřbila zaziva :/ jinak s tou výbavou, je že zákona povinen se finančně podílet. Nenech jej z toho vyklouznout

• Citovat
  • Upravit
5949
26.4.17 09:12

Tak hlavně záleží na tom, jestli on dítě chtěl, nebo ti „selhala antikoncepce“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48760
26.4.17 09:12

@fanynka11 tak odejdi, i kdyby na čas a uvidíš jaký opravdu je. Měl to říct na začátku vztahu že děti nechce a vyhovuje mu být jen sám ale říct to když jsi v 5 m :?. Tímto by mě zklamal jak mluví o vlastním dítěti. kdyby byl co k čemu matku si zpracuje at se do toho nemíchá a raději se těší na vnučku ale jestli jí poslouchá budeš velký chudák a stejně jednou utečeš :jazyk: Odejdi at jsi v klidu a uvidíš jestli mu vůbec budeš chybět, nebo tě bral jen jako součást inventáře :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28891
26.4.17 09:13

A netrpí třeba jen nějakou krizí, dočasnou depresí? Kterou jeho matka ještě podporuje v rozvoji.Ty jo, je dost starý na to, aby si uvědomil, co chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2799
26.4.17 09:15

Já se toho vždycky bála, že se mi tohle stane. Střídala jsem vztahy, ale jen proto, že jsem chtěla zodpovědného chlapa co s myšlenkou na dítě přijde jako první a uvidím, že to není ňouma. Jasně i tak je to risk, protože jsou chlapi co se i změní. Ale takových co chtěli žít jen tak bez dětí jsem měla dost a to byli svobodní a na věku nezaléželo.
No a kdyby se to stalo, tak jedině razantní řešení, domluva co jak bude bez citů a prošení…a pryč, než se potom ve společném žití trápit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 09:16
@Markéta80 píše:
@fanynka11 tak odejdi, i kdyby na čas a uvidíš jaký opravdu je. Měl to říct na začátku vztahu že děti nechce a vyhovuje mu být jen sám ale říct to když jsi v 5 m :?. Tímto by mě zklamal jak mluví o vlastním dítěti. kdyby byl co k čemu matku si zpracuje at se do toho nemíchá a raději se těší na vnučku ale jestli jí poslouchá budeš velký chudák a stejně jednou utečeš :jazyk: Odejdi at jsi v klidu a uvidíš jestli mu vůbec budeš chybět, nebo tě bral jen jako součást inventáře :?

Spíš mě to připadá že mě bere jen jako uklizečku a ta co mu uvaří opere a všechno nachystá ani v bytě nic dělat nechce. Třeba ted sem si musela sama vymalovat dětský pokoj protože bych se toho nedočkala od něj a to jsem na neschopence a mám furt ležet jenže co si sama neudělam to nemám. Nevím jako představovala jsem si to jináč. Závidím těm co mají normálního chlapa který se na miminko těší. Asi jsem si špatně vybrala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aenne
26.4.17 09:18

Řeknete mu, že když vás oplodnil, tak je povinen se o díte starat. Pokud není zbaven svéprávnosti a je lucídni, musí vědet, jak se plodí deti a pokud deti plodit nechtel, tak nemá souložit, a nebo si má dát prezervativ, a nebo vasektomii s pokud to tak nedelá, tak nese za díte plnou odpovědnost.
A taky mu řeknete, že pokud se jak starý dedek na dite necejtí, tak ať nevyhledáva vztahy s mladšími ženami a pošlete ho, ať si jde hledat ženu po klimakteriu, nejlíp do domova duchodcu, tam bude mít 100% jistotu, že jeho partnerka bude neplodná.

• Citovat
  • Upravit
3467
26.4.17 09:19
@axlpol píše:
Já se toho vždycky bála, že se mi tohle stane. Střídala jsem vztahy, ale jen proto, že jsem chtěla zodpovědného chlapa co s myšlenkou na dítě přijde jako první a uvidím, že to není ňouma. Jasně i tak je to risk, protože jsou chlapi co se i změní. Ale takových co chtěli žít jen tak bez dětí jsem měla dost a to byli svobodní a na věku nezaléželo.
No a kdyby se to stalo, tak jedině razantní řešení, domluva co jak bude bez citů a prošení…a pryč, než se potom ve společném žití trápit.

Tak chlapi obecně se do dětí nijak nehrnou. Nemají to v sobě zakódováno jako ženy. Příroda toto proto ošetřila silným sexuálním pudem. Ovšem v době antikoncepce a plánování může toto „opatření“ narazit a také se to často děje..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10566
26.4.17 09:19

Treba az se mala narodi muze nastat u nej zmena, ale asi bych se pripravovala na to, ze budu s ditetem sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28891
26.4.17 09:20

On je to i problém toho odsouvání dětí až na druhou kolej, až po zařízení bydlení, zapracování se a všeho. Chlap skoro v 50 letech měl dřív normálně vnoučata, na vlastní děti je svým způsobem pozdě. Pokud si žena pořídí dítě s tak starým mužem, musí počítat, že na tu péči, vstávání okolo nich, bude možná sama. Že jim bude třeba parťákem až trochu povyrostou. A že se ve výchově mohou střetnout i generační rozdíly, když je mezi partnery takový věkový odstup. I taková model ale může fungovat, přesně rozdělené role a pokud rodinu přiměřeně zabezpečí.
Pořád je ale šance, že jde jen o přechodnou depresi. Chlap, do této doby svobodný, svým způsobem už na děti starý(hlavně na pořízení prvního dítěte),si klade otázku, jak to všechno zvládne, jestli se zvládne přizpůsobit a jak bude snášet změnu životního stylu. Však se někdy říká, že „hormony“ těhotenství se přenáší i na muže, i jim se mohou měnit nálady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aenne
26.4.17 09:21
@Jana206 píše:
A netrpí třeba jen nějakou krizí, dočasnou depresí? Kterou jeho matka ještě podporuje v rozvoji.Ty jo, je dost starý na to, aby si uvědomil, co chce.

chlap po záruce se začínajíci stařeckou demenci, když neví 50 ročný chlap jak se plodí deti.

• Citovat
  • Upravit
23426
26.4.17 09:24

A on děti nemá, ženatý nebyl? Bydlel předtím asi u maminky co…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama