Co můžu dělat s gymnáziem zaměřeným na jazyky?

Anonymní
15.8.20 19:42

Co můžu dělat s gymnáziem zaměřeným na jazyky?

Dobrý den. Mám na Vás takovou otázku. Je mi 31 let a mám vystudovaný pouze gymnázium zaměřený na jazyky. Pracovala jsem jako sekretářka u jedné firmy a tam mi před 3 týdnu po letech řekli, že toto vzdělání nestačí a buď si nějaké vyšší musím doplnit. Dostala jsem 1 rok začít studovat, nebo budu muset toto zaměstnání opustit. Tak se Vás tady ptám, co můžu s takovým vzděláním dělat? Byla bych Vám moc vděčná, kdyby jste mi napsali všechny možnosti. Nepište mi prosím, ať si vzdělání doplním. Na VOŠ nebo VŠ hlavu nemám a sotva jsem zvládla maturitu. Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7130
15.8.20 19:53

Tak asi bych se zamerila na ty jazyky ne? Proste na nich dal makat.
Jinak co se tyka zamestnani, kdyz umis jazyky, tak cestovni ruch ted pada kvuli corone, takze bych vsadila na vyuku. Muzes ucit osobne nebo online.
Pockej ted ctu, ze ti je uz 31. Ty jsi od skoly ty jazyky nedelala?
Jinak me napada opet zase nekde delat v administrative.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5317
15.8.20 19:55

Kdybys věděla jaká paka a z jakých středních škol se dneska hlásí na výšky, tak už máš dávno podanou přihlášku taky :zed: Neboj se toho. Jako gymplačka to dáš :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
15.8.20 19:58

No a co umis? Nevime o tobe nic, takze tezko radit co dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1446
15.8.20 19:58

S gymplem a praxí jako sekretářka to nijak skvěle nevidím :nevim: Na tvém místě bych tu VŠ (soukromou, dálkově) zkusila, jinak mě napadá akorát prodavačka, servírka… Prostě samé nekvalifikované věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23583
15.8.20 20:00

Ta firma je soukroma a ty tam mas smlouvu na dobu neurcitou?
Uprime si myslim, ze s tebou chteji jen vyjebat a zbavit se te. Protoze pokud tam nedochazi k nejake velke zmene naplne prace (treba smrsknuti funkce sekretarky a mzdovky), tak nechapu tu znicehonic nutnost zvysit si vzdelani (navic zrejme bez specifikace, jakym smerem).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23583
15.8.20 20:05

@Platanka Muze se chytit jako recepcni, asistentka, mozna v nejakem shared, customer service nebo call centru (spousta pozic tam je po zacviku i pro cvicenou opici).
Banky na prepazku (tam je velka fluktulace).

Zakladatelko, popremyslek, co jeste krom jazyku umis, co jsi se v te firme za ty roky naucila, v cem jsi dobra, co te na te pozici bavi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
15.8.20 20:13

Teoreticky cokoliv v běžné administrativě, prakticky asi občas narazíš na tu potřebu VŠ. V nejhorším můžeš zkusit i některé pozice ve státní správě, ale spíš radím zůstat v soukromém sektoru. Vyber si podle těch jazyků, s třemi a víc cizími jazyky už to celkem i vyváží tu výšku, navíc máš přes 10 let praxi, to je taky fajn. :kytka: Nebo zkus něco, co by tě bavilo - ono to kolikrát klapne, a člověk ani neví, jak k tomu přišel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
15.8.20 20:17

Chtějí s tebou vyjeb#t… Sekretářka s VŠ?
Záleží kde bydlíš a jestli jsi ochotná se stěhovat do města-Praha, Brno nebo Varšava.
Jinak já mám taky jen maturitu s b2 němčinu a angličtinou+a1 ruština a a2 španělština a dělala jsem 1st,2nd a 3rd level aplication support a user administraci v nadnárodní firmě. Většinou mají týmy podle kontinentu, takže je třeba tým s angličtinou nebo nějakým speciálním jazykem - D, ESP, RU nebo portugalština.

Příspěvek upraven 15.08.20 v 20:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5643
15.8.20 20:35

Myslím, že se tě ve firmě chtějí zbavit, protože jinak požadavek na vzdělání moc nechápu, pokud děláš svoji práci dobre. Jinak s maturitou můžeš dělat všechno možné, cestovka, banka, pošta, recepční, na úřadě treba občanky, pasy apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1493
15.8.20 20:39

Za rok nastoupíš na VŠ, dalších x let můžeš předstírat studium a mezitím si hledat práci, opravdu studovat nebo třeba odejít na mateřskou. Vem to jako příležitost:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36476
15.8.20 20:48

Nakup, prodej. To dela hodne lidi s SS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
15.8.20 20:58

Třeba do logistiky, do skladu.. Pokud neumíš jazyky tak spíš podřadné práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
511
15.8.20 20:59
@Anonymní píše:
Dobrý den. Mám na Vás takovou otázku. Je mi 31 let a mám vystudovaný pouze gymnázium zaměřený na jazyky. Pracovala jsem jako sekretářka u jedné firmy a tam mi před 3 týdnu po letech řekli, že toto vzdělání nestačí a buď si nějaké vyšší musím doplnit. Dostala jsem 1 rok začít studovat, nebo budu muset toto zaměstnání opustit. Tak se Vás tady ptám, co můžu s takovým vzděláním dělat? Byla bych Vám moc vděčná, kdyby jste mi napsali všechny možnosti. Nepište mi prosím, ať si vzdělání doplním. Na VOŠ nebo VŠ hlavu nemám a sotva jsem zvládla maturitu. Děkuji za odpovědi

Chtěji s tebou vy*ebat, tj. tě vyhodit bez odstupného. Tak tvrdí, že na pozici je nově třeba VŠ. Toto vzdělání ti na práci asistentky stačí (i když někde požadují VŠ, je to přehnané, reálně je důležité umět výborně pracovat s MS Office a umět anglicky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
665
15.8.20 21:06

Zkus popřemýšlet co by tě bavilo a kdyžtak třeba zkusit nějaký rekvalifikační kurz( když nechceš VŠ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat