Co muzu delat abych pak neplatila ZP v Cesku?

1.5.17 20:24

Co muzu delat abych pak neplatila ZP v Cesku?

Ziji v zahranici a muj manzel je cizinec, jezdime do CR za rodinou, ale uz davno jsem odhlasena ze ZP moje otazka zni, jake mam pravo, aby treba v pripade pristehovani zpet do CR po me nechteli, abych zaplatila Zdravotni Pojisteni za cele ty roku, co jsem byla odhlasena v Cesku? Jinak neberu z CR ani zadnou socialni vypomoc ani zadne penize z CR…Mam nejake prava? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

44
1.5.17 20:30

Musíš být být po celou dobu přihlášená ke zdravotnímu pojištění v zahraničí. Po přistěhování se zpět do ČR musíš toto doložit.
A samozřejmě musíš být odhlášena se ZP tady v ČR, ale to píšeš, že jsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 20:32

Dekuji za info. Ano, jsem uz cele ty roky odhlasena v Cesku ze ZP

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 20:37

@krokodyl55 existuje formular (nevim ted bohuzel cislo), ktery potom, az se do čr vrátíte, budes muset dones na pojistovnu vyplneny - vyplni ti ho tva pojistovna v zahranici

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 20:43

Dekuji za odpoved. Nemam v planu se vracet do CR ale „Nikdy nerikej Nikdy“ muj manzel (cizinec) by taky neco musel dokladat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1668
1.5.17 20:43

Musis dolozit, ze jsi byla pojistena jinde. Ja jsem se, kdyz jsem vedela ze uz v zahranici zustanu trvale (taky tu jsem vdana pracuji, atd), odhlasila uplne z trvaleho pobytu v CR, takze mam jistotu, ze zadne pojisteni, odpady atd po mne chtit nikdo nemuze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1112
1.5.17 20:47

Holky čistě teoreticky, co když bude žít v zemi, kde se pojištění neplatí? Jak se potom postupuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 20:47

Jsem odhlasena z trvaleho pobytu v CR a taky neplatim zadne pojisteni, odpady… ale v Ceske Obcance mam Ceskou adresu, jelikoz jsem Ceska, tak mi to bylo receno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 20:49

Jinak co ziji v zahranici, tak jsem nikdy nezadala o zadne penize v Cesku- socialku…atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 20:50

Moc dekuji vsem za vase nazory…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 20:59

@Aghata já myslím, že si to pak musíš doplatit v čr (bez penále) - jsi občan ČR a tudíž máš povinnost mít zdravotní pojištění

https://www.vzp.cz/…byt-v-cizine

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 21:01
@krokodyl55 píše:
Dekuji za odpoved. Nemam v planu se vracet do CR ale „Nikdy nerikej Nikdy“ muj manzel (cizinec) by taky neco musel dokladat?

ne, jelikož není občan čr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16382
1.5.17 21:25
@krokodyl55 píše:
Jinak co ziji v zahranici, tak jsem nikdy nezadala o zadne penize v Cesku- socialku…atd.

Zdravotni pojisteni je neco jineho nez socialni davky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1668
1.5.17 21:32
@krokodyl55 píše:
Jsem odhlasena z trvaleho pobytu v CR a taky neplatim zadne pojisteni, odpady… ale v Ceske Obcance mam Ceskou adresu, jelikoz jsem Ceska, tak mi to bylo receno.

Jaktoze mas obcanku, kdyz jsi tam odhlasena? Ja jsem ji musela odevzdat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 22:30

Musis dolozit, ze jsi byla pojistena jinde. Je na to specialni formular, jak uz tu nekdo zminoval. Ja treba taky ziju v zemi, kde se pojisteni neplati, protoze kazdy, kdo tu trvale zije, je pojisten automaticky, ale je mozne na to dostat potvrzeni. Ja taky neplanuju navrat do CR, ale jeden nikdy nevi, tak je dobre mit tyhle veci v poradku, co kdyby.

Obcanku mi taky sebrali - kazdy rok chteli platit popelnice, tak jsem musela zrusit trvaly pobyt v CR a tim padem mi vzali obcanku. Ale nevim, jestli se to relativne nedavno nezmenilo, myslim, ze ted je mozna mit obcanku i kdyz zijete mimo CR, ale nezadala jsem o ni znovu, nepotrebuju ji. Kazdopadne vim, ze jine zeme v EU nemaji obcanku podminenou trvalym pobytem a normalne ji maji, i kdyz v te zemi uz neziji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama