Co mám dělat s touto kamarádkou?

30.4.21 08:21

Co mám dělat s touto kamarádkou?

Dobrý den, byla bych moc ráda, kdyby si někdo našel čas a poradil mi… Děkuji

Jsem na střední škole ve druhém ročníku a mám tam ve třídě jednu kamarádku. Začaly jsme se bavit a všechno bylo v pořádku. Jenže, já jsem celkem umírněná a slušná a nějak jsem si nevšimla, že ona celkem pije a střídá kluky, přišlo mi to na ní prostě zajímavé a bavily jsme se. Jenže teďka poslední měsíc to fakt dost přehnala, raději to nebudu popisovat ale vážně už to byla celkem s prominutím prasárna.

To mě dost vtáhlo do reality jaká vlastně je. Není to vůbec kamarádka pro mě a já nevím co teď dělat. Máme dost zvláštní třídu a nevím s kým bych se tam bavila. Zas nechci sedět sama a být sama celou dobu, snažila jsem se se třídou navázat kontakt ale nějak mě neberou. Ona je jinak ta kamarádka celkem hodná a není nějaká zákeřná, ale její styl života mě celkem šokuje a děsí.

Nevím teda, jestli se s ní přestat bavit, už to fakt přehnala a je to na mě moc. Jenže nechci ještě dva roky strávit sama (na základce už mi to stačilo). Nevím jak to řešit, jestli ji něco říct, nebo prostě omezit kontakt nebo hhh já nevím. Vím, že je to ode mně vůči ní hnusné, nechci ji zas ublížit, ale už mám u ní prostě nějakou bariéru.

Byla bych opravdu moc vděčná, kdyby mi někdo poradil. Děkuji moc a přeji pěkný den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28612
30.4.21 08:31
@jeannemarie píše:
Dobrý den, byla bych moc ráda, kdyby si někdo našel čas a poradil mi… Děkuji

Jsem na střední škole ve druhém ročníku a mám tam ve třídě jednu kamarádku. Začaly jsme se bavit a všechno bylo v pořádku. Jenže, já jsem celkem umírněná a slušná a nějak jsem si nevšimla, že ona celkem pije a střídá kluky, přišlo mi to na ní prostě zajímavé a bavily jsme se. Jenže teďka poslední měsíc to fakt dost přehnala, raději to nebudu popisovat ale vážně už to byla celkem s prominutím prasárna.

To mě dost vtáhlo do reality jaká vlastně je. Není to vůbec kamarádka pro mě a já nevím co teď dělat. Máme dost zvláštní třídu a nevím s kým bych se tam bavila. Zas nechci sedět sama a být sama celou dobu, snažila jsem se se třídou navázat kontakt ale nějak mě neberou. Ona je jinak ta kamarádka celkem hodná a není nějaká zákeřná, ale její styl života mě celkem šokuje a děsí.

Nevím teda, jestli se s ní přestat bavit, už to fakt přehnala a je to na mě moc. Jenže nechci ještě dva roky strávit sama (na základce už mi to stačilo). Nevím jak to řešit, jestli ji něco říct, nebo prostě omezit kontakt nebo hhh já nevím. Vím, že je to ode mně vůči ní hnusné, nechci ji zas ublížit, ale už mám u ní prostě nějakou bariéru.

Byla bych opravdu moc vděčná, kdyby mi někdo poradil. Děkuji moc a přeji pěkný den.

To se ted scházíte někde venku, kde pijete? Letos se do školy už dostaneš tak možná na dva týdny. Můžete spolu sedět, ale odpoledne se nestýkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21073
30.4.21 08:31

A ona udělala něco konkrétně tobě? Jestli ne a jinak si rozumíte, tak bych ji neřešila, každá mate holt jiný styl života, ale kamarádky nemusí být ve všem stejné :nevim: nemusíš dělat co dělá ona a ani s ní nemusíš probírat témata, která ti nejsou příjemná. Nicméně by bylo fajn nastínit co provedla, aby sme mohli posoudit, jestli děláš z komára velblouda nebo si kamoska zaslouží odkopnout :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
30.4.21 08:32

Někoho zabila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
503
30.4.21 08:33

Její chování a tzv. prasárny se časem stejně časem obrátí proti ní… V tomhle věku občas nějaká má kamarádka udělala věc, která mě byla absolutně cizí, ale pokud to neškodilo přímo mě, tak nějak jsem jí na to řekla svůj názor a víc jsem to neřešila… V mládí člověk prostě dělá boty a myslí si, že ví vše nejlíp… Jestli se k tobě chová férově, úplně bych jí nezatracovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4832
30.4.21 08:38
@Kriss Tina píše:
A ona udělala něco konkrétně tobě? Jestli ne a jinak si rozumíte, tak bych ji neřešila, každá mate holt jiný styl života, ale kamarádky nemusí být ve všem stejné :nevim: nemusíš dělat co dělá ona a ani s ní nemusíš probírat témata, která ti nejsou příjemná. Nicméně by bylo fajn nastínit co provedla, aby sme mohli posoudit, jestli děláš z komára velblouda nebo si kamoska zaslouží odkopnout :think:

To jde? Priznam se, ze bych nemohla mit za kamose nekoho, kdo je naprosto jiny ac stylem zivota, nazory atd. Takze zakladatelku chapu..asi bych to nedala a snazila si najit nekoho blizsiho memu narurelu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28612
30.4.21 08:41
@lilith1 píše:
To jde? Priznam se, ze bych nemohla mit za kamose nekoho, kdo je naprosto jiny ac stylem zivota, nazory atd. Takze zakladatelku chapu..asi bych to nedala a snazila si najit nekoho blizsiho memu narurelu.

Tak jí jde primárně o sezení a bavení se ve škole, to klidně může i s ní. Nemusí s ní odpoledne případně vymetat hospody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21073
30.4.21 08:43

@lilith1 tak nemusí mít nutně na vše jiné názory, nemusí být úplně rozdílné, můžou mít společné koníčky, vkus atak, jenom mají třeba jiný postoj ke vztahům s klukama atak :nevim: hele já mám několik hodně dobrých kamarádek a ani s jednou nemáme na vše stejný pohled a průběhu let sme měly i hodně odlišný způsob života a ničemu to nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27067
30.4.21 08:43

@jeannemarie

Moc to prožíváš…

Pokud ti nevyhovuje co kamarádka dělá, tak se toho neúčastni. Však o nic nejde. Bavit se můžete normálně ve škole, ale nemusíš souhlasit se vším co řekne nebo udělá. Od toho kamarádky nejsou.
Kamarádky jsou naopak od toho, aby jsi jí upřímně řekla co si o tom myslíš… buď to vezme nebo ne. Navzájem se nepotřebujete. Nemá cenu, a žádný smysl, aby jsi se kvůli ní nějak přetvařovala a dělala ze sebe něco co nejsi nebo vykonávala něco co je ti proti vůli :nevim:
Jestli je to opravdová kamarádka tak to pochopí… jestli nepochopí - nestojí za tvůj čas.

A nevidím v tom problém 8o :roll:

Já se na střední taky bavila s kdejakýma průserářkama, s holkama co začly fetit… ve škole OK, ale na nějakou párty nebo na „pokec“ po škole bych s nima nikdy nešla. Jejich životní styl mi nevyhovoval… a co jako? Ve škole jsme měly problémy stejné - písemky, zkoušení, úkoly… bavily jsme se úplně normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7354
30.4.21 08:45

@jeannemarie Ahoj,
pokud jí její způsob života vyhovuje, tebe k němu nenutí a máte i přes ty rozdílnosti mnoho společného, buďte dále kamarádky, spolu čiňte, co vás spojuje a zbytek si odžijte každý sám…
To je celkem normální. Pokud bys měla dojem, že její chování nese stopy úmyslného sebepoškozování, že by pramenilo z neúcty sama k sobě, tak samozřejmě by bylo dobré s ní o tom mluvit a být ji nablízku, aby se necítila sama… Ale spíš to prostě bude ten případ, kdy si chce,,užít mládí." A pak je to prostě její věc, ať se nám to líbí nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
30.4.21 08:49

Možná bude trochu problém v tobě..sama na základce, na SŠ jen jedna kamarádka..? Kdy jste byli naposledy ve škole? Tusim před rokem? To nemas kamarádky ani v okolí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.4.21 08:50

Nejde mi jen o sezení, já ji mám ráda, ale pardon na to aby řídila v 16 opilá auto, posílala nahé fotky nějakému Afgánci a vychrápala se s nějakým klukem v kadibudce to je na mě už celkem příliš za ten měsíc. Nepříjde mi to normální a ani že bych to prožívala. Já vůbec nepiju a k takové společnosti se prostě nehlásím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.4.21 08:52

A kamarádky samozřejmě mám, jen jsou na jiných školách

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
30.4.21 08:52

@jeannemarie tak pokud je pro tebe takový problém, co kdo vyvádí v soukromí, aniž by tě do toho zatahoval, tak se s ní holt nebav, no. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.4.21 09:00

Děkuji, no možná si to moc beru ale jsem prostě zvyklá na něco jiného

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie