Reklama

Třes ruky, vnitřní třes - co mi je?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.18 11:04
Co mi je? Tres ruky, vnitrni tres

Ahoj holky,
vim, ze nemate kristalovou kouli a ze musim za doktorem, ale treba mate zkusenosti, ktere by me trochu uklidnily.

Uz tak 2 mesice mam tres ruky, kdyz s ni chci neco udelat, v klidu ne, nejvic rano, jakse trochu rozhybu, ustoupi, ale nezmizi.. je to i jakasi neobratnost. Ale treba zazehlovaci koralky s dcerkou skladat zvladnu, na prvni se vic soustredim a pak to jde samo. Druha ruka to ma o poznani mene.
Navic mivam stavy, kdy mam pocit, ze se mi svaly v tele pri pohybu nehybou plynule, jakoby pracovaly trhave. Ale navenek to videt neni. Casto mi dost busi srdce a jako bych citila, jak mi v tele proudi krev. A prijdu si unavena. Obcas me boli klouby, pokazde jiny.

Mam hruzu z RS, Parkinsona ci neceho jeste horsiho. Stale doufam, ze to muze byt jen nejakou nerovnovahou prvku v tele, stitnou zlazou nebo ja nevim.. jsem z toho uz na prasky.. jsem ten typ, co se porad pozoruje, vsechno hned googli a vymysli nejhorsi scenare.
Kdyz jsem venku s detmi, ci nekde s prateli, mam praci, tak jako bych potize nemela, kdyz mam cas na to myslet, vzdycky si neco najdu..

Mela jste nektera neco podobneho? Je sance ze je to jen nejaka banalita? Byla jsem na krvi, vysledky jeste nemam, pak asi dostanu zadanku na neurologii..

Diky za kazdou zkusenost.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinesirikit
Generální žvanilka 24465 příspěvků 30.03.18 11:27

Člověče, přesně ty dvě diagnózy, které jsi zmínila, mi okamžitě naskočily taky - ale jsem poučený laik, žádná MuDr., takže klíííd!! :hug: :hug:
Na Tvém místě taky mažu za obvodní a pak určitě na neurolku, neodkládat!
Buď Tě uklidní, nebo se začneš včas léčit. :kytka:
Moc držím palce a napiš, jak to dopadlo.

pannda
Kelišová 6464 příspěvků 31 inzerátů 30.03.18 11:53

Máš oprávněný strach… čím dřív to začneš řešit, tím méně nastoupí případní nemoc…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.18 11:57

@pannda jsi z oboru? Fakt nemuze jit jen o nejakou nerovnovahu v tele? A je to spis na RS nebo Parkinsona?

Petrajtjv
Kecalka 142 příspěvků 30.03.18 11:57

Mojí mamce takhle začínal Parkinson ale to neznamená vůbec že ho máš ty, tím tě nechci strašit, mě se často hodně rozbusi srdce až je to takový divný pocit, lecim se se stitnou zlazou tak to prisuzuji ale třes nemám.
Přeji ti ať je to jen nějaká banalita :hug:

pannda
Kelišová 6464 příspěvků 31 inzerátů 30.03.18 12:09
@Anonymní píše:
@pannda jsi z oboru? Fakt nemuze jit jen o nejakou nerovnovahu v tele? A je to spis na RS nebo Parkinsona?

Nejsem z oboru, ale vzhledem k tvým poznatkům bych takové onemocnění nevylučovala. I mladý lidem se toto onemocnění děje, a čím dříve veškerá vyšetření absolvuješ, ať už s diagnozou, či banální věcí, tím dříve se sebou můžeš pracovat. U závažných onemocněních někdy čas hraje velkou roli.. Držím palce..

brumi
Kelišová 6381 příspěvků 30.03.18 12:31

Hned po přečtění mě napadl parkinson :( babička jej měla také a začínal úplně stenjně, začal jí v 40 letech. Ale určitě hned po velikonoích utíkej k dr nebo klidně i teď na neurologii, čím dřív, tím líp. také RS mě napadá, nebo může jít jen o cystu která někde něco utalčuje, ale to Opravdu zjistí až odborníci…kaž­dopádně držím moc moc palečky :hug: a nejsi třeba ve stresu? Když říkáš pokud jsi zabavená je vše ok? On stres dokáže stejné věci, třes bušení srdce, vnitřní třes celého těla, u Parkinsona by ti sebevětší soustředění nepomohlo to zastavit :nevim:

Amys
Generální žvanilka 20694 příspěvků 30.03.18 12:41
@Anonymní píše:

Může to být klidně jenom tetanie. Zadej si to do googlu. Jednoduchým vyšetřením na neurologii se to dá potvrdit. Hned nepanikař :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.18 13:09

A nejsi ve stresu? Mohly by to být stavy úzkosti. Já si takhle v létě nádherne vyhnala tlak 158/100. Nebyl to klasický stres z nějaké konkrétní věci. Jen dvě živé děti a nula času pro sebe a tělo to již nedalo. Tak se začlo takto bránit. Ale samozřejmě šla bych rozhodně k Dr.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1384 příspěvků 30.03.18 13:10

Může to být spousta věcí. Třeba jen nedostatek hořčíku, vit B… Já mám RS a vnitřní třes se mi rozjel až tak po 20 letech nemoci. Ze začátku jsou projevy různé brnění, změna citlivosti končetin. Zánět očního nervu. A pokud máš ataku RS, tak ta nekolísá v čase, trvá pořád dny, týdny pořád stejně. A bušení srdce na RS neukazuje. To spíš na štítnou žlázu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.18 13:13
@Anonymní píše:
A nejsi ve stresu? Mohly by to být stavy úzkosti. Já si takhle v létě nádherne vyhnala tlak 158/100. Nebyl to klasický stres z nějaké konkrétní věci. Jen dvě živé děti a nula času pro sebe a tělo to již nedalo. Tak se začlo takto bránit. Ale samozřejmě šla bych rozhodně k Dr.

No jestli je to ze stresu, tak je taky takovej nespecifickej - po 5 letech doma na podzim nastup do prace na plnej uvazek, 2 skolkovy deti, chlap dlouhodobe pracovne pryc.. jako je toho na me dost, ale tlak mam spis hodne nizkej..

Amys
Generální žvanilka 20694 příspěvků 30.03.18 13:16
@Anonymní píše:
No jestli je to ze stresu, tak je taky takovej nespecifickej - po 5 letech doma na podzim nastup do prace na plnej uvazek, 2 skolkovy deti, chlap dlouhodobe pracovne pryc.. jako je toho na me dost, ale tlak mam spis hodne nizkej..

Aha, tak ale to může být fakt nedostatek hořčíku, vygoogli si tu tetanii (vůbec to nesouvisí s tetanem, pozor)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.18 14:41

Musíte na neurologii. Nejspíš Vás bude čekat vyšetření krve, reflexů, magnetická rezonance a lumbální punkce. Může to být borelioza, tetanie, úzkost, parkinson, myastenia gravis, nebo revmatoidní artritida anebo něco úplně banálního. Dokud to nezjistíte, nebudete mít klid. Já teď čekám na výsledky vyšetření lumbální punkce a věřte mi, nejste v tom stresu sama. Je to náročné, ale já už prostě chci vědět, co mi je a začít se léčit.

sediza
Ukecaná baba ;) 1465 příspěvků 30.03.18 14:45

Může to být psychického rázu. Zajdete na neurologii a když nic nenajdou, ani boreliozu apod., zkusila bych psychoterapii. Zvlastni totiz je, že píšete, že se to deje jen v klidu, když nejspis mate cas nad tim premyslet.

mrav
Extra třída :D 13912 příspěvků 30.03.18 17:04
@Anonymní píše:
No jestli je to ze stresu, tak je taky takovej nespecifickej - po 5 letech doma na podzim nastup do prace na plnej uvazek, 2 skolkovy deti, chlap dlouhodobe pracovne pryc.. jako je toho na me dost, ale tlak mam spis hodne nizkej.. [/citace
@Anonymní píše:

Podle mě si potřebuješ na chvilku odpočinout od dětí - dát je třeba na nějaký čas ke svým rodičům.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama