Co mi chybí za vitamín? Špatná pleť

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ity
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 24.10.14 12:34
Co mi chybí za vitamín? Špatná plet

Ahoj holky, zeptam se vas…jaky je nedostatek vitaminu, když mam spatnou plet??? Co mi chybi?? Uz nevim, co delat, patlam na sebe drahou kosmetiku, stravuju se zdrave a plet jak pubertacka…Co mi chybi???Diky moc…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
geilens
Závislačka 4621 příspěvků 24.10.14 12:34

Zinek :)

pikola
Generální žvanilka 20210 příspěvků 24.10.14 12:35

Hormony

3HE
Generální žvanilka 22038 příspěvků 24.10.14 12:36

Taky bych řekla zinek a vit. B… ale teď nevím, který

ity
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 24.10.14 12:38

Super, diky, odpo koupim :-)

Trudinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.14 12:40

Také bych si tipla ty hormony. Bereš antiko?

ity
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 24.10.14 12:41

@Trudinka Neberu, neberu, kojim dceru

lampicka11
Závislačka 3581 příspěvků 2 inzeráty 24.10.14 12:43

Zinek

3HE
Generální žvanilka 22038 příspěvků 24.10.14 12:44
@ity píše:
@Trudinka Neberu, neberu, kojim dceru

tak to může být taky důvod - kojení, hormony a s kojením úbytek vitamínů aminerálů.

Gerberka
Závislačka 3238 příspěvků 24.10.14 12:52

@ity

záleží hodně - kolik je ti let? máš „po dětech“ nebo ještě ne?

Já byla nádherná v těhotenství, opravdu nádherná, za celou dobu jsem neměla jediný pupínek - nic. Byla jsem překvapená, protože od rané puberty jsem bojovala s akné - a to dost - ale zase - jak v které době. Jednu dobu jsem to měla příšerný, jednu dobu lepší. Strašně jsem to měla před koncem vysoké = stres, hrozně jsem to „brala“, nedokázala být v klidu…Málem jsem nechtěla, aby těhotenství už skončilo ;) - protože jsem se fakt o pleť de facto nemusela vůbec starat, vše za mě řešila „příroda“

Můj závěr = je to HORMONAMA!!! ;) (tedy aspoň z té největší části, zbytek je: věk, stres, strava atd…) Já teda nikdy ani nebrala HA (prý to stav pleti obecně zlepšuje - ale nevím, jenom kvůli tom bych HA nebrala a teď ve 40ti s tím rozhodně už začínat nebudu ;) )

Bude mi 42 - a KONEČNĚ a to opravdu AŽ poslední dobou se mi pleť hodně zlepšila, nemusím se probouzet s vědomím, že „krucinál, už ZASE mám nějakej pupínek“ :zed: - je to taky věkem, věkem se pleť stává sušší…já vždycky říkám - že budu mít definitivní pokoj až v přechodu :D

Další faktor - dispozice jsou VROZENÉ!! Když má někdo sušší pleť od mládí, tak je to „výhra“, ALE - časem se stává ještě vysušenější, takže daleko dříve „stárne“ než pleť mastná - toť obecně známo.

Moje maminka mi říkala, že ona měla v dětství, v mládí + puberta atd. pleť doslvoa jako broskvičku, každý to obdivoval, v životě neměla ani jeden jediný pupínek - a vedla dost bujarý život - k alkoholu neměla nikdy daleko, hodně kouřila (běžně uvalila krabičku za den), jedla málo nebo vůbec, ovoce ani zeleninu jsem v životě neviděla, že by jedla - a měla pleť KRÁSNOU!! Já vždycky se rozčilovala - proboha, co já bych za to dala!!! Já jsem na sebe patlala tuny krémů, pleťových vod, brala taky ten ZINEK, poctivě a dlouhodobě, jsem abstinent, v životě jsem nevzala cigaretu do pusy - a bojuju s akné snad odjakživa!! TAK - a teď babo raď, jak se v tom pak má člověk vyznat, že jo??

Znám holky, které každý víkend chodily pařit až do rána, od 14 kouřily, + zadýchané diskotéky atd…- a pleť a vlasy nádherné!!! A naproti tomu my, které vedeme tak zdravý a střídmý život a jeden beďar vedle druhýho!! :zed:

Radu nemám, ale SOUCÍTÍM!!!

Jediné, co mám odzkoušené, je, že sebedražší kosmetika NEPOMUŽE!!! Opravdu ne - hodne holek to píše i na jiných diskuzích…je jedno, jestli používáš obyč. kosmetiku za pár kaček nebo sebedražší z lékárny…ZÁKLAD je jeden: umýt čístícím gelem (mýdlem ne), pleťová voda - vyčistit, denní nebo noční krém + korektorem zakrýt beďary a jít. Jo, já mám teda výbornou zkušenost se zásypem AKNEPUR - je to stařičká věc, v lékárnách to teď běžně ani nemívají, vždy mi to objednají, používám ho snad 30 let…je to zásyp s obsahem síry a na noc si po nanešení nočního krému ty inkriminovaná místa zasypu - je v tom síra, dobře to vysušší.

Jo, dobrá je tyčinka s TEA TREE OLEJEM - teď ho mám koupený z DMka, značku si nevzpomenu, ale mají to v DM, před nanesením krému přejedu ty místa tou tyčinkou (ono to i chladí), zdá se mi, že se to aspoň víc nerozjede, když se něco začíná dělat…

Já teprve rok používám BB krém - a to je výborná věc též - mně to i mírně vysušší, takže mi vyhovuje.

Jo a už asi 10 let jsem zakotvila u kosmetiky BALEA z DM - a sice denní + noční krém, pleťové gely + pleťové vody, korekční tyčinka… - je to cenově výborná a dostupná kosmetika.

Moje léty ověřená zkušenost je, že se drahá kosmetika se NEVYPLATÍ

Strava - má vliv, to jo, ale podle mě ne tak zásadní.
Rozhodující je dědičnost + hormony ;)

Gerberka
Závislačka 3238 příspěvků 24.10.14 12:53

Jo, koukám, že píšete o kojení…tak já u kojení jsem to měla ještě jakž takže dobrý, ale jakmile jsem kojit přestávala, tak zas zhoršení… :zed: :nevim:

ity
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 24.10.14 12:57

@Gerberka je mi 30 a mam po jednom diteti, v puberte plet byla taky silena, pak o. k, ale ted…hruuuuuza a des, uz se uplne stydim jit ven, fakt hrozny:((( Ted jsem si nakoupila od Ryoru, byla i u kosmeticky uz…no uvidíme, ajk to poujde dal…manzel říká, ze uz je to malinko lepsi…mozna je, ALE porad je to hrozny!!! :( Diky!!

ity
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 24.10.14 12:59

Jinak co pouzivam, tak zinkovou mast…

Gerberka
Závislačka 3238 příspěvků 24.10.14 13:00

@ity

počkej do 40ti :mrgreen: - pak to bude dobrý :palec:…Ne vážně - je to fakt blbý, ale opravdu tě chápu a znám to :hug:

píšeš ale důležitou informaci, a to že kojíš - já měla právě i u kojení pleť JEŠTĚ ucházející…- takže prostě buď opět hormony (těhotenství a kojení bylo pro mě jak dělaný) NEBO ti nějaký vitamíny chybí - děcko to z tebe „vytáhne“ - zkus nějaký béčka, multivitamíny, i ten zinek…- tím nic nezkazíš

Gerberka
Závislačka 3238 příspěvků 24.10.14 13:01

@ity

zinková mast - dobrý, ale chce to ten zinek ještě vnitřně :palec:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >