Co mám dělat s horečkou u miminka?

213
13.5.20 23:38

Co mám dělat s horečkou u miminka

Ahoj prosím o radu. Dcera byla dneska očkovaná proti hexe, v 17hod měla po odečtu 38,dala jsem ji nurofen. Pak teplotu nemela… Teď ve 23 hod měla po odečtu 38. 5, dala jsem ji nurofen, ale po 30minutach má 38.7… Čím ji ještě můžu pomoct? Za jak dlouho to zabere? :,( otíram ji ručičky a nožičky mokrým vlaznym hadrem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3232
13.5.20 23:49

@Koroptev12 u nás to mělo podobný průběh. Střídali jsme Nurofen s Panadolem. Dala jsem mu jen letní pyžámko s krátkým rukávem. A deku jsem dala na chvilku nachladit do mrazáku.
Ráno už byl syn v pořádku.
Snad to tak bude i vás :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16449
13.5.20 23:49

Normálně klesne teplota do půl hodiny. Ale jestli jsi dala nurofen ještě během stoupání teploty. Tak to trvá dýl než zabere.
Místo otírání ji svlékni do naha, sebe do půl těla a polož si ji na sebe. Je to na srážení daleko efektivnější. Otírání je k prdu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
213
13.5.20 23:53

@kavenka dekuju a jak se to prosím střídá? :nevim: po kolika hodinách?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
14.5.20 00:12

@Koroptev12 stridar muzes po 4 hodinach

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14689
14.5.20 00:18
@Koroptev12 píše:
@kavenka dekuju a jak se to prosím střídá? :nevim: po kolika hodinách?

Jestli měla 38, tak se léky nedávaj.
Nepanikař, to ještě není tak moc. Můžeš udělat zábal, vlažnou koupel, nebo to tělo na tělo. Já to střídání léků fakt beru jako další mega záhul pro tělo, i když se to běžně teď doporučuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.20 00:41

Když už chceš dávat nurofen nebo paralen (panadol) vždycky podle váhy dítěte, ne podle věku. Myslím, že zrovna na nuráči je tohle podhodnocené a pak je div, že nezabere či zabere za dlouho a nebo na chvíli. Je lepší počkat až teplota vystoupá na svojí špičku (chápu je to pro rodiče hodně nepříjemný) a pak dá lék. Malým dětem by se měl chladit střed těla, takže zábal na hrudník, břicho, ne končetiny. A chladit pouze v případě, že nemá studené končetiny, nos, uši, jakmile je má chladné, tak bohužel čekat než vystoupá teplota na svojí špičku. Držím palce, ať to zvládnete, ale jestli je to po hexe, tak bude zítra dobře.

• Citovat
  • Nahlásit
35339
14.5.20 00:42

Stridat po 4-5 hodinach, ale jen pri neklesajici horecce. Jinak davat jen 1 pripravek za 6-8 hodin. Pri 38 se jeste hned nesrazi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.20 00:47

@vodolejka jinak taky souhlasím, když se teplota točí kolem 38 tak bych ještě neplašila a nesrážela a nechala tělo pracovat.

• Citovat
  • Nahlásit
3543
14.5.20 00:55

@Koroptev12 hadr jo, ale neotirat spíš přiložit, dávám na čelo, zatylek… Do 39 bych ale taky neplasila, zkus za 20 minut změřit znovu…

Někdy pomůže i vlažná koupel a pak zabalit a vypotit…

A dáváš sirup nebo čípky? Mám zkušenost, že čípky zabírají rychleji než sirup…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14689
14.5.20 02:02
@Anonymní píše:
Když už chceš dávat nurofen nebo paralen (panadol) vždycky podle váhy dítěte, ne podle věku. Myslím, že zrovna na nuráči je tohle podhodnocené a pak je div, že nezabere či zabere za dlouho a nebo na chvíli. Je lepší počkat až teplota vystoupá na svojí špičku(chápu je to pro rodiče hodně nepříjemný) a pak dá lék. Malým dětem by se měl chladit střed těla, takže zábal na hrudník, břicho, ne končetiny. A chladit pouze v případě, že nemá studené končetiny, nos, uši, jakmile je má chladné, tak bohužel čekat než vystoupá teplota na svojí špičku. Držím palce, ať to zvládnete, ale jestli je to po hexe, tak bude zítra dobře.

Já většinou nesrážím léky vůbec, jednou jsem to nevydržela a dala takto na vrcholu horečky a byly z toho febrilky z prudkého poklesu (že jsem se na to blbec nevykašlala). Tak pozor na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7674
14.5.20 05:59

Ja bych teda srazela, pokud ma dite 38,5 v zadecku bez odectu, dala bych. Max bych pockala na 39, vic bych fakt nenechala. Tak mi to bylo receno v porodnici i pediatrem a mame opravdu dobreho.

Jedna maminka v mem okoli takto nedala, cekala na vrchol teploty a dite ji malem umrelo. Melo febrilni krece, pak uz omdlivalo,… no skoncili na jipce. Dr nam doporucovala u male i vlaznou koupel (treba jen o stupen nebo pul nizsi nez teplota tela) a chladi se stred tela (vlazny rucnik), ne koncetiny. Pripadne bych zkusila to telo na telo. Dobry je dle meho okoli i octovy zabal nebo tvaroh - vytahne horkost z tela.

Pokud je to ale z hexy, snad bude brzy dobre :)

Jinak beru dle sebe. Trpivam na 40 a i vys a dcera to ma taky. Vim, jak mi je samotny fakt uz pak zle, takze ja bych na vrchol horecky necekala ani nahodou, aby ji bylo tak zle…

Jak jste dopadli, zakladatelko? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
14.5.20 06:22

Vždy jsem tlumila teplotu nad 37,5 hned, střídat Nurofen a Panadol, tekutiny, klesne to, držím pěsti. Nebojte se :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
14.5.20 06:53

Mně naopak doktorka říkala, že v žádným případě nikdy nechladit tělo, vždy pouze končetiny. Sama jsem si jednou dala obklad na hrudník a srdce se mi rozbušilo takovým způsobem, že jsem myslela, že mi vyskočí z těla. Dítěti bych to určitě nedělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
14.5.20 06:54

U nurofenu mam odzkouseny, ze zabere az za hodinu i lehce pres hodinu. Predpokladam, ze je to tak max pulrocni miminko? Ja bych vydrzela a nestridala dva druhy leku, ono to klesne, neboj. A srazela bych uz od tech 38.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat