Co mě čeká u rozvodového soudu? Děti máme vyřešené

Anonymni
27.10.08 14:55

Co mě čeká u rozvodového soudu? Děti máme vyřešené

Ahoj,
zajímalo by mě, co mě čeká u rozvodového soudu. Soud o děti už proběhnul, přišli jsme tam s dohodou o péči o děti i o výživném. Byl to boj, ale nakonec jsme se domluvili. Teď nás čeká za pár dnů rozvod. S manželem nežijeme už 4 měsíce, máme podepsanou dohodu, myslím, že se to jmenuje smluvní rozvod. Domluvili jsme se na majetku, (on si nechá svoje všechno a já svoje nic :-). Chtěla jsem hlavně děti do své péče, o jeho majetek mi fakt nešlo. Manžel by měl podepsat připojení se k rozvodu, aby to bylo jako ten smluvní rozvod.
Budou nás u soudu vyslýchat? Budou se nějak pitvat v tom, proč jsem odešla a tak? Budou nás nějak moc nutit, abychom spolu zůstali? Je tenhle soud jen jeden, nebo se to taky může táhnout, jako soud o děti, třeba na několik stání?
Díky za odpovědi.
Jana

 • Nahlásit
 • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
27.10.08 15:16

Ahoj. Něco podobného budu asi do budoucna řešit taky:( Zajímalo by mě, jak je to s těmi dětmi. Píšeš, že je „máte vyřešené“. To jste se dohodli spolu, nebo to jde nějak přes sociálku? Jakože třeba ty navrhneš, že si je bude brát jednou az 14 dní na víkend - on souhlasí - a hotovo?

Jinak držím pěsti, ať soud moc nebolí:(((( Je to tak těžký, když tam jsou i děti:(((

 • Nahlásit
 • Citovat
388
27.10.08 16:05

Ahoj holky, já tohle řešila už před sedmi lety, tak nevím jestli je to stejné, ale tenkrát nás vyslýchali. Ptali se na důvody, nejdřív navrhovatele pak toho druhého, vyslechli to a nijak nebránili rozvodu a na prvním stání bylo hotovo. Oba jsme se vzdali práva na odvolání, takže vše nabylo právní moci okamžitě.

Soud o děti byl taky na jedno stání. Taky sem chtěla hlavně děti do péče a dnes je mám opravdu v péči jen já, tátu už skoro rok neviděli, ale pořídila jsem jim nového a novou sestřičku a je vše ok.

Tak přeju hodně štěstí a nebojte se hlavy tam netrhaj. Hlavně být v klidu a nevyskakovat, mluvit věcně, mě se to moc osvědčilo.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
1119
27.10.08 19:38

ahoj taky jsem podávala smluvní rozvod, měli jsme vyřešen majetek i bydlení. děti jsme naštěstí neměli. je to sice už 4,5roku, ale asi to bude pořád obdobné,
měla jsem advokáta, ten přečetl můj návrh. soudce se zeptal, zda si to nechci rozmyslet a zda jsem vše zvážila.
exmanžela se zeptal stejně, zda souhlasí s tím co říkám a bylo.

takže hodně štěstí.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
4921
27.10.08 19:51

To záleží jen na vás dvou, většinou je to ale na jedno stání, pakliže odpůrce s rozvodem souhlasí a máte vyřešený majetek. U opatrovnického soudu jde o dohodu na výživném a úpravu styku s rodičem, který je nebude mít v péči. U rozvodu jde hlavně o to, aby už byl opatrovnický rozsudek v právní moci a o vyřešení majetku. Výslech samozřejmě proběhne, ale většinou jen stručný, soudce se většinou zeptá, zda chcete ještě něco doplnit k návrhu o rozvod manželství. Většina manželů odpovídá, že nemají co doplnit. Odpůrce se většinou zeptá soudce zda s rozvodem souhlasí a má nějaké doplnění. Pokud nemáte, není třeba nic vysvětlovat-pro soudce je všechno určující v samotném písemném návrhu na rozvod a ostatní je pro něj už jen ztráta času. Soudy o rozvod probíhaly většinou 15-30 minut, déle ne.

Jiná situace je pokud se řeší majetek a nebo pokud odpůrce s rozvodem nesouhlasí. Pokud je to vyřešeno, na jedno stání jste rozvedeni. Na rozvody, pokud nemáte spory s majetkem bych si právníka nebrala, je to zbytečné, moc toho tam většinou nenamluví. Soudce se na konci ptá jestli se chcete vzdát práva na odvolání. Pokud se oba vzdáte odvolání, pak se rozsudek dostává do právní moci dnem doručení rozsudku poslednímu účastníku řízení (manžel půjde na poštu pro obálku 1.11., ty 2.11. takže v právní moci je to 2.11. a odpadá 14 denní lhůta právní moci kvůli odvolání), je to tedy rychlejší a výhodnější.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Anonymni
27.10.08 20:19

Ahoj, pokud máte smluvní rozvod, důvod rozpadu manželství soudce, či soudkyni nezajímá…ptát se tě nebude na nic (kdo odešel a proč). Zeptá se jestli na rozvodu stále trváte, jestli si to někdo z vás nerozmyslel…to je asi všechno, my měli stání na 14,00, zpozdila se o 7 minut a 14:16 už jsem běžela ze soudu. :D . Byla jsem nervózni strašně moc a nakonec nebylo vůbec proč…bohužel akorát těch 7 minut na chodbě s budoucím ex bylo k nevydržení :D :D :D (abych nevypadala jako bestie, nemůžu ho vystát, protože mě 2 roky podváděl s „kamarádkou“ :wink: ) ani po roce od rozvodu to není lepší, spíš čím dál tím horší…ale to už jsem mimo téma :D
hodně štěstí,málo nervů. Jo a taky jsem se ho chtěla co nejdříve zbavit, unás to bylo ty prachy já dítě…teď mě to mrzí :D :D :D .

 • Nahlásit
 • Citovat
Anonymni
27.10.08 20:53

Ano, děti máme vyřešené. Já jsem s nimi odešla (tedy přesněji řečeno utekla jsem). 2 týdny jsem se schovávala, 2× na mě poslal policii. Pak jsem vyměkla a řekla mu, kde jsme. Přijel za námi domuvit se na všem. Tak jsme se domluvili, že bude mít děti tři prodloužené víkendy a já jeden víkend v měsíci. Když jsem se vrátila k našim, tak se mi to rozleželo, protože jsem s dětma byla v podstatě méně než on (on bydlí s rodiči, dům je nový a je psaný jen na něj, finančně jsem se tam nepodílela, nebylo z čeho dávat). Pak jsme se tak různě škorpili a zlobili a zase byli v pohodě, ale praxe ukázala, že mi jeden víkend v měsíci nestačí. Tak jsem mu řekla, že budu navrhovat standardní styk 1× za 14 dnů od pátku do neděle (před tím je měl od čtvrtka do pondělí do rána), on se naštval, porafali jsme se a za pár dnů přijel se domluvit. Dohodli jsme se na 1× za 14 dnů od čtvrtka do pondělí do rána + na vánoce, velikonoce a na prázdniny. Máme tříletá dvojčata.
Pokud jde o barák, který zčásti zhodnotil za trvání manželství, tak o ten se dělit nechtěl. Protože taky žádal o svěření dětí do jeho péče, vyměnila jsem děti ve své péči za „svojí“ půlku společně nabytého majetku a je mi to jedno. Alimenty mám dobré, výživné na sebe nechci. Začala jsem si přivydělávat účetnictvím na ŽL, ale teprve začínám. Stejně mě ten rozvod mrzí (žádost jsem podala já), strávili jsme spolu 5 let a pořád se s tím nemůžu vyrovnat, přestože chování mého manžela po všech stránkách splňuje podmínky domácího násilí (nemlátil mě).
V té naší dohodě je obsaženo všechno, takže tím by to mělo být vyřízené. Netuším zatím, co bude manžel podnikat, protože při předávání dětí mi ani neodpoví na pozdrav, natož aby něco řekl. Možná zas kuje nějaké pikle jako při soudu o děti, ale teď už pro mě o moc nejde. Důležitější byly děti. Co by se stalo v případě, že by u soudu řekl, že s rozvodem nesouhlasí? V Ordinaci v Růžové zahradě rozvedli manžele i proti vůli manželky, ale nebylo tam to soudní přelíčení, jen on se chlubil, že ho i přes odpor manželky rozvedli.
Jana

 • Nahlásit
 • Citovat
394
27.10.08 23:22

Kamarádka se rozváděla, majetek měli vyřešený, děti neměli a soudkyně se ptala, kdy měli poslední styk, co se stalo…bla bla docela je potrápila.
Máma se rozváděla, taky všechno vyřešené - majetek, děti dospělé a vůbec na nic se jich neptali, táta tam ani nebyl. Asi záleží na koho narazíš.
Tak ať je to rychlý, bez výslechu :wink:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
4921
28.10.08 11:56

maliko: To hodně záleží na osobnosti soudce, to se předem nedá odhadnout jakým směrem povede výslechy. Většinou to je ale velká rychlovka a soudce to nezajímá. Já byla u desítek rozvodů (pracuju u soudu) a valná většina soudců to opravdu bere rychle tak, aby ty lidi zbytečně netrápili.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
3.11.08 15:01

Ahoj, u nás to bylo na 2 stání. 1. dítě a pak asi za 4 měsíce samotný rozvod. Trvalo to asi 20 min. Prakticky jsme zopakovali to, co v návrhu na rozvod,řekli,že už to fakt nebudeme zkoušet a že je to definitivní a vzdali se práva na odvolání. Soudkyně- byli jsme tam jen 3- to sepsala a byl konec :D Takže fofr.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
2354
5.11.08 19:14

ahoj, já měla rozvod v červenci, šli jsme na dohodu, aby to děcka nenesli tak těžce…soud mi je svěřil a u rozvodu manželství jsme jen odkývali, že nemáme další připomínky a že s rozvodem souhlasíme, takže u mě pohoda, za 10 minut to bylo :wink:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Anonymni
6.11.08 22:01

:(ahoj to je moc zajimé téma.Už jsem taky uvažovala o rozvodu,ale vůbec nevím jak se to vyřizuje a hlavně kde se chodí pro rozvodové papíry.Rozvod dohoda zní zajimavě a po přečtení se mi zdá,že to není tak složité,jak od rozvodu očekáváme.Prosím jak to probíhá dohodový rozvod.Díky

 • Nahlásit
 • Citovat
Anonymni
6.11.08 23:06

Ahoj poslední anonymní, zítra napíšu, jaké to bylo u soudu (jsem zakladatelka téhle diskuze). Situace je taková, že manžel se mnou vůbec nekomunikuje, dneska si vzal děti a nechtěl slyšet ani to, jak má klukovi dávat léky (musela jsem mu to poslat jako SMS). Zítra by se měl připojit k rozvodu a mělo by to být vyřešené prý za 10 minut. Já tam jdu s právníkem, on tam jde sám. Vůbec netuším, co udělá, ale předpokládám, že se tedy připojí. Máme všechno domluvené a sepsané pro případ, že nás smluveně rozvedou. Pokud se nepřipojí, tak se se mnou podělí o majetek, protože pak je to sporný rozvod a předchozí dohoda neplatí. A ještě něco, tahle dohoda o smluveném rozvodu platí jen v případě, že se skutečně rozvedeme. Jinak je to bezcenný cár papíru, i když je podepsaný u notáře.

 • Nahlásit
 • Citovat
Anonymni
7.11.08 23:37

Ahoj, ak nás opravdu rozvedli za 10 minut. Soudkyně se jen zeptala, jak dlouho spolu nevedeme společnou domácnost, jestli jsme zkoušeli obnovit soužití nebo jestli o tom uvažujeme a jestli jsme dohodu nepodepsali pod nátlakem. Je mi moc líto, že to tak dopadlo, ale už se nedá nic dělat. Než být v manželství s člověkem, který o mě nestál a kterému jsem nebyla dost dobrá, než ukazovat dětem model rodiny, který je pokřivený a špatný, to je lepší, když budeme od sebe a zkusíme hledat štěstí někde jinde. Už jsem celkem v klidu, ale líto mi to je a hodně.

 • Nahlásit
 • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama