Co můžu použít na akné v těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.18 18:17
Co můžu použít na akné v těhotenství

Ahoj, doufám, že už jste to některá taky řešila a poradíte.
Jsem ve 2. měsíci a kromě alkoholu, cigaret a jiných samozřejmostí jsem neřešila, co se smí a nesmí. Teď mě ale někdo upozornil na to, že kosmetika na akné je často dost agresivní a obsahuje teratogeny, které se nesmí užívat v prvním trimestru. Mně se teď akné dělá úplně strašně, takže jsem sháněla nějakou celou řadu na problematickou pleť, a bohužel jsem s hrůzou zjistila, že to všechno obsahuje retinol a kyselinu salycilovou, které můžou způsobit vývojové vady… :zed: Celý den jsem strávila hledáním kosmetiky, kterou můžu, ale na akné jsem nic jistého nenašla, takže jsem nakrknutá, zděšená tím, co jsem používala a dost frustrovaná z toho mizernýho výběru. Máte s tím někdo zkušenost a můžete mi něco doporučit?

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.18 18:35

Mam La roche posay (nebo jak se to pise) Effeclear duo (krem v tube) pak i gel na cisteni obliceje. Maji v lekarne. Pomahalo mi to hodne kdyz jsem nebyla tehu, ted pouzivam i v tehu a trochu to tu plet redukuje na obliceji, zase se mi objevuji pupinky jinde. Normony no :nevim: . Taky si delej alespon 1× tydne peelingy.

Sofierules
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 21.10.18 18:36

To by si to musela vypit, prosimte natri si oblicej cim potrebujes a na co zvykla! Prostupnost pres kuzi je tak nizka ze to fakt pusobi lokalne. :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.18 18:38
  • a jestli to v sobe ma nejaky sajrajty tak to ani nevim. Musela bys toho vypit vagon aby to melo nejake nasledky. Prvni dite mam drave a to jsem to pouzivala casteji a uzivali to i vsechny kamosky co taky meli pupek. Deti jsou zdravy.

Emimin7
Echt Kelišová 9259 příspěvků 21.10.18 18:45

To je absolutní nesmysl. Žádný pleťový přípravek nemůže v těhotenství vadit. A retinol je vitamin A. Nechápu, co je na něm hrozného.

GirlsNick
Kecalka 370 příspěvků 21.10.18 19:38

Ahoj, já byla v těhotenství jeden velký beďar! Nikdy jsem na to netrpěla až teď při přílivu hormonů. Chodila jsem na kosmetiku o pleť se starala, používala jsem spoustu přípravků.
Nic mi nepomohlo až teď po porodu se dávám postupně dohromady a hodně mi pomáhá krém Akneroxid 5, výsledky byly vidět už po pár dnech :-)

alialiali
Kecalka 193 příspěvků 21.10.18 19:48

moje kožní mi řekla, že ani Duac gel (lokální antibiotikum) nevadí v těhotenství, kor když je to lokálně jen na vřídky… jinak jsem používala a používám i při druhém těhotenství Skinoren na celý obličej

Lenulka211
Stálice 63 příspěvků 21.10.18 20:51

Ahoj.. mě zase jediný co pomáhá je Garnier růžovej.. je to i s olejem.. jinak jsem po všem měla suchý obličej a akné stejně zůstalo :) teď jsem v 18.týdnu a celkem se to „zlepšilo“

Yopii
Kecalka 220 příspěvků 21.10.18 20:58

Ahoj, od kozni jsem mela skinoren - je uz volne prodejny. Jsem s nim spokojena. Jinak dobra byla soolantra, ale ta v tehotenstvi nee… kozni mi vysvetlovala, ze to neni o tom, ze by bylo prokazano, ze to skodi plodu, ale nezkouma se to, protoze by to bylo nakladne. Skinoren se tusim pouziva i na akne u miminek…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >