co můžu dát na noc, aby zuby neboleli?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kakika
Neúnavná pisatelka 15021 příspěvků 04.01.10 19:07
co můžu dát na noc, aby zuby neboleli?

Tak nás teď solidně zlobí zoubky. Spodní se nám prořezali během dvou dnů a teď natékají horní dásně a vypadá to, že i horní zoubky půjdou ven (o co horší, že asi 4 najednou). Mazala jsem Calgelem, zkoušela jsem i Kamistat (doporučení lékárnice), ale už má tu pusinku moc bolavou na to, aby to asi pořádně zabralo. Přes den to ještě jakžtakž jde (i když mi pořád „visí na krku“), ale horší je to v noci, když chce spinkat a zuby ho pořád budí. Včera už jsem mu ve 2 ráno dala paralen čípek a pak se aspoň chvíli vyspinkal, ale paralenem ho cpát nechci. Je něco bezpečnějšího, co se hodí pro skoro 7mi měsíčního a skoro 10ti kilového chlapečka? Ještě bych napsala, že máme chamomillu, ale ta už taky nějak nezabírá (i když jí užíváme dlouhodobě).

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Marpe
Neúnavná pisatelka 15004 příspěvků 04.01.10 19:10

Zdravím :wink: ,
u nás se strašně moc osvědčil Mundisal gel. Malá měla první zoubek ve 4měs. a musím říci, že po natření dásniček gel zabíral do 5min. Chamomillu jsme taky měli, ale nezabírala nám. Mundisal gel se dá volně koupit v lékárně. Tubička je malá - stojí asi 100,–Kč, ale vydrží dlouho. M.

Kakika
Neúnavná pisatelka 15021 příspěvků 04.01.10 19:15

Vím o něm, taky jsem přemýšlela zda ho koupit, ale říkala jsem si, že když už mám doma 2 mazátka na bázi lidocainu, že ani to třetí nebude mít valný úspěch. Do teď nám to všechno krásně zabíralo, ale až na včerejšek, jako by to bylo prd platné. Ale pravdu máš, že zkusit to můžeme. Při nejhorším přijdu o stovku. V životě přijdu o víc, ale ta naděje, že by mu to pomohlo… brečím s ním, protože bych mu tak moc chtěla pomoct :nevim:

Marpe
Neúnavná pisatelka 15004 příspěvků 04.01.10 19:17

My teda naštěstí nic jiného nemuseli kupovat, protože nám zabíral téměř okamžitě. Ale každé dítě je jiné, třeba zrovna u Vás to bude jiné. Nás zoubky dá se říci ani moc netrápily.
Tak hodně štěstí a ať malého brzy bolest přejde :wink: .

pepulda
Povídálka 17 příspěvků 04.01.10 19:57

našeho malýho tedˇ taky trápí zoubky, dám mu na noc 2,5ml nurofen sirupu a spí v klidu. jinak se několikrát za noc budí a pláče.jinak jsme mazali vším možným, masírovali a nic nepomohlo.

Uživatel je onlineEemii
Neúnavná pisatelka 17071 příspěvků 04.01.10 20:27

Ahoj,taky jsem dala parkrat Nurofen sirup,staci polovicni davka a Emca spinkala klidne celou noc,i doktorka mi to tak doporucila :wink: .

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 04.01.10 20:28

Ahojky,myslím si že když mu dáš na noc Nurofen sirup,že tím nic nezkazíš,mě to radila doktorka,že když je fakt nejhůř mám mu ho dát,ale ne moc čast,jinak my máme taky docela dobrou zkušenost s Mundisalem,taky jsem zkoušela,Calcel,Ka­mistat i Mundisal a mundisal mám vypozorovaný,že je tak nejlepší,tak ho zkuste a uvidíš :wink:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 04.01.10 20:36

U nás teda mazadla nepomáhají, když už to bolí fakt tak, že nemůže spát. Máme Calgel a Mundisal (Samík říká, že Calgel je chutnější :mrgreen: )

Když už je „zle“, tak dávám ten Nurofen sirup nebo Paralenové čípky - jak kdy, různě to střídám. Čípky, se mi zdá, zabírají rychleji… Taky už minimálně 14 dní čekáme na horní zuby :cert:

kačka25
Kelišová 7369 příspěvků 04.01.10 21:06

Já jsem taky přesvědčená, že zabírají jenom Panadol nebo Ibalgin sirup nebo čípky.já to tedy dávala a ty gely a vodičky nebyly k ničemu.někdo na mě koukal, že je snad i zabíjím lékama, ale doktorka mi říkala,radši sirup a vyspalá a pohodová máma než nervní troska.

Zebra
Echt Kelišová 9351 příspěvků 04.01.10 21:09

My máme Ka­mistat a Mundisal a když namažu večer, tak spí líp. A když se i tak budí v noci s pláčem, tak dám Nurofen nebo Paralen a pomáhá to. Když se tím necpe pořád, tak to neva

Brusek
Echt Kelišová 9940 příspěvků 200 inzerátů 04.01.10 21:48

nás teda zoubky zlobily hooodně, Mundisal byl skvělý,opravdu nějlepší z těch mazátek, ale když už to bolelo hodně, tak už ani on nestačil a taky jsem na noc dávala Nurofen sirup nebo Panadol, Nurofen ale zabral rychleji a vydrželo to dýl. Nejdřív jsem zkoušela mastit, když e třeba v noci budil, někdy stačilo někdy musel být Nurofen.Nikdo asi nechce děti cpát lékama zbytečně, taky jsem z toho nebyla nadšená, ale nás to teda potrápilo fakt dost a nebýt Nurofenu, tak už jsem asi v blázinci. Teď už nám zbývají poslední dvě horní stoličky, tak snad už to bude za náma :lol: než bude druhé dítko a začně všechno nanovo :-?

cernus
Závislačka 3802 příspěvků 04.01.10 22:01

S tim mundisalem, nas mudr. volal do lekarny, co by nam na to nase boleni pomohlo, mundisal mu lekarnice nedoporucila, ze neni rada, kdyz ho pouzivaji deti, ze obsahuje neco, uz nevim co, co asi neni pro deti moc dobry.

Jinak ti neporadim, pokud nechceme cpat deti nurofenama adt, musime to s brouckama nejak vydrzet a prat jim, aby se ty mrsky rychle prorizly. Nam uz je 18mesicu a cekame na spodni stolicky a spicaky a uz jsem uplne vyrizena. U nas se to projevuje vztekanim a kolikrat uz nevim, jak s malym jednat. Jak neni po jeho, udela prisernou scenu, vim, ze takovy neni, ze to je to jeho boleni, ale kdyz si postavi hlavu, mam co delat, abych mu nenarezala.

Tak drzim palce, aby byly brzy zoubky venku.

korena
Závislačka 4472 příspěvků 04.01.10 22:12

Kakika: Hlásíme se do stejného klubu, také nic nezabírá, přes den spí 1× půl hodny a teď už od prvního usnutí byl během 1,5h 3× vzhůru - uspím pocucnutím u prsa, ale budí se dál min. po hodině vřískotem :-( .Má vylezlé 3jedničky a další se tlačí…mimochodem, má podobné míry 6m 9200g :wink:

123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.10 22:29

Pokud nezabírají různé gely a mastičky,je zřejmě potřeba dát dítěti něco,co mu zabere.Dítě se nevyspí,trápí se,je uknourané,mrzuté a to všechno proto,že ho to hodně bolí!!Nedokážu si ani představit,že nepomůžu dítěti od bolesti a budu koukat na to,jak se trápí(mému synovi třeba rost zub skoro měsíc).Já si taky vezmu prášek,když mě něco bolí,nedej bože zuby!Neříkám,aby matka futrovala dítě brufenama,ibal­ginama od rána do večera,všeho s mírou,ale tyto léky jsou hlavně k tomu určeny.Jaruna

Ondrasek
Stálice 52 příspěvků 05.01.10 08:33

Ahoj ,
u nás se zoubky začínají prořezávat a máme Mundisal gel. Dneska v noci jsem ho mazala Ondráškovi na dásně a do 5 minut to zabralo a usnul.Použila jsem ho zatím dvakrát a pokaždé zabral.Doporučili mi ho v lekárně. :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >