Co mi řeknou na úřadu práce? A z čeho vypočítají mateřskou?

2
31.5.18 19:14

Co mi řeknou na úřadu práce? A z čeho vypočítají mateřskou?

Zdravím všechny,
Vzhledem k rizikovému těhotenství jsem již dva měsíce na nemocenské. Dnes mi ale neprodloužili smlouvu v práci a já mám strach, jak to finančně zvládnu :( zítra musím na úřad práce a hrozím se toho, co mi řeknou, jak spočítají náhradu mzdy zdali mám na ni vůbec nárok a z čeho se mi později bude počítat mateřská :( jsem zoufala, protože přece mě ted nikde nezaměstnaji, když jsem na nemocenske :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
907
31.5.18 19:16

Ja nevím opravdu. Je to hrozné. Ale tady nečekej zadne pekne rady. Tady ti kazdy napíše, ze te ma zivit tvuj muz. At si vezme jeste dve práce třeba, to ti tady napíšou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1372
31.5.18 19:22

Kdyz jsi na nemocenske, tak se ani nemůžeš přihlásit na up.
Podle meho ti proste dal pobezi nemocenska a ty budes brat nemocenskou od čssz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
541
31.5.18 19:25

A tobe tedy skončila smlouva na dobu určitou? Pokud jsi na nemocenské, tak na ni zůstaň až do mateřské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11416
31.5.18 19:29

Budeš do mateřské brát nemocenskou. Mateřská se bude počítat s průměru za rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
260
31.5.18 19:31

Jedtli se vlezes do chranne lhuty 180dni od konce zamestnani do TP a mas odpracovany aspon rok za posledni 2 roky( myslim, ale da se to dohledat na netu)tak mas narok na ppm, ktera se bude pocitat z posledniho zamestnani. Ale ja myslela, ze dokud jsi na neschopence, tak jsi zamestnanec, ale to fakt nevim… no jinak si spocitej jestli, kdybys ukoncila neschopenku, jestli nedostanes vetsi podporu nez nemocenskou. Na pracaku te nikam hnat nebudou tehotnou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.18 19:38

Doporučuji také zůstat na nemocenské (pracovnice pracáku t. č. na mateřské :D

• Citovat
  • Nahlásit
8569
31.5.18 19:46

Na pracáku tě jako práce neschopnou nezaregistrují. Když máš rizikové, můžeš normálně dál zůstat na nemocenské až do nástupu na PPM (pokud bys nárok na PPM neměla, tak do konce šestinedělí). Jen změnu ohlaš zdravotní pojišťovně (správně do 8 dnů od konce prac. poměru).

A nárok na PPM závisí na tom, jestli splňuješ 270 dnů nemocenského pojištění za poslední 2 roky před nástupem na PPM a zároveň, jestli se s nástupem na PPM vejdeš do ochranné lhůty, která je tak dlouhá jako poslední zaměstnání, max. 180 dnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11752
31.5.18 20:03

@Darcia Presne jak pisou holky. Zustan na nemocenske. Zjisti si, jestli mas narok na PPM. Pokud ano, ukoncis PN nastupem na MD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama