Co mám dělat - přítel nechce miminko

Napsat příspěvek
26.4.17 10:23

No tak to vypadá na klasickou situaci, žena si udělá dítě s mamánkovým sobcem ve věku dědečka a pak se diví, že má dítě s mamánkovým sobcem ve věku dědečka.
Zakladatelko, víš jak se říká, kdo seje vítr, sklízí bouři? Tvá věta „neřekl, že nechce dítě“ zní trochu alibisticky a rozhodně nezní jako „po vzájemné dohodě jsme se rozhodli plodit děti“.
Takže ne, takový člověk se téměř jistě nezmění…můžeš z něj dolovat alimenty nebo polovinu na výbavu, ale být dobrým otcem, co se těší na miminko, to z něj nemáš páku udělat :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7679
26.4.17 10:28
@Bůča píše:
Lidi zna se zas jen jedna stranu pribehu. nejde soudit. a ze on v 50 ma mit rozum.. to jsou takovy kecy jenom. nikdo nemusi nic, ani mit rozum. musime jen umrit :mrgreen: a kolik je zenskych, ktery vedely, ze jejich chlapi stali za houno a tejne s nimi maj deti? fura. pze tem zenskym ujizdel treba vlak a mely pred ocima jen to mimino. uplne normalni stav. :nevim: co se tak divite. druha vec je jestli vedel, ze se jako ona snazi otehotnet.

Asi tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
26.4.17 10:39
@růžový achát píše:
Tak nektere z vas tady maji fakt dost,, bych sem nedala dotaz ani na to,, Jak bude zitra,, :D bych se dockala odpovedi, ze bych čumela jak 5 na 6 :poblion:
:mrgreen: :lol: Chran Buh tu nestastnici co jsem da dotaz. emimino by melo mit drsnejsi nazev. souhlasim s tebou. taky bych se tu na nic zasadniho neptala. radsi bych si vzala kristalovou kouli.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
26.4.17 10:40
@růžový achát píše:
Tak nektere z vas tady maji fakt dost,, bych sem nedala dotaz ani na to,, Jak bude zitra,, :D bych se dockala odpovedi, ze bych čumela jak 5 na 6 :poblion:

a vsadim se, ze na tvuj koment budou odpovedi typu:,,a co jako cekala? jen chvalu? s tim mela pocitat" :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28891
26.4.17 10:51

Ono ani ty starší otce nelze paušalizovat. Jsou chlapi, kteří mají děti, které jsou už v pubertě nebo dospělé, rozvedli se, žili sami(bez využití mama hotelu) a starali se částečně i o svoje děti z prvního manželství, byť jen víkendově, jak to bylo u této generace zvykem.
Najdou si a poznají někoho jiného, zatouží třeba po novém vztahu, i po nové rodině. V takovém vztahu to může fungovat, i když je chlap starší. Ale podmínkou podle mě je, aby byly předem vyjasněny priority, role v rodině a žena byla připravená na to, že ta hlavní část péče o děti a rodinu spadá na ni. Aby byla prostě klasicky založená. Podmínkou je ale, aby ji dokázal zastoupit v nějakých krizových situacích(i ona potřebuje k lékaři nebo si někdy na půlden odpočinout, vyrazit třeba na nákupy nebo má nějakého koníčka, případně si dělá nějaký kurz).

Ale pokud pán do padesáti let žil s maminkou jedno tělo, jedna duše, navíc ve společné domácnosti a ona byla zvyklá do všeho „kafrat“ a on se při první krizi, která přijít může, nechá plně ovlivnit jejím názorem, tam to moc růžově nevidím.
Navíc takové matce už bude kolem 70 let, to už je věk, kdy bude potřebovat pomoc, péči, bude stárnout nejen tělesně, ale i duševně(někdo rychleji, někdo pomaleji). Netvrdím, že to platí absolutně, ale takový vztah může přinést víc problémů než radosti a naplnění.
Navíc s ním může manipulovat už proto, že se bojí, že on se bude starat o partnerku a miminko a ona zůstane sama. Dřív byla společnost na toto taky lépe připravená, v době, kdy byly vlastní rodiče stárnoucí a nemohoucí, byly vlastní děti samostatné, často skoro dospělé, ne mimina nebo batolata. On může cítit vůči matce závazky a výčitky svědomí(což je do určité míry normální, postarat se o vlastního rodiče).

Takže bych tady nevrhala soudy o stařecké demenci, nutnosti chodit stále k lékaři. Jen jsem chtěla poukázat, že od otce, kterému je skoro padesát, nelze očekávat to samé, co od pětadvacetiletého. Na druhou stranu tu ale každou chvíli čtu diskuzi od poměrně mladé maminky, že jí chlap po příchodu z práce sedí celé odpoledne u počítače u her, nevěnuje se ani dětem a ještě jim tím dává špatný příklad do života. Za toto bych mlátila pánvičkou, takový byl letěl jak namydlený blesk. To už je lepší varianta ten starší, ale unavenější otec, který si potřebuje po práci odpočinout, zdřímnout, ale dětem se dle svých možností přiměřeně věnuje a snaží se, co mu síly stačí.
Je to jen na zakladatelce a jejím partnerovi, aby si nastavili taková pravidla, aby jim to fungovalo.
A házet tady komenty, jestli věděl, že se snaží o dítě :roll: To je důsledek dnešní dostupnosti dle mého názoru škodlivého užívání hormonální antikoncepce..Společnost jako taková je zvyklá všechno plánovat, včetně početí dětí. Dřív se dítě bralo jako dar, když přišlo, tak přišlo, nikdo se nad tím nepozastavoval.Dnes,když nám něco nevyjde, málem lezeme po stropě. Masové užívání HA ovlivňuje myšlení celého lidstva, to je podle mě špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3306
26.4.17 11:30
@Aenne píše:
až povyrostou deti, tak 60 nik bude běhat spíš po doktorech, v tem věku už potřebují lidi klid, on to ví, proto dite nechce.

To není o věku, ale o charakteru. Zakladatelčin přítel je sobecký egocentrický mamánek. A takové najdeš v každém věku, kdyby mu bylo pětatřicet, může to být klidně stejné. Nám se s manželem narodil syn, když mu bylo přeš padesát. Byl plánovaný. Manžel se strašně těšil, od narození se o syna stará, věnuje mu veškerý volný čas, chodí do práce, doma pomáhá, stará se o sebe a své zdraví.
Je to povahou, dotyčného bych poslala, kam slunce nesvítí, pokud se nepochlapí, což by byl takový malý zázrak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3306
26.4.17 11:32

@Jana206 Souhlasím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aenne
26.4.17 11:32
@Heinich píše:
Nedá se paušalizovat, nicméně ženy chtějí jasně děti více nežli muži. Značné procento mužů je do dětí různými způsoby dotlačeno, či donuceno. Další část je vyloženě „podvedena“.

muži jsou hluchonemí analfabeti, že nikdy neslyšeli o prezervatíve a vasektomii?

• Citovat
  • Upravit
1236
26.4.17 12:29

@fanynka11 v 48 bezdetny? Pro mě vada na kráse a varovný signál, pomalu duchodce už má rád svuj klid. Velký vekovy rozdíl vzdy přináší názorové nesrovnalosti. Je mi lito, ale ten se už nezmění, ale měl ti to říct predemnebo aspoň na začátku těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 13:54

@fanynka11 No, ono je to teď stejně jedno co, kdy, kde a jak bylo. Byl to blbý nápad mít dítě s někým takovým, ale dítě je na cestě, ty ho chceš, není ti 17, máš kam jít, takže bych hodila s chlapem vážnou řeč a podle toho se zařídila. Skoro padesátníka nezměníš, pokud chce mít blbé kecy a nepomáhat, tak to může mít u maminky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2015
26.4.17 16:50
@elen-ka píše:
@fanynka11 je mi te líto :hug:, ale nezmění. Začala bych se připravovat na fungování bez něj. Jako po větě, raději ho odvez, aby mě nerušil, bych to udělala, ale odvezla bych i sebe a všechny své věci.

promin za opravu ale je tam „to“ néé "hoL, je to jak kdyby mluvil o nějaké věci a né o dítěti, též bych se připravila na život bez něj, toto není chlap ale mamánek a už se nezmění, kor v tomto věku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 17:21

@fanynka11 pokud jste oba před početím neplánovali dítě a chtěla si ho jen ty, tak se nediv, ze se ted chová jak se chová. Pokud jste o diteti spolu mluvili a na rec, jestli chce taky dítě se nevyjadřoval v jeho letech, tak je asi mdleho myšlení. Je divné, ze věděl, ze neberes HA a normálně sexoval, když nechce dítě. :think:
Ono je taky fakt, ze žena pokud chce dítě, tak chlapovi řekne, ze selhala ha
a na emiminu píše něco jiného, než řekla v realitě partnerovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
26.4.17 17:57
@fanynka11 píše:
Zdravím, potřebovala bych od někoho poradit.. Jsem 21tt čekáme holčičku strašně se na ni těším už se nemůžu dočkat, jenže můj přítel ji nechce. Jeho matka do něj hučí že to finančně nezvládneme, přitom i při dnešních výdělkách nemůžu říct že by sme nějak strádaly i když platíme hypotéku. Přítel je o 18 let starší než já mě je 30 žádné děti ještě nemá. Řekl mě že když se to narodí at to radši odvezu aby neposlouchal jak vřeští. Nikdy by nečekala že se bude tak chovat. Nechce jí ani nic kupovat žádnou výbavu atd. všechno obstarávám sama. Myslíte že se změní? mám strach že ne a co potom? V první řadě ted myslím na maličkou a mám strach aby se jí něco nestalo když jsem ted ve stresu :,( :,( díky za rady…

Kopni chlapa do zadele a vysuď dobré alimenty na sebe a maličkou. Přítel je kr**en.

• Nahlásit
  • Citovat
26.4.17 20:04

To myslis vazne ze si s nekym kdo nechce vase dite a radi ti abys ji odvezla??? Nechapu tě!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama