Co na alergii, rýmu a bolest hlavy v těhotenství?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
425
30.6.22 09:10

Co na alergii, rýmu a bolest hlavy v těhotenství?

Ahoj, mám alergii na roztoče, před těhotenstvím jsem brala prášky a sprej do nosu na předpis, ale v těhotenství se nesmí užívat. Teď neberu nic, mám ucpaný nos, dutiny a bolí mě z toho akorát hlava. Domácí hygienu, větrání, praní samozřejmě dodržuju.

Ale chci se zeptat, neporadíte mi nějaký volně prodejný lék a sprej do nosu vhodný pro těhotné. Případně nějaké homeopatikum na bolest hlavy? Mořskou vodu ne, tak mi nikdy nepomohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3382
30.6.22 09:34

@Velešínka3 zkousela jsem jeste RymaSTOP Dr. Weiss - bylinný nosní spray. Ale nepocitej moc s tim, ze to extra pomaha. Asi lepsi nez spreje se slanou vodou, do nosu je to teda neprijemny, stipe to. Nakonec jsem si i jako tehotna strikla detskej nasivin nebo olynth. Ale ja byla nemocna, nestrikala jsem dlouhodobe a pri nemoci jen na noc, abych se vyspala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3989
30.6.22 09:37

Ja mela v tehotenstvi zanet dutin a normalne jsem pouzivala olynth pro deti..i doktorka mi rekla, ze muzu..tam je, ze to nesmi tehotne, protoze to na nich nikdo netestoval…na bolest hlavy jsem si davala paralen a myslim nejake kalcium k tomu..doporucila mi tehdy neco v lekarne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
425
30.6.22 09:51

@Melodie91 Já beru taky zatim paralen, ale nechci ho brát ob den :-/ Do nosustříkám zatím Nasic. Ale musím si stříknout tak 2× denně dlouhodobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4589
30.6.22 10:07

A co na to Tvoje alergoložka? Jsou léky, které se můžou i v těhotenství. Určitě jsem používala „dýchatko“ a sprej do nosu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
425
30.6.22 10:13
@Kacka2 píše:
A co na to Tvoje alergoložka? Jsou léky, které se můžou i v těhotenství. Určitě jsem používala „dýchatko“ a sprej do nosu.

Všechny na předpis, které bych mohla brát já, se v těhotenství nesmí. Dýchátko nemám - nemám astma. Takže alergoložka mi nic nenabídla, o tom, co je volně prodejné, nemá přehled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
30.6.22 11:34

@Velešínka3 a xyzal jsi zkoušela? Může se I v těhotenství. Na nosni sprej neporadím, měla jsem dětský olinth na zánět dutin a pak I dospělý. A Paralen není dobrý uzivat moc často. Zkusila bych se ještě poradit na Orl na ten sprej, protože ta hlava bolí z těch dutin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
30.6.22 12:09

Celé těhotenství užívám Cezeru - jde o lék s účinnou látkou levocetirizin. Cezera je na předpis, ale v lékárně se dají sehnat ve volném prodeji jiné léky s tou stejnou účinnou látkou. Jinak doporučuji Tvé problémy probrat s gynekologem, protože co jsem tak pochopila ve svém teď probíhajícím těhotenství, odborní lékaři mají třeba sice hluboké znalosti ze svého oboru, nicméně těhotenství je kategorie sama o sobě a o tom mnohdy nic moc neví. Jako příklad mohu uvést oční lékařku, která mi řekla, že v těhotenství si nemohu kapat volně dostupné kapky na zvlhčení oka nebo právě alergologa, který mi řekl, že léky na alergii (už zmíněnou Cezeru) nesmím. Oboje je hloupost. Mnohem bezpečnější je brát ty léky na alergii než si vyrobit x dalších problémů, které musíš řešit třeba denním užíváním analgetik, a stejně je Ti blbě. Prober to na gynekologii, tam mají o lécích v těhotenství větší přehled :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2220
30.6.22 12:41

Zodac se v těhotenství muze, brala jsem obe dve, schvaleno plicarem i gynokology.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat