Co mám dělat v této situaci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 21:18
Co mám dělat v této situaci?

Hezký večer. Potřebuji znát názor někoho jiného, třeba mi i poradite.Od mala žiju v městečku (2000obyvatel i s okolnimi 4 vesnicemi).Manžel je taky odtud. Poznali jsme se tu a rozhodli jsme se tu žít. Rekonstruovali jsme si tu dům, ale máme dvougeneracni, nahoře žijeme my, dole tchýně a tchán. Mame 2 děti, jedno 8 let, druhé 6 let. Manzel dojíždí do práce autem 30km, ja podnikam v místě. Mam v baráku obchod, ale na tak malém městě živořím. Manžel nás živí. Jsem sice ráda že jsem s dětmi, ale peníze mi chybí, vadí mi, že ničím neprispivam, ba naopak manžel furt finančně přispívá mně, dotuje mně. kdyz neco potřebuji, musim za nim a da mi penizeJe ale rád, ze jsem s dětmi, protože tchýně nepohlida, nemá zájem. Nemohu tudíž dojíždět nikam do práce a tady nic nikde není. Jenže poslední dobou jsem tu nešťastná. Chci dojíždět za prací, ale musela bych brzy vyjet a večer pozde domů, jsem prodavacka a nabizeji vsude jen 12ky a tchýně hlidat nechce a manžel jezdi taky pozde.Chci se hrozně přestěhovat těch 30km do města, ale manžel je proti.Jsem hrozně nešťastná, nemam peníze a chci odtud pryč. Prostě bezvýchodna situace. Každý den brecim po nocich, chci pryč. Manžel nechce, prý bychom ve městě sehnali byt za 2 miliony a na to nemáme, tady jsme zdarma. Nejradši bych se sebrala a šla s dětmi pryč, do města, ale za co? Co mám dělat?:-(((Uz takhle dál nemůžu a manžel nechce ani slyšet… :( Kdyz o tom začnu, odbyde mně :-(Pry „uz jsme o tom mluvili, na bydleni ve městě nemame“Diky za vyslechnuti, je mi hrozně.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Aries6
Generální žvanilka 21952 příspěvků 5 inzerátů 18.02.17 21:23

Já tě chápu. A práce na 6-7-8 hodin by v tom městě nebyla (v jiném oboru)? Sama jsem dělala v kanclu a líbilo se mi to. Ale po RD půjdu klidně k pásu, když budu mít možnost zkrácené směny.

nostress
Extra třída :D 13378 příspěvků 18.02.17 21:25

Zkus si najít něco na jednu směnu.

sparkling
Kecalka 142 příspěvků 18.02.17 21:27

Já tedy nevím, ale jednou jste manželé, tak jaképak „moje-tvoje“? Peníze jsou snad vaše, ne? Nebo manžel má řeči, když ti má nějaké dát?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 21:28

Holky, tady nic neni a kdyz se neco uvolní, tak tam jdou protekcni. Široko daleko nic. Vím, jsem blbá, měla jsem na to myslet dřív.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 21:29
@sparkling píše:
Já tedy nevím, ale jednou jste manželé, tak jaképak „moje-tvoje“? Peníze jsou snad vaše, ne? Nebo manžel má řeči, když ti má nějaké dát?

Nemá řeči, vubec ne právě. Je rád, ze jsem doma, ale já se citim blbě. Chci mit taky něco svého.

Helileli
Závislačka 2946 příspěvků 18.02.17 21:30

A do kolika máte družinu? Zaplatila bych někomu místnímu za odpolední hlídání, že děti vyzvedne a pohlídá buď u sebe nebo u vás doma. Kdybys měla zkrácený úvazek, tak by jedna směna mohla být o víkendu, to se postará otec a zbylé dvě pohlídá někdo cizí odpolko, třeba nějaká maminka na mateřské, která pro svoje dítě hlídání má. Když budeš k platu částečného uvazku uplatňovat daňový bonus na dvě děti, tak to zas taková tragédie nebude a budeš mít svoje jistý a zároveň ti zbude i čas s dětmi.

nostress
Extra třída :D 13378 příspěvků 18.02.17 21:31
@Anonymní píše:
Holky, tady nic neni a kdyz se neco uvolní, tak tam jdou protekcni. Široko daleko nic. Vím, jsem blbá, měla jsem na to myslet dřív.

Pak ti asi nezbyde nic jiného, než počkat, až děti odrostou, a zatím šetřit peníze.

axelina
Ukecaná baba ;) 2014 příspěvků 3 inzeráty 18.02.17 21:32

Co zkusit nejdřív na rok pronajem bytu ve městě a když se to osvědčí tak pak to řešit?? Manžela si posad a řekni mu, že nejsi štastná a proto to řešit MUSIS…a nebude li spolupracovat budes nucena to řešit sama… vysvětli mu že potřebujes seberealizaci…děti chodi do skoly tam u vas nebo take ve meste?

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 18.02.17 21:35

Nevim, co ti poradit, ale jen ti chci napsat, ze te moc, strasne moc chapu :hug: my spolu s partnerem z podobneho duvodu ani nezijeme. Ja nechci do vzdaleneho mista prave z tech duvodu, co tu uvadis (a i jinych). A on nechce jinam.
Manzel vi, ze kvuli tomu i brecis? Bydleni levnejsi sehnat nejde? Ze bys mu to predlozila? Blba poznamka, ale je jedinacek? Resp zdedi dum po rodicich (v budoucnu muze mit penize z prodeje)? Nebo co si zkusit doplnit vzdelani? Nebo prace ve fabrice nekde na 8 hodin?

Aries6
Generální žvanilka 21952 příspěvků 5 inzerátů 18.02.17 21:39

Dělej všechno proto, aby jsi se dostala někam na kratší úvazek/jednu směnu. Můj chlap to taky bere tak, jak to je a dokonce přišel s myšlenkou, že do práce nepůjdu hned, ale budu doma, než půjde mladší do školy. No hezká myšlenka, ale já bych se zbláznila.
Myslím si, že stěhování u vás řešení nebude. A nehraje tam i roli to, že se nesnášíte dobře s tchánovcema?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 21:40
@Pomka píše:
Nevim, co ti poradit, ale jen ti chci napsat, ze te moc, strasne moc chapu :hug: my spolu s partnerem z podobneho duvodu ani nezijeme. Ja nechci do vzdaleneho mista prave z tech duvodu, co tu uvadis (a i jinych). A on nechce jinam.
Manzel vi, ze kvuli tomu i brecis? Bydleni levnejsi sehnat nejde? Ze bys mu to predlozila? Blba poznamka, ale je jedinacek? Resp zdedi dum po rodicich (v budoucnu muze mit penize z prodeje)? Nebo co si zkusit doplnit vzdelani? Nebo prace ve fabrice nekde na 8 hodin?

Jedinacek neni, ma ještě sestru, ta bydli 50km odtud. Fabriky tu jsou az prave dál, musela bych dojíždět tech cca 35km.Deti tu chodi do skolky a skoly, druzina je do 15:45

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 21:43
@Aries6 píše:
Dělej všechno proto, aby jsi se dostala někam na kratší úvazek/jednu směnu. Můj chlap to taky bere tak, jak to je a dokonce přišel s myšlenkou, že do práce nepůjdu hned, ale budu doma, než půjde mladší do školy. No hezká myšlenka, ale já bych se zbláznila.
Myslím si, že stěhování u vás řešení nebude. A nehraje tam i roli to, že se nesnášíte dobře s tchánovcema?

Hele, neni to tak, ze bysme se nesnesli, ale v lásce se taky nemáme. Oni i naše děti(jejich vnoucata)ignorují. Takže nechyběli by nám, vůbec.

Amity
Kecalka 160 příspěvků 18.02.17 21:52

Zakladatelko proč jste vůbec zvolili tento typ bydlení? S tchánovcema? To tě přesvědčil manžel? Já kdysi také zažil bydlení ve dvougeneračním domku s rodiči přítelkyně. A můžu za sebe říci, že toto už nikdy.Ono totiž až budou starší, tak tito lidé už mívaj své moresy a soužití je mnohdy hrozné. Ve tvém případě, kdybys chtěla jít jinam za prací, tak by to asi znamenalo měnit školku a školu dětí. No nevím. I pro ně by to byla docela změna. Přijdou o kamarády a prostředí, které znají. To měj také na mysli.

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 18.02.17 21:55

Anonymní já tě naprosto chápu.. Já za chvili budu hledat práci a už teď jsem nervozní, protože unás manžel neni takový, že b y si hlídal korunu, ale prostě ten tlak okolí, že bych byla doma, že bych nenašla práci atd. taky si člověk pak připadá jako příživník..
Já mám to stejné, hlídání nula. Manžel jezdí z práce po 5 ho, navíc soboty, chodí dělat revize..
Co jsem se dívala po práci- skoro rok, prodloužila jsem si za 3-4 roky s mladším, prože jsem nic nenašla, tak to bylo tak, že buď od 6 h klasicky do 14, a nebo třeba obchody od 8 ale končilo se třeba okolo 17 h..
No škola od půl 7 do 16.. manžel mi řekl, že prostě díř jezdit nemůže mi brát dítě.. tak taky nevím.. Hledám prostě skrácené.. Jsem už doma 7 let- s pauzou mám dvě děti..

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >