Co myslíte... Předčasný porod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Johana..22
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 02.09.18 14:33
Co myslíte... předčasný porod ?

Ahoj holky, píšu o radu a možná útěchu.
Jsem v 29+5 tt. Čípek byl už od 14. tydne 2cm, zkracen nejakym zanetem. Kolem 27tt se zkratil na 15mm a ted uz pouhych 8mm!
Dr se boji. Ja taky :roll: miminko naleha dost hlavickou na vychod.
Nasadil mi pesar, s tim ze podrzi hrdlo.
Magnesko jim po hrstech. Beru utrogestan. Lezim uz 3.tyden.
Rekla jsem si radeji i kortikoidy na dozrani plic. Dal mi je domu :think:
Takze nam dve injekce po 12 hod za sebou. A za tyden stejne. Ted ale ctu, ze vyssi davka nez “jedna kura” (nevim kolik je jedna kura) muze skodit plodu 8o. Dexamed. Pichaly byste i to druhe?
Lekari verim ale proveruju no.
A co ten nalez? Myslite ze to mam sanci udrzet? :andel:

Reakce:

Janli
Kelišová 6242 příspěvků 02.09.18 15:00

Já dostávala v nemocnici dvě dávky po 24 hodinách, ale čeho a kolik, to ti bohužel neřeknu. S tím nálezem můžeš porodit za pár dní nebo taky vydržet do termínu…držím palce :kytka:

Johana..22
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 02.09.18 16:20

@Janli
Dekuji za odpoved.
No a tys porodila ? Nebo se udrzelo?

Janli
Kelišová 6242 příspěvků 02.09.18 16:31

Mě začal měknout čípek ve 28tt, ve 32tt jsem měla CS 3/4 a rodila jsem 33+4

Tehulinka3
Kecalka 196 příspěvků 02.09.18 16:32

Moji kamarádce se toto stalo minulý rok. Dcera se jí měla narodit v červenci ale porodila v kvetnu. Dny probrecela ptz s e bála aby přežila, už nevím, přesně jak to s malou bylo. Ale utesim tě. Dceru má zdravou, přežila to. 2 měsíce byla v inkubátoru. Každý den za ní dojizdela do nemocnice, ji prebalovat kojit. Musela být doma se svým tříletý synem. Dneska má opravdu nádhernou zdravou dcerku. Tak přeji hodně stesti :*

Johana..22
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 02.09.18 16:37

@Tehulinka3
Mooc dekuju za takove zpravy.
Mam prave doma tez skoro triletaka. Manzel si vzal uplne volno aby se mohl starat, ale ta predstava dojizdeni me taky desi. Ale kdyby, vsechno zvladnem.
Premlouvam ho at jeste vydrzi :srdce:

Johana..22
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 02.09.18 16:38

@Janli
A asi vsechno v poradku ? 34.uz je pry v pohode.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >