Reklama

Co na bolení bříška miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nico2
Kecalka 370 příspěvků 15.12.16 19:41
Co na bolení briska miminka

Ahoj všem. Mam podezření, že miminko (10 dni) plne kojene, bolí bříško. Nejsem si jista, jestli to poznám :roll: někdy v pohodě spinká a je spokojená a někdy se mezi kojením kroutí a snaží se jakoby tlačit. Snazim se ji mazat brisko, masirovat, cvicit z nozickama a pokladat na brisko. Ale nema jeste zahojeny pupik, tak to moc nejde. Dnes mi doktorka doporučila Espumisan a nebo nějaké probioticke kapky od BioGaia. Máte zkušenost jestli pomohlo? Nebo doporučíte něco jiného? Chtěla bych něco co nejprirodnejsiho. Už jen kvůli tomu, že si nejsem jistá jestli je to bolesti bříška. Tak ať do ni zbytečně nervu léky. Děkuji!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

nico2
Kecalka 370 příspěvků 15.12.16 19:51

Jo a ještě tu mám letáček na kapky APO LAKTIK…?

střepina
Neúnavná pisatelka 16561 příspěvků 15.12.16 19:51

Pokud se kroutí, přitahuje kolínka k bříšku, tak bolí bříško, bio gaa nám nejvíc pomohla, ale trvá to několik dní nebo týdnu než se ve střevech udělá to dobrý prostředí, espumisan nepomáhal, infacol taky ne, přírodní je baby calm, ten je docela dobrý, píšou ale až od měsíce, ale doktorka mi řekla že mužu dávat dřív

Schara
Echt Kelišová 9266 příspěvků 15.12.16 19:52

U nas espumisan pomohl. A bioGaiu dat muzes, levnejsi a stejna varianta jsou probiotika v kapkach od biopronu. Jinak misto espumisanu je mnoho dalsich kapek… Nektere i na prirodni bazi. V lekarne ti poradi :)

nico2
Kecalka 370 příspěvků 15.12.16 20:02
@střepina píše:
Pokud se kroutí, přitahuje kolínka k bříšku, tak bolí bříško, bio gaa nám nejvíc pomohla, ale trvá to několik dní nebo týdnu než se ve střevech udělá to dobrý prostředí, espumisan nepomáhal, infacol taky ne, přírodní je baby calm, ten je docela dobrý, píšou ale až od měsíce, ale doktorka mi řekla že mužu dávat dřív

Ona se kroutí porad

střepina
Neúnavná pisatelka 16561 příspěvků 15.12.16 20:09
@nico2 píše:
Ona se kroutí porad

protože je ještě maličká a tlačí ji ty prdíky, mě na to trpěli oba kluci a malýmu bude 6 měsícu a občas řve ještě ted, nahřívala jsem bříško polštářkem z Dm a hodně pomohlo svázat do zavinovačky rukama dolu, jen nohy na volno a oni se cítí jako v břiše a pak spal i v 5 hodin v kuse

halflive
Stálice 64 příspěvků 5 inzerátů 15.12.16 20:11

Vyzkoušela jsem všechny možné kapky, ale nepomohlo nic, až když byl syn starší, tak se to zlepšilo

pedigka
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 15.12.16 20:47

Syn a ja jsme si kvuli boleni briska prosli peklem. Zacalo se to zlepsovat az v jeho 9 mes. Ted je mu rok a uz je to dobry. Zkouseli jsme vsechno, co jsem kde vycetla.
Ja bych dala ApoLaktik nebo BioGaju. Nam to sice nepomohlo, ale syn byl extremni pripad. Jsou to probiotika, melo by to pomoct.

warita
Kelišová 7446 příspěvků 15.12.16 21:03

Nam espumisan nepomaha, alespon ne nejak viditelne, takze tezko rict. Na cca 10 dnech mala dostala koliku, docela jsem si s ni uzili asi 2 dny a od te doby nam spatne kaka (jenom jednou za den a je to tvrde jako plastelina).

Nicmene, ja nekojim, takze tam hraje faktor i UM, ktere ji mozna nesedlo, kdo vi.

Dnes jsem teda koupila BioGaia kapky na doporuceni od pedriatricky a uvidime, co se stane. Snad to zabere.

Ja teda doufam, ze se to na 6 tydnech zlomi. Nekde clovek cte, ze na 6 tydnech nastava zmena k lepsimu, jine zdroje pisou neco o 3-4 mesicich. To teda nedam, uz ted pocitam doslova dny a je to dost smutne. Ona je nase malicka fakt rozkosne miminko (kdyz zrovna neplace) a clovek by si ji tak rad uzival, ale kdyz ono to nejde, protoze polovinu casu place.

Misheli
Kecalka 223 příspěvků 15.12.16 21:35

Espumizan pomůže, ale zas po něm hrozí zácpa, tím jsme si prošly. nakonec jsem se naučila masírovat pupíkem (mastička) a namasírované bříško obložit nahřátou plenkou. to byl náš rituál…

maruskaa21
Povídálka 36 příspěvků 15.12.16 21:49

My mame teraz štvormesačne miminko a tiež sme mali problémy s bruškom. Kvapky APO-LAKTIK nám neskutečně pomohli. Od vtedy mame s bruškom pokoj a ja mozem hoci co zjest a brusko prcka neboli. Espumisan kvapky davame pred kazdym kojenim

warita
Kelišová 7446 příspěvků 15.12.16 21:49
@Misheli píše:
Espumizan pomůže, ale zas po něm hrozí zácpa, tím jsme si prošly. nakonec jsem se naučila masírovat pupíkem (mastička) a namasírované bříško obložit nahřátou plenkou. to byl náš rituál…

Aha, ze by espumisan zpusoboval to kakani max 1× denne? Ze bych to vysadila? Ja se abych pravdu rekla uz bojim cokoliv menit.

maruskaa21
Povídálka 36 příspěvků 15.12.16 21:56
@warita
@warita píše:
Aha, ze by espumisan zpusoboval to kakani max 1× denne? Ze bych to vysadila? Ja se abych pravdu rekla uz bojim cokoliv menit.

My davame espumisan od narodenia a ziadnu koliku a ani zacpu z toho maly nema. Kaka aj 5 krat denne

Gosi
Kelišová 5527 příspěvků 15.12.16 22:00

Babycalm funguje pomerne rychle, na masaze bridka jsou ruzne maticky a oleje a my meli od salusu, nemam srovnani, ale mala na to moc netrpela tak nam kdyuz uz pomahal… a nahrivaci polstarek…

Misheli
Kecalka 223 příspěvků 15.12.16 22:29

@warita asi je to individuální, v příbalovém letáku je to uvedeno jako jeden z nežádoucích účinků, mě po něm malá tlačila tak, až si vytlačila pup. kýlu., povedlo se jí vykadit tak ob den :?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Startuje velká fotosoutěž! Vyhrajte pro své nejmenší populární hračky Fisher-Price

Milé maminky, ve spolupráci s oblíbenou značkou Fisher-Price jsme pro vás... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama