Co může ovlivnit výsledek těhotenského testu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
denkat
Kecalka 456 příspěvků 03.09.18 08:16
Co může ovlivnit výsledek těhotenského testu?

Ahoj holky, co může ovlivnit výsledek TT z běžné dostupných vitamínů, jestli teda vůbec něco může? Mám tedy na mysli jestli něco může způsobit negativitu testu i po zpoždění (ovulace měla být v půlce cyklu) někde jsem četla, že se dokonce někomu nemusí vylučovat HCG do moči, stalo se někomu? :)

Reakce:
Biibii
Stálice 75 příspěvků 03.09.18 08:20

Nevím teda čím to bylo, ale měla jsem test negativní i dva dny po zpoždění :D třetí den od vynechane ms jsem měla dusika :nevim: :)

lachtanice86
Kelišová 7194 příspěvků 03.09.18 08:32

Vitamíny to určitě nezmění.

Kriss Tina
Echt Kelišová 7821 příspěvků 03.09.18 08:36

Vitamíny to neovlivní. Můžeš prostě vylučovat min toho hormonu, nebo máš min citlivej test a nemusí to být hned vidět. Někomu se čárka objeví třeba až týden po vynechání…

denkat
Kecalka 456 příspěvků 03.09.18 08:52

Mám pátý den zpoždění, včera test negativní citlivosti 10… uvidím, počkám do středy a když bude i tak negativní, objednám se k doktorovi má vyvolávačku

chs.jasmin
Echt Kelišová 8540 příspěvků 03.09.18 09:08
@denkat píše:
Ahoj holky, co může ovlivnit výsledek TT z běžné dostupných vitamínů, jestli teda vůbec něco může? Mám tedy na mysli jestli něco může způsobit negativitu testu i po zpoždění (ovulace měla být v půlce cyklu) někde jsem četla, že se dokonce někomu nemusí vylučovat HCG do moči, stalo se někomu? :)

Ahoj,

negativitu testu muže udělat i opožděná ovulace, pozdější oplodnění vajíčka, pomalý nájezd vývoje, kdy je třeba i dlouho jen prázdný gestační váček a hladina HCG v krvi je ještě malá a tak jej test ani nezaznamená. Také je to značka od značky, hladina citlivosti testu. Prodávají se 10 i 25mmol/l. Nebo prostě k oplodnění vajíčka nedošlo a tak i když meškáš, těhotná být nemusíš. Vyčkala bych ještě ten týden - zkusila jinou značku testů, a zašla na gynekologii - kde by ti dali vyvolávačku.

Jedna známá Youtuberka (ted už tedy kanál nemá, kvůli ochraně soukromí), tak ta je dokonce i PA a ta meškala, negativní testy, dostala vyvolávačku a přeci jen těhotná byla a druhou vyvolávačku už tedy nedostala. I to se někdy stává, že třeba plod je zahnízděný vysoko a není tak vidět, testy z nějakého důvodu jsou negativní a žena přesto je těhotná. :nevim:

denkat
Kecalka 456 příspěvků 03.09.18 11:03
@chs.jasmin píše:
Ahoj,

negativitu testu muže udělat i opožděná ovulace, pozdější oplodnění vajíčka, pomalý nájezd vývoje, kdy je třeba i dlouho jen prázdný gestační váček a hladina HCG v krvi je ještě malá a tak jej test ani nezaznamená. Také je to značka od značky, hladina citlivosti testu. Prodávají se 10 i 25mmol/l. Nebo prostě k oplodnění vajíčka nedošlo a tak i když meškáš, těhotná být nemusíš. Vyčkala bych ještě ten týden - zkusila jinou značku testů, a zašla na gynekologii - kde by ti dali vyvolávačku.

Jedna známá Youtuberka (ted už tedy kanál nemá, kvůli ochraně soukromí), tak ta je dokonce i PA a ta meškala, negativní testy, dostala vyvolávačku a přeci jen těhotná byla a druhou vyvolávačku už tedy nedostala. I to se někdy stává, že třeba plod je zahnízděný vysoko a není tak vidět, testy z nějakého důvodu jsou negativní a žena přesto je těhotná. :nevim:

No kdybych přeci jen těhotná byla tak by se to musela stát na ovulaci uprostřed cyklu kdy byl náš poslední sex, protože manžel si pak přivodil menší zranění a nemohli jsme :mrgreen: nicméně ty ostatní důvody, bylo by to fajn, ale to by asi už byla hodně velká náhoda, že bych to zrovna já takhle měla :D ale ještě počkám ten týden a pak půjdu k Dr. a uvidí se ;) já si spíš myslím, že to je tím, že jsem před ani ne 2 měsíci změnila stravování a zhubla 11 kilo takže nejspíš mi to právě ovlivnilo i cyklus tímto způsobem ..... kdybych alespoň neměla ty klasický předmestruační stavy :lol:

chrastitko11
Kecalka 496 příspěvků 03.09.18 12:55

@denkat ahoj tolik kg určitě může ovlivnit menstruaci . Já mám taky týden zpoždění a TT negativní . Minulý měsíc jsem brala nějaká antibiotika , tak to přikládám za vinu k tomu ;)

denkat
Kecalka 456 příspěvků 03.09.18 13:04
@chrastitko11 píše:
@denkat ahoj tolik kg určitě může ovlivnit menstruaci . Já mám taky týden zpoždění a TT negativní . Minulý měsíc jsem brala nějaká antibiotika , tak to přikládám za vinu k tomu ;)

Taky si to myslím…mě by to ani nevadilo, ale spíš ten neustálý PMS, to je hrozný :lol: :lol:

chrastitko11
Kecalka 496 příspěvků 03.09.18 17:44

@denkat no dneska jsem byla na gyndě i kvůli n jakým jiným problémům a brali mě pro jistotu krev na těhotenství , ale na UTZ nic neviděla .. :mavam:

denkat
Kecalka 456 příspěvků 03.09.18 18:39
@chrastitko11 píše:
@denkat no dneska jsem byla na gyndě i kvůli n jakým jiným problémům a brali mě pro jistotu krev na těhotenství , ale na UTZ nic neviděla .. :mavam:

Tak kdoví, třeba budeš nakonec :D dej vědět až budeš znát výsledky ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 23:27

Ahoj první těhotenství jsem si dělala T. testy dva a půl měsíce s negativním výsledkem, pak jsem to vzdala. Za necelé dva týdny, když jsem doma brečela z ukrutnou bolestí prsou, jsem zjistil a, že jsem těhotná. Prý mám asi méně toho hormonu. Byla jsem ve třetím měsíci.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >