Co mám v lékařské zprávě?

124
5.2.16 08:37

Co mam v lekarske zprave?

Ahoj, jsem ve 34tt, mam tex hooohne stresu a vsichni me strasi predcasnym porodem. Nekolikrat za den mi tvrdne bricho, obcas to i trosku „tahne“. Podbrisek me boli a mam ho citlivy na tlak (treba od kalhot) od uplneho zacatku tehu, na to ale mudr nereaguje, tak je to asi normalni. Ted ve 33+4 jsem si odnesla z pohotovosti zpravu a nevim co nektere veci znamenaji. Asi kdyby se mudr u ultrazvuku nedrbal ve vousech jakoby „to jeste nevidel“ a na konci nebyla poznamka pristi tyden nutna kontrola, tak me to necha zcela chladnou.
Uterus 4/U - nevim co znamena 4/U
Cipek sakralne 1,5cm polotuhy uzavren -polotuhy, znamena ze pomalu ztraci tuhost, tudiz muzu rodit driv nebo je to ve 34tt normalni?
UZ flow: RIA 0,53 PIA 0,74 - to je co?
Dekuji za odpovedi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19256
5.2.16 08:41

A ten dr. ti k tomu řekl co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
5.2.16 08:48

No, prisla jsem tam s tim, ze normalne tam snad dela kick-box a ted se uz x hodin pohne, jen kdyz si dloubu do bricha az mi to skoro boli. Vysetril me, pak mi snad 100 let jezdil ultrazvukem po brichu a pak rekl, ze ted je to dobry. Ale tvarilse zamyslene (mozna treba chtel byt jen dulezitej nebo nechtel nic zanedbat byl takovej mladej)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
997
5.2.16 08:58

Co si rict o zadanku a jit do tvy porodnice kde urcite maji velky utz aby te vysetrili tam. Vsechno ti tam popisou a reknou vic info (nebo ja tam sla na ambulanci, ze se mi neco nezdalo, vzali me hned a sla jsem na utz, sono, prohlidka).. No stejne mi ale nikdo nemohl rict ze za 8h na to budu rodit…vse bylo v normalu, otevrena na 1prst uz mesic, bohuzel porod nikdo nepredurci, sedni si ke knizce, nohy nahoru, dej si cokynu a caj, relaxuj… Treba se jen mrnous na utz usazoval hlavou dolu nebo tak.. Privodis si to sama tim stresem spis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19256
5.2.16 09:02
@Sejda píše:
No, prisla jsem tam s tim, ze normalne tam snad dela kick-box a ted se uz x hodin pohne, jen kdyz si dloubu do bricha az mi to skoro boli. Vysetril me, pak mi snad 100 let jezdil ultrazvukem po brichu a pak rekl, ze ted je to dobry. Ale tvarilse zamyslene (mozna treba chtel byt jen dulezitej nebo nechtel nic zanedbat byl takovej mladej)

Tak to asi bylo dobry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
5.2.16 09:06

Uterus 4/U - to bude dle meho „vyska“ delohy, respektive, kam saha fundus… udava se cislo a pismeno, cislo je kolik prstu se vejde od urciteho bodu (pupek, konec hrudni kosti atd.)
Sakralne polotuhy uzavren - smeruje dozadu ke kostrci… od cca 33 tydne uz se cipek vesmes ani nemeri, nema to vubec vypovidajici hodnotu… u kazde zeny je to velmi individualni a muze se to menit z hodiny na hodinu… dulezite je, ze je uzavren
UZ flow RIA/PIA - to byly delane prutoky asi a dle cisel se zdaji byt v norme
Bricho tvrdne temer kazde, tahne spodek… tuplem ve tvem tydnu… sama vim jak to boli a je neprijemne :)
Nejsem lekar, ale mne se zdas v „pohode“, proc si byla vlastne na pohotovosti? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
5.2.16 09:13

@soney diky za uklidneni. Hlidala jsem segre kluky a jak se vratila jsem se ji sverila, ze ten muj mega zivej kluk, tam v tom brichu nic nedela a nejde probrat, pak se sice trosku pohnul, ale jen tak trosku a ona me uplne vydesila a ze je lepsi jet zbytecne, takze kdyz jsem dosla od ni dom a zadna zmena, tak me bracha pro jistotu odvezl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19256
5.2.16 09:16
@Sejda píše:
@soney diky za uklidneni. Hlidala jsem segre kluky a jak se vratila jsem se ji sverila, ze ten muj mega zivej kluk, tam v tom brichu nic nedela a nejde probrat, pak se sice trosku pohnul, ale jen tak trosku a ona me uplne vydesila a ze je lepsi jet zbytecne, takze kdyz jsem dosla od ni dom a zadna zmena, tak me bracha pro jistotu odvezl.

Ale neuklidnilo te to, ze. Uprimne, proc se nezeptáš doktora, kdyz tam kvůli tomu jedes? To je to, cemu ja nerozumim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
5.2.16 09:25

@mroe No, mam ted trapeni, tak jsem byla uplne bez nalady a proste jsem se smitila s tim, ze to je dobry jak rikal a az doma jsem se koukla do ty zpravy a prave to s tim cipkem jsem si chtela zjsistit jak to je, ale nemohla jsem najit spolehlivou odpoved a proto jsem se obratila tu, na zkusene matky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4463
5.2.16 09:57

Rodit předčasně můžeš i když jsi zamčená na 7 západů, rozjet se to může rychle…ale z nálezu to nevypadá, buď v klidu ;) Polotuhý čípek je zcela OK, já ho měla takhle už sakra dřív než ve 34tt. Tuhost čípku je součástí tzv. cervix score, podle tvých údajů máš CS 1 (chybí teda údaj o naléhání hlavičky, ale i kdyby naléhala hodně, tak furt to vychází max. na CS 3 a to je u tvého týdne zcela v pořádku).
Jinak já běhala s měkkým hrdlem otevřeným na 2 prsty víc než měsíc, furt mi říkali, jak je to krásně nachystané a nakonec mi museli porod vyvolat ve 41+3 ;)
Je lepší se nenervovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama