Co mě čeká při vyvolávání porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Katysek49
Nováček 7 příspěvků 26.08.19 19:26
Co mě čeká při vyvoláváni porodu

Ahoj všichni, zítra nastupuji do nemocnice na vyvolání porodu, a jsem značně nervózní. Zajímaly by mě Vaše zkušenosti, jak dlouho jste rodili, zda to skončilo císařem a jak to vlastně probíhalo. Děkuji Vám za odpověď.

Příspěvek upraven 26.08.19 v 20:03

Přečtěte si článek: Vyvolání porodu a jak probíhá?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Billie874
Stálice 100 příspěvků 26.08.19 19:37

Ahoj, ja nastoupila na vyvolavani ve stredu dopo a rodit jsem zacala ve ctvrtek v pul jedenecty vecer a za 4 hodky byla dcera na svete :) dostala jsem celkem 3 tabletky, na zacatek celou a pak 4 půlky. Zavadeni tabletek bylo neprijemny, ale dalo se to. Porod byl fofr asi diky vyvolavani, mala se nestihala narotovat. Ale vsechno se nakonec zvladlo na pohodu a urcite bych s dalsim vyvolavanim nemela problém :)
Jinak kamaradka porodila po prvni pulce tabletky za 3 hodiny, ale to uz bylo druhe dite a odtekala ji plodova voda.
Drzim. pesti, at to mas taky v klidu ;)

Zpavlí
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 26.08.19 19:40

Vyvolavacku jsem dostala ve dvě hodiny. Voda mi praskla v půl osmé a dcera se narodila ve 4.47. vše bez komplikací. Ale je to individuální. Kamarádka dostala vyvolavacku 3× a nakonec císař.

zuza92
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 26.08.19 19:40

Ahoj, já dostala první tabletu nějak okolo 8. Ve 12 jsem šla na sál a dcera se narodila ve 15:15. Byla venku na 3 zatlačení.

dickys
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 26.08.19 19:41

Já měla druhý porod vyvolávaný. Dopoledne nástup, vzali mi krev, zavedli kanylu, udělali oxytocinovy test, po obědě jsem měla volno až do večera, tak jsem šla se starším dítětem na hřiště :lol: Večer mi doktor zavedl takový balónek na roztažení čípku, který jsem měla do rána. Ráno mi doktor balónek vytáhl a šla jsem na sál na vyvolávání. Zavedena tableta, za 15 minut zacaly kontrakce a za 8 hodin jsem porodila. Kontrakce byly teda šílené v porovnáním s prvním spontánním porodem, ale zase to bylo kratší, poprvé jsem rodila asi 20 hodin.

Lumíkovec
Ukecaná baba ;) 1046 příspěvků 26.08.19 19:42

@Katysek49 ahoj, ja rodila v Rakovniku vyvolavane ve 42+1. Rano v 8 jsem dostala preindukci (tabletu do cipku). Od 9 zacaly kontrakce po 1,5 minute. Nejdriv bolely jen trosku, postupem casu zesilovaly. Ve 13:00 jsem byla na 1 cm. V 16:00 uz to bolelo dost a to jsem byla na 4 cm a stehovala jsem se na sal (na monitoru kontrakce kolem 60). V 17:20 na sale na 7 cm a asi za 5 minut pri kontrakci jsem citila, jak se mala tlaci ven a rikam to asistentce a ta s usmevem, ze asi ne, ze udelame klystyr a pichne atb (pozitivni streptokok) a ze teda koukne. Branka zasla a na 1 zatlaceni mala venku. Klystyr ani atb se nestihly :lol:. Ty nejvetsi bolesti tak cca pul hodiny. Voda praskla az ke konci. Za me porod uplne v pohode. Porad jsem chodila, v kontrakci vse co nejvic uvolnila a oprela se. Cvicila jsem s aniballem a bez stehu. Drzim palce a neboj, jdi do toho pozitivne a tes se :srdce:

Hearty
Ukecaná baba ;) 1319 příspěvků 26.08.19 19:55

U mě vyvolávání úplně nedopadlo, ale já byla jak nedobytný hrad, čípek vysoký, tvrdý a zavřený. 4 dny zavádění tablet a kontrakcí, pátý den ráno mi dokonce odtekla voda, ale nakonec akutní císař, neotevírala jsem se vůbec, bolesti šílené. Ale je to individuální, kamarádka porodila ten den co jí dali první tabletu. Takže uvidíš. Přeji hodně štěstí :srdce:

Katysek49
Nováček 7 příspěvků 26.08.19 20:04

Děkuji Vám, celkem jste mě uklidnili. Budu doufat, že to bude rychlé

mi.anetka
Kecalka 455 příspěvků 26.08.19 20:05

Přišla jsem, dostala jsem atb, píchli mi vodu, postupně začaly kontrakce, které trvaly cca hodinu a pak bylo mimčo na tři kontrakce venku ale k porodu jsem byla připravená už několik týdnů, proto jsem nedostala tabletu atd.

Verpa5
Kecalka 288 příspěvků 26.08.19 20:41

Nastoupila jsem ráno, dali mi tabletu na vyvolání, pichali epidural, potom oxytocin a kolem oběda jsem bezproblémově porodila :srdce:.

janickaIII
Závislačka 4615 příspěvků 26.08.19 20:42

@Katysek49 neboj. Rekli ti proc budou vyvolavat? Prenasis a kolik a nebo je jiny problem? Me ho vyvolavali v terminu, mela jsem taky strach, protoze jsem moc cetla na netu ;) ve 3 mi zavedli tabletu, do 6 se nic nedelo, pak zacaly mirne kontrakce a kolem 9 uz byly velke, na sal jsme sli kolem 11 a ve 2 bylo dite venku. Nejhorsi faze byla ta od 9 do 11.

Katysek49
Nováček 7 příspěvků 26.08.19 20:47

@janickaIII přenáším, jsem 41+1 dnes, malému se nechce ven, prvně zkoušeli Hamiltonův hmat, to nepomohlo, tak proto zítra ta vyvolávačka.

Ještě jednou Vám děkuji, jsem o něco klidnější :wink:

Au_Lait
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 20:56

Mně trochu prosakovala plodová voda. Ráno v šest jsem dostala tabletku, v devět začaly křížové kontrakce, ve dvanáct jsem šla na sál a dcera se narodila před druhou. Držím palce a dejte vědět, co se Vám narodilo :kytka:.

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 26.08.19 21:06

Dostala jsem asi třetinu tablety v pátek večer, údajně jen na přípravu cest (byly jsme tam tři a měli nás jen hlídat a vyvolávat v pondělí. Tabletu nám rozdělili ale všechny jsme porodily během soboty). Během noci slabé bolesti jako při ms, nepravidelné. V sobotu asi ve 4 ráno praskla voda, tak jsem šla na sál. Kontrakce samy nenabíhaly, takže jsem byla celou dobu na oxytocinu a taky celou dobu dítě na monitoru, což teda byla dost nepohodlné, protože jsem musela celou dobu ležet na zádech s kapačkou a popruhy přes břicho, nemohla jsem chodit do sprchy, na balon, ani se třeba točit na bok. Ale na tom oxytocinu jsem byla jen nějak od 8 ráno a 12:35 byla malá na světě. Asi kolem 12 jsem hlásila, že další už 4 hodiny nedám a že už teda chci něco na bolest a řekli mi, že jdeme radši tlačit. :mrgreen:

Katysek49
Nováček 7 příspěvků 26.08.19 21:06

@Au_Lait moc děkuji za podporu, dám vědět jak to zítra dopadne :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama