Co máte na gauči za potah když máte domácí mazlíčky?

212
2.11.20 12:31

Co máte na gauči za potah když máte domácí mazlíčky ?

Zdravím, už dlouhodobě řeším co dát na gauč když máme doma psi. Máme tam normální deky, ale já to 2krát do týdne peru a je to už únavný. Člověk to vytřepe nebo vysaje, ale chlupy jsou všude i když pravidelně luxujeme. Teď jsem tady četla příspěvěk na strečové potahy ( viz odkaz https://www.decodoma.cz/…-320-cm.html ), ale ta cena mě přijde hrozná a tak jsem zavítala na Aliexpres kde už je to reálnější. Nemáte někdo s tímto zkušenost?
nebo nějaké jiné rady? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21535
2.11.20 12:48

Mame kozenou sedačku a jednoho psa, ale moc ma ni neleze, jen nekdy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5995
2.11.20 12:52

Psy převychovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21535
2.11.20 12:54
@Zumpa píše:
Psy převychovat.

Proc? Mne to nevadi, ze si obcas hupsne ma sedacku, vetsinou kdyz je tam nekdo z nas a zavolame ho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
2.11.20 12:57

Známá měla z toho Aliexpresu a po 14 dnech ho vyhodila. Byl z umělotiny, bylo nepříjemné na tom sedět (meli to pres leto) a stále prý vyjížděl z toho zastrčení, takže to vypadalo, že tam má pres to pytel. Ja teda na Aliexpress moc nejsem ani tak, nelibí se mi, že to není „hlídané“ z čeho to je vyrobené, ale to je na kazdém ke zvázení.

Ale asi bych vzala v potaz typ materiálu a pak jestli to tam bude mit mozna nejake snurky na privazani nebo neco, za co to bude drzet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6665
2.11.20 12:58

Mám kvalitní gauč s mikroplyšovým potahem, dva psy. Deky jsem dávala jen když mi feny háraly (obě jsou už kastrované). Chlupy normálně vyluxju vysavačem na čalounění (mám nástavec u bateriového vysavače) a jednou za čas, v létě nechám gauč strojově vyčistit. Už slouží 5 let a pořád vypadá jako nový. Hůř na tom jsou chlupaté deky na gauči, co slouží na přikrytí. Ty jsou v podstatě neodchlupitelné. V jejich případě selhala i sušička. Já mám zkušenost takovou že chlupům nejlépe odolávají velmi hutné a hladké materiály, které nedostávají. Jakmile je látka tenká a volně položená tak se chlupy časem stanou nedílnou součástí úpletu. Třeba na posteli skvěle odolává povlečení z bavlněného saténu, ale na Jersey prostěradlu stačí jedna psí návštěva a mám přesný otisk psa. Další pes bude pudl, ti nelínají :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.11.20 12:59

Ahoj, my máme doma skoro rok přesně to, na co jsi přidala odkaz. Máme potah Niagara (tm. zelená, hodí se nám do bytu) a je naprosto skvělej. Jsem fakt ráda, že jsme ho koupili. Na náš gaučík vyšel asi na 1700,– a vůbec toho nelituju, sedí super a i když jsem se bála „babičkovského vzhledu“, tak vypadá fakt dobře a hezky sem ladí. Všichni nám ho chválí. Pořizovali jsme ho jednak proto, že máme psa, kterej na něm leží, když nejsme doma :pocitac: A pak taky protože původní barva (červená) se nám sem nehodí. Dá se krásně vyprat, takže můžu fakt doporučit. Z ebay apod. bych ho nekupovala, nemyslím si, že potah za tři stovky bude kvalitní, vydrží pravidelné praní atd. Dřív jsme to řešili tak, že jsme přes něj dávali dvě velké deky a byl to voser pořád posouvat, zastrkovat, atd. Tohle je oproti tomu super :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
2.11.20 13:01

Deky. Potahy z Decodoma jsem videla a podle me to vypada desne a stejne se to musi prat jako ta deka :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16343
2.11.20 13:04

Mam obyč gauč z ikey a fakt super vysavač na psi chlupy. Kazdej den (nebo podle potřeby v mene chlupatícím období) to přejedu. A dvakrat do roka ho nechavam vyčistit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
2.11.20 13:07

Mame na gauči deky z jysku nebo tak. Ale to jen z duvodu aby to maly neupatlal. Jinak mame psa a dvě kočky. Ale pes nesmí na gauč ani na postel. A těch par xhlupu od kočky vysavame vysavačem. Mame přímo na zvířata od ety. A tím to jde super dolů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2859
2.11.20 13:17
@RockFous píše:
Zdravím, už dlouhodobě řeším co dát na gauč když máme doma psi. Máme tam normální deky, ale já to 2krát do týdne peru a je to už únavný. Člověk to vytřepe nebo vysaje, ale chlupy jsou všude i když pravidelně luxujeme. Teď jsem tady četla příspěvěk na strečové potahy ( viz odkaz https://www.decodoma.cz/…-320-cm.html ), ale ta cena mě přijde hrozná a tak jsem zavítala na Aliexpres kde už je to reálnější. Nemáte někdo s tímto zkušenost?
nebo nějaké jiné rady? :)

A co takhle pejskům vyčlenit extra místo?
Věřím, že je to unavující.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22886
2.11.20 13:22

Buď odnauč psy chodit na gauč nebo se smiř s tím, že budeš prát. Žádný zázračný potah, co by chlupy posílal do jiné dimenze, neexistuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
2.11.20 13:31

Mám psa, mám i jeho chlupy.¨
Analogie anglického „love me, love my dog“

Zázraky se dějí jen vyjímečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32681
2.11.20 13:51

Podle mě nic textilního fungovat nebude :nevim: Leda střídat dva a smířit se s nekonečným praním.
Máme pohovku z koženky, chlupy sklepu :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1674
2.11.20 15:14

Psa teď nemáme, ale máme kočky. Velký gauč v obýváku máme z ikey, vybrala jsem ho kvůli tomu, že má vyměnitelné pratelné potahy, navíc je to docela dobrý materiál, ve kterém se chlupy moc nedrží a jde vyluxovat. Pak máme ještě malý starý gauč z koženky, kočky po ní párkrát přejeli drapama a trhá se. Bylo mi líto ho vyhodit, tak jsem právě z aliexpressu koupila ten relativně levný potah a kupodivu jsem spokojená. Je hladký, takže chlupy se z něj dobře dostávají. Při nepravidelném tvaru gauče se také hůře napíná, ale nic co by nespravilo pár sichrhajsek. Každopádně tento gauč využívají hlavně kočky na válení, obcas pro přespání návštěvy… Velká zátěž na něm není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat