Co místo kaše na večeři?

131
10.5.17 20:25

Co místo kaše na večeři?

Dobrý večer.
Vím že je zde těchto témat již hodně. Ale zajímalo by mě spíše z vyzivoveho hlediska, co místo kaše na zasyceni a přibírání… Malá mi do teď jedla kaše každý den, má 20měsíců, ale už je začíná odmítat. Podotýkám že se na to ptám z hlediska hlavně zasycení…a kalorií…aby prostě měla dostatečnou náhražku? Aby jste mě pochopili… je to nejedlik a je problém s váhou. Kaše vždycky jedla a to mě trochu uklidnovalo…ale co teď místo nich? Jedla tak cca 180ml kaše. Není problém jí dát cokoliv. Ale pochybuji že jí polovička krajice chleba dá to, cota kaše. A to mé s její váhou trochu děsí…
Dnes dostala zeleninovou polévku, ale jestli snědla cca 150? Aspoň něco. Ale jako kaše jí to zřejmě nezasytí..? Někdo kdo se v tom výżivově vyzná? Asi to moc řeším, ale s váhou 8,4 v skoro 20ti měsících… maminky nejedliku však ví…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

915
10.5.17 20:31
@siki.7 píše:
Dobrý večer.
Vím že je zde těchto témat již hodně. Ale zajímalo by mě spíše z vyzivoveho hlediska, co místo kaše na zasyceni a přibírání… Malá mi do teď jedla kaše každý den, má 20měsíců, ale už je začíná odmítat. Podotýkám že se na to ptám z hlediska hlavně zasycení…a kalorií…aby prostě měla dostatečnou náhražku? Aby jste mě pochopili… je to nejedlik a je problém s váhou. Kaše vždycky jedla a to mě trochu uklidnovalo…ale co teď místo nich? Jedla tak cca 180ml kaše. Není problém jí dát cokoliv. Ale pochybuji že jí polovička krajice chleba dá to, cota kaše. A to mé s její váhou trochu děsí…
Dnes dostala zeleninovou polévku, ale jestli snědla cca 150? Aspoň něco. Ale jako kaše jí to zřejmě nezasytí..? Někdo kdo se v tom výżivově vyzná? Asi to moc řeším, ale s váhou 8,4 v skoro 20ti měsících… maminky nejedliku však ví…

Malej v tomhle veku uz bastil i chleba s lucinou, polevku anebo z obeda knedlik s troskou omacky. A pak si dal jeste mleko a spal celou noc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7543
10.5.17 20:33

Co hustou zeleninovou polévku třeba s červenou čočkou, pohankou apod.? Nebo zeleninové placky pečené v troubě. Nebo třeba chleba s pomazánkou - např. avokádovou, avokádo je poměrně tučné, kalorické.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
743
10.5.17 20:37

Zrovna resim to stejne, mala zacina odmitat kasi, neni nejaky extremni nejedlik, ale moc toho taky nepoji a kase byla vzdy jistota, ma 14m, ale vahu ma peknou, skoro 12kg, sama bych rada vedela z ceho, je ale na UM, skoro nepije nic jineho, takze to dohani asi tim, jak ale rostou zuby, tak kolikrat na veceri nechce nic, ani mliko pred spanim, tak posledni jidlo ma treba zdibek chleba nebo krupku ve tri a pak uz nic, no tak jsem zvedava co poradite. Nejak mi pripada ze ji nechutna co varim, respektive je strasne vybirava, koupene sklenicky ji chutnaji, ktere jsou podle me bez chuti, kdyz ma nejakou mastnou solenou polevku na navsteve tak to ji taky chutna, ale kdyz varim ja, tak aby to bylo zdrave a dle me i chutne tak to malokdy vubec ji:D proste zkousi, ale nekdy ji dam na vyber i tri jidla stejne nechce nic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1388
10.5.17 20:38

Pije ti mléko? Kdyby zapila půl krajíce chleba hrnkem mléka, tak má kalorií hafo.
Jo a zkus někdy umixovat banán se zralým avokádem, není to asi moc k večeři, ale výborná a kalorická svačinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14396
10.5.17 20:52

Hustou zeleninovou polevku, ja davam jak kdy, malej je nejedlik takze sem rada kdyz do nej vpravim krajic chleba s pomazankou, obcas si da este porcicku jidla co mel k obedu, nekdy odmita cokoliv a sem rada kdyz do nej nacpu jogurt. Pred spanim este vypije cca 100ml UM. Ze by dite skoro ve 2 letech muselo mit vecer kasi sem neslysela, malej uz by mi to ani nejed, urcite ne kazdy den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
10.5.17 20:52

Mléko nepije od roku. To nechce ani vidět. Zkusím samozřejmě chleba s něčím…ale to mi sní tak max půl krajíce, když se zadaří… Takže se obávám co bude… budu se snažit to střídat, a tu kaši dávat aspoň co třetí den…
Avokado zkusím, spíš s presnidavkou… to totiž taky nikdy nemusela. Ale presnidavky jí, tak to do ní můžu propašovat… vlastně můžu zamíchat presnidavku i do kaše třeba…a snad jí vezme někdy na milost…
Placky vůbec. To nechce. Ani lívance. Zatím tomu nepřišla na chuť…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
10.5.17 20:56
@Kriss Tina píše:
Hustou zeleninovou polevku, ja davam jak kdy, malej je nejedlik takze sem rada kdyz do nej vpravim krajic chleba s pomazankou, obcas si da este porcicku jidla co mel k obedu, nekdy odmita cokoliv a sem rada kdyz do nej nacpu jogurt. Pred spanim este vypije cca 100ml UM. Ze by dite skoro ve 2 letech muselo mit vecer kasi sem neslysela, malej uz by mi to ani nejed, urcite ne kazdy den.

To určitě vydrží málokteré dítě tak dlouho jíst kaše. Sama se divím že je vydržela jíst tak dlouho. Jen mě zajímá co kaloricky vyjde třeba stejně…
Snad bude mít aspoň větší chuť a hlad přes den…no uvidíme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1748
10.5.17 21:03

Syn má teď 2 roky a večeří každý den kaši. Měl období, cca 2 mes.zpet, že ji odmítal, tak jsem dávala co bylo. Polévku, chleba… Ale trvalo to jen 14 dni. Nevím, jestli je to vyloženě špatně, že ve dvou letech má kaši každý den? Já se přiznám, že je to dost pohodlné. Už takhle mám vaření až po krk… :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14396
10.5.17 21:06

A co treba chleba a varene vajicko, puding, apod. A jakou kasi delate? Malej mi obcas sni krupicovou nebo kupuju ovesnou, ale to jestli do nej dostanu porci mesicne :D a to mliko by nepila treba ani s kakaem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
10.5.17 21:11
@Kriss Tina píše:
A co treba chleba a varene vajicko, puding, apod. A jakou kasi delate? Malej mi obcas sni krupicovou nebo kupuju ovesnou, ale to jestli do nej dostanu porci mesicne :D a to mliko by nepila treba ani s kakaem?

Vařené vajíčko nee, někdy zkusí zloutek, ale bílek je na ní slizskej…nesni ho.
Kaše dáváme instantní, na střídačku s krupici nebo biopohankovou kaši třeba s máslem, medem, nebo jinými ochucenymi masly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
10.5.17 21:13
@siki.7 píše:
Vařené vajíčko nee, někdy zkusí zloutek, ale bílek je na ní slizskej…nesni ho.
Kaše dáváme instantní, na střídačku s krupici nebo biopohankovou kaši třeba s máslem, medem, nebo jinými ochucenymi masly

Ani kakao, ani frapko…to jsem zkoušela a pořád zkouším. K mléku jako pití má prostě odpor..hlavně k teplemu. Protože někdy si cucne mléka z ledničky a to se i napije. Ale málo. Teplé ve formě kakaa vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.5.17 21:17

Dcera taky jedla kaše tak do roka a půl, pak už vůbec. Začla jsem pak dávat polévku a k tomu třeba pak ještě půlku krajíce s něčim nebo normálně teplý jídlo, co bylo k obědu a nebo jsem jí extra vařila třeba rizoto, kuskus, těstoviny s něčim..prostě náký rychovky. Jeslti ti bude jíst husté zeleninové polévky, tak to si myslim, že je mnohem lepší než nějaká kaše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2148
10.5.17 21:28

Co treba detska vajecinka? Jedno vajicko na masle a k tomu pokousat trochu chlebika? Nebo zkusit pomazanky? A u nas kdyz je obdobi „nic nejim“ ma uspech i cerealie zalite vlaznym mlikem… :roll: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1054
10.5.17 21:59

@siki.7
Mě synek nejedl kaši nikdy, prostě mu nechutnaly, a protože se pak budil v noci hlady, od roka jsem řešila, co k večeři :nevim: Teď jsou mu dva roky a střídáme k večeři polévku-musí být zajímavá, tzn. s nějakými knedlíčky, krutonky ve tvaru zvířátek, pomazánku s chlebem a zeleninovým salátem-naštěstí miluje zeleninu s jogurtovým přelivem, zbytek od oběda, zeleninové placičky. Neboj se, že polévka nezasytí, myslím, že je daleko lepší než kaše :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama