Co mám udělat s touto pokojovou květinou?

Anonymní
14.9.19 14:18

co mám udělat s tou kytkou?

Ahoj, babičce jsem vzala tuto kytku jelikož jí chtěla vyhodit, já jsem v zahradničení úplně nová tak nevím co s ní udělat. Ani nevím jaký je to druh. poradil by jste někdo co s ní mám udělat? přesadit nebo ostříhat? Děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12968
14.9.19 14:53

Podle mě je to fíkus benjamina. Přesaď ho i trochu ostříhej, on to vydrží :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2041
14.9.19 16:36

Fikus benjamina. Měla jsem dva a už mi nesmí přes práh. Hrozná citlivka, vadí průvan, vadí moc vody, málo vody, vadí přesouvání, vadí všechno. Zkus ostříhat přesadit a najít vhodné místo bez průvanu. Snad se chytne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
814
14.9.19 17:38

Presadit a zastrihnout. Nesmi se prelit ani byt v misce voda, svedci mu spis sucho a chladno. A chce svetlo. Ostrihle vetvicky muzes dat zakorenit do vody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5681
14.9.19 21:30

Je to fíkus benjamina, presad ho do o něco většího květináče a dobře ho zalij. Mezi zalivanim by hlína měla proschnout, velmi se mu bude dařit na slunném místě. A trochu ho zastrihni. Bude z něj moc pěkná ozdoba interiéru :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5681
14.9.19 21:32

@milktea ty jo já mám dva a beru ho jako neznicitelnou rostlinu, které se daří za každé situace :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38196
15.9.19 03:59
@milktea píše:
Presadit a zastrihnout. Nesmi se prelit ani byt v misce voda, svedci mu spis sucho a chladno. A chce svetlo. Ostrihle vetvicky muzes dat zakorenit do vody.

sucho a chladno? Vždyť je to původem tropická rostlina, kde je naopak vlhko a teplo.

Co jsem měla tyhle rostliny doma, tka měly rády světlo, ale ne sluníčko, normální pokojovou teplotu, zálivku 2× týdně a ne průvan.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14729
15.9.19 15:18

Velmi spatne snasi zmenu mista a pruvan

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
814
15.9.19 15:55

@Lalelale mě se jim taky právě daří kdekoliv, nijak moc na ně nedbám, ale nepřelívám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama