Co mě čeká u přestupkové komise?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  08.05.18 16:56
Co mě čeká u přestupkové komise?

Ahoj omlouvám se za anonym, ale povaze dotaze je to na místě. Chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost, jak to probíhá u přestupkové komise a jak velký může být trest. Byla jsem napadena tchánem pěstí do hlavy a měla jsem z toho dlouhou dobu problémy. Byla jsem několik týdnů i na neschopence. Před nějakou dobou mi přišlo předvolání k této komisi a zajímalo by mě co mě tam čeká a jestli se tam potkám i s tchánem.

Reklama

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 11075 příspěvků 08.05.18 17:08

Potkáte se. Budete zváni po jednom jako svědci, ale jestli je on, proti kterému je vedeno přestupkové řízení, tak tam bude sedět celou dobu.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 821 příspěvků 08.05.18 17:42

Je to sice už nějakých 13 let co jsem byla na přestupkové. Seděli jsme tam všichni v jedné místnosti. Tedy já jako poškozená strana a druhá,, žalovaná,,. Obě strany jsme musely popsat co a jak se stalo a říci k tomu svůj závěr. Šlo tenkrát o to, že jsem byla bezdůvodně napadena nějakou ožralou krasavicí a jelikož to bylo nečekané, protože jsem ani nevěděla kdo to je a vyžádalo si to lékařské ošetření, hospitalizaci a rekonvalescenci. Takže se tam dokládaly i lékařské zprávy a náklady za léky, léčbu atd. Akorát už si nepamatuju jaký tenkrát dostala trest. Zdá se mi, ale že to bylo vyřešeno pouze omluvou a úhradou za nemocnici. Můžu se prosím zeptat, jakto že tě napadl tchán?

Anonymní  08.05.18 17:51

@LimitedEdition Napadl mě bezdůvodně. Byli jsme tam pro nějaké svoje věci. Najednou se proti mě rozběhl a dostala jsem, bezdůvodně a bez varování.

cecetka
Kelišová 6875 příspěvků 08.05.18 18:36

Tchanem? Tak to je sila 8o

Pokud jsi poskozena a tchan obvineny, pak on muze lhat, nemusi vypovidat apod. Muze se stat, ze se tam o sobe dozvis mnoho hnusnych veci. Priprav se na to a neber si to osobne. Ma problem a bude delat vse pro to, aby z toho vysel co nejlepe. Snaz se chovat klidne a zachovat si tvar. Urednici, kteri tyhle veci projednavaji, jsou na herecke vykony obvinenych zvykli a neveri jim. Budou na tve strane, jen se museji tvarit neutralne.

Anebo jste obvineni oba? Jako co jsi predvolana?

Anonymní  08.05.18 19:01

@cecetka Jo je to síla, ještě teď se z toho nemůžu vzpamatovat a hned po tom, co se to stalo jsem byla úplně v šoku, strašně jsem se lekla. Já jsem jako svědek.

cecetka
Kelišová 6875 příspěvků 08.05.18 19:33

Jako svedek musis vypovidat pravdive. Obvineny ma pravo byt vyslechu svedka pritomen a muze svedkovi klast otazky. Obvineny ma ale i pravo se vyslechu svedka nezucastnit. Takze se muze stat, ze tam vubec neprijde a tvuj vyslech probehne v klidu.

Chapu tve obavy, toto je hodne neprijemne :?

Anonymní  08.05.18 19:43

@cecetka Děkuji za informace, aspoň vím na co se mám připravovat. Je to hodně nepříjemné zvlášť když se jedná o osobu, kterou znám a v jejíž přítomnosti jsem v podstatě skoro 3 roky žila

Anonymní  08.05.18 19:48

@cecetka A nevíš ještě jaký postih mu za to hrozí? On se totiž vysmívá, že z toho nic mít stejně nebude.

cecetka
Kelišová 6875 příspěvků 08.05.18 19:59
@Anonymní píše:
@cecetka A nevíš ještě jaký postih mu za to hrozí? On se totiž vysmívá, že z toho nic mít stejně nebude.

Urednik se muze snazit vas vest ke smiru. Musite na to ale pristoupit oba dva.
Tyhle prestupky neprojednavam, takze nevim presne, o jakou skutkovou podstatu tam jde a jaky trest lze ulozit. Taky nevim, podle doby lecby, jestli nekdo posuzoval, zda nejde o trestny cin ublizeni na zdravi. Na to se muzes urednika zeptat. Kdybys potrebovala s necim citlivejsim poradit, klidne napis SZ.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 821 příspěvků 08.05.18 20:37
@Anonymní píše:
@LimitedEdition Napadl mě bezdůvodně. Byli jsme tam pro nějaké svoje věci. Najednou se proti mě rozběhl a dostala jsem, bezdůvodně a bez varování.

Ty brďo 8o A proč je to jen u přestupkové? Pokud jsi s tím musela jít na neschopenku a měla delší dobu problémy normálně bych podala trestní oznámení pro napadení a ublížení na zdraví.

Anonymní  08.05.18 21:18

@LimitedEdition Jako ptali jsme se na policii, že by jsme chtěli podat trestní oznámení a oni nám řekli, že to už je bráno jako trestní oznámení.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 821 příspěvků 08.05.18 23:35
@Anonymní píše:
@LimitedEdition Jako ptali jsme se na policii, že by jsme chtěli podat trestní oznámení a oni nám řekli, že to už je bráno jako trestní oznámení.

Tak uvidíš no. Možná to postoupí k trestnímu řízení. Pokud tě napadl z ničeho nic a ublížil ti, jenom tak bych to nenechala už je proto, aby si uvědomil, že toto opravdu ne.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

1/42 aneb Marešovo spamování sítí leze na nervy celému internetu

Moderátor Leoš Mareš (42) je v posledních dnech na sociálních sítích opravdu... číst dále >

Orální hrátky pardubické učitelky: Tady jsou fotky, kterými se chlubila!

O takové slávě se pardubické základní škole nezdálo ani v nejhorších snech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama