Co mě čeká u přestupkové komise?

Anonymní
8.5.18 16:56

Co mě čeká u přestupkové komise?

Ahoj omlouvám se za anonym, ale povaze dotaze je to na místě. Chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost, jak to probíhá u přestupkové komise a jak velký může být trest. Byla jsem napadena tchánem pěstí do hlavy a měla jsem z toho dlouhou dobu problémy. Byla jsem několik týdnů i na neschopence. Před nějakou dobou mi přišlo předvolání k této komisi a zajímalo by mě co mě tam čeká a jestli se tam potkám i s tchánem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23070
8.5.18 17:08

Potkáte se. Budete zváni po jednom jako svědci, ale jestli je on, proti kterému je vedeno přestupkové řízení, tak tam bude sedět celou dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.5.18 17:42

Je to sice už nějakých 13 let co jsem byla na přestupkové. Seděli jsme tam všichni v jedné místnosti. Tedy já jako poškozená strana a druhá,, žalovaná,,. Obě strany jsme musely popsat co a jak se stalo a říci k tomu svůj závěr. Šlo tenkrát o to, že jsem byla bezdůvodně napadena nějakou ožralou krasavicí a jelikož to bylo nečekané, protože jsem ani nevěděla kdo to je a vyžádalo si to lékařské ošetření, hospitalizaci a rekonvalescenci. Takže se tam dokládaly i lékařské zprávy a náklady za léky, léčbu atd. Akorát už si nepamatuju jaký tenkrát dostala trest. Zdá se mi, ale že to bylo vyřešeno pouze omluvou a úhradou za nemocnici. Můžu se prosím zeptat, jakto že tě napadl tchán?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.18 17:51

@LimitedEdition Napadl mě bezdůvodně. Byli jsme tam pro nějaké svoje věci. Najednou se proti mě rozběhl a dostala jsem, bezdůvodně a bez varování.

• Citovat
  • Nahlásit
11846
8.5.18 18:36

Tchanem? Tak to je sila 8o

Pokud jsi poskozena a tchan obvineny, pak on muze lhat, nemusi vypovidat apod. Muze se stat, ze se tam o sobe dozvis mnoho hnusnych veci. Priprav se na to a neber si to osobne. Ma problem a bude delat vse pro to, aby z toho vysel co nejlepe. Snaz se chovat klidne a zachovat si tvar. Urednici, kteri tyhle veci projednavaji, jsou na herecke vykony obvinenych zvykli a neveri jim. Budou na tve strane, jen se museji tvarit neutralne.

Anebo jste obvineni oba? Jako co jsi predvolana?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.18 19:01

@cecetka Jo je to síla, ještě teď se z toho nemůžu vzpamatovat a hned po tom, co se to stalo jsem byla úplně v šoku, strašně jsem se lekla. Já jsem jako svědek.

• Citovat
  • Nahlásit
11846
8.5.18 19:33

Jako svedek musis vypovidat pravdive. Obvineny ma pravo byt vyslechu svedka pritomen a muze svedkovi klast otazky. Obvineny ma ale i pravo se vyslechu svedka nezucastnit. Takze se muze stat, ze tam vubec neprijde a tvuj vyslech probehne v klidu.

Chapu tve obavy, toto je hodne neprijemne :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.18 19:43

@cecetka Děkuji za informace, aspoň vím na co se mám připravovat. Je to hodně nepříjemné zvlášť když se jedná o osobu, kterou znám a v jejíž přítomnosti jsem v podstatě skoro 3 roky žila

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.18 19:48

@cecetka A nevíš ještě jaký postih mu za to hrozí? On se totiž vysmívá, že z toho nic mít stejně nebude.

• Citovat
  • Nahlásit
11846
8.5.18 19:59
@Anonymní píše:
@cecetka A nevíš ještě jaký postih mu za to hrozí? On se totiž vysmívá, že z toho nic mít stejně nebude.

Urednik se muze snazit vas vest ke smiru. Musite na to ale pristoupit oba dva.
Tyhle prestupky neprojednavam, takze nevim presne, o jakou skutkovou podstatu tam jde a jaky trest lze ulozit. Taky nevim, podle doby lecby, jestli nekdo posuzoval, zda nejde o trestny cin ublizeni na zdravi. Na to se muzes urednika zeptat. Kdybys potrebovala s necim citlivejsim poradit, klidne napis SZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.5.18 20:37
@Anonymní píše:
@LimitedEdition Napadl mě bezdůvodně. Byli jsme tam pro nějaké svoje věci. Najednou se proti mě rozběhl a dostala jsem, bezdůvodně a bez varování.

Ty brďo 8o A proč je to jen u přestupkové? Pokud jsi s tím musela jít na neschopenku a měla delší dobu problémy normálně bych podala trestní oznámení pro napadení a ublížení na zdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.18 21:18

@LimitedEdition Jako ptali jsme se na policii, že by jsme chtěli podat trestní oznámení a oni nám řekli, že to už je bráno jako trestní oznámení.

• Citovat
  • Nahlásit
8.5.18 23:35
@Anonymní píše:
@LimitedEdition Jako ptali jsme se na policii, že by jsme chtěli podat trestní oznámení a oni nám řekli, že to už je bráno jako trestní oznámení.

Tak uvidíš no. Možná to postoupí k trestnímu řízení. Pokud tě napadl z ničeho nic a ublížil ti, jenom tak bych to nenechala už je proto, aby si uvědomil, že toto opravdu ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama