Co na bolest v krku-jsem těhotná

2724
7.11.06 06:49

Co na bolest v krku-jsem těhotná

Jsem 21tt a padla na mně choroba jako teď na spoustu lidí. Má to u mně klasický průběh: 1.den-mrtvá, bolí kosti,klouby, 2.den-únava, začíná rýma, kašel 3+.den-ustupující kašel, návrat do života.
Normálně jsem to řešila první dva dny paralenem a pobytem v posteli, pak čajíkem s medem a Septofortem. Tentokrát jsem začátek odtrpěla bez ničeho pod dohledem naší dračice, která mně chodila každých 7 minut kontrolovat, jestli ještě spím, teď jsem v terminální fázi, čajíkuju, ale fakt ukrutně mě bolí a škrábe v krku. Odklašlávám řádně, ale nemůžu už dva dny skoro mluvit a když chytnu záchvatek, tak mám co dělat abych se nepočurala bolestí.
V lékárně jsem konzultovala s odborníky, popsala potíže a upozornila, že jsem těhu a na doporučení koupila cucavé bonbony dolo-angin. Obsahují nějaký lišejník a lokální anestetikum, fungují bezva, ale když jsem si přečetla příbalový leták, tak tam stojí, že pro nedostatek informací o možných vedlejších účincích je těhule a kojící nemají užívat. No, lišejník docucá manžel, ale co já?
K doktorce se mi zatím mezi davy chrchlajících nechce, stačí mi moji bacilové, navíc jak ji znám, doporučila by mi nějaká antibiotika.
Nevíte někdo co zabere a je bezpečné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1177
7.11.06 07:09

Re: Co na bolest v krku-jsem těhotná

Baro, já osobně bych k dr. šla. V těch čekárnách ještě tolik nachlazených lidí není, to říkali jen na NOVĚ. :) Tedy já jsem právě dnes první den v práci po týdenní pracovní neschopnosti. U mě to nejdříve začalo bolestí v krku a pomalu jsem přestávala mluvit. Zkoušela jsem si po domácku kloktat vodou se solí, ale to nepomohlo. Dr. mi předepsala kloktadlo, Priznicovy zábaly a zvýšené dávky vitamínů C. No a za 3 dny bylo po bolesti v krku a hlas se taky vrátil do normálu. Sice mi to přešlo potom v šílenou rýmu, ale už je to v pohodě. Kdybych nebyla těhu, tak chodím do práce a koupím si nějaký Neoangin nebo Tantum Verde. A na hlasivky běžně dostávám antibiotika. Ale jak je vidět, jde to i bez nich. Přeji brzké uzdravení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
7.11.06 07:58

Taky jsem to zažila když jsem byla těhule. V lékárně mi řekli, že jako těhotné mi nemůžou dát nic (ani žádné ty cucavé bonbony), takže jsem si koupila šalvěj a hodně teplou ji několikrát denně kloktala a do toho občas kloktala slivovici - neředěnou- zaručený zabiják bacilů (dělávám dodnes když bolí v krku)- trošku drastické, ale účinné. Slivovici samozřejmě pak vyplivnout (i když můj chlap tvrdí, že je to škoda).
Taky jsem měla v těhotenství hrozný kašel - na to mi mamka udělal sirup z cibule, medu a citronu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
7.11.06 08:27

Na krk je dobrá šajvěj, ale v těhu se nesmí. Tak jen kloktat a vyplivnout, to by snad nemělo vadit. Jinak jak už tu zaznělo, na kašel je dobrý sirup z cibule a medu. Jinak vím, že je to těžké, já teda mám jen rýmu, ale než jsem prostudovala složení bylinkových čajů, pozor, že některé jsou v těhotenství nebezpečné. I tak piju jen jeden denně. Jinak doporučují, zalehnout a vypotit.

Ať vás nemoci brzy opustí! Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9865
7.11.06 08:58

BaraF já už těhule nejsem, ale kojím.Před měsícem jsem měla angínu a lékárnice mi doporučila Bioparox.Je to ve spreji a prý to můžou i těhotné.Zabralo to a za tři dny angína byla na ústupu.Ale zeptala bych se na to raději nejdříve mudry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
7.11.06 09:17

Ahoj,

nejste v tom sami. V pátek mě začalo škrábat v krku, v sobotu večer jsem začala podle mého manžela mutovat no a v neděli už jsem nemohla mluvit skoro vůbec a to samé včera i dneska. Včera odpoledne jsem se vydala k doktorovi, protože jsem pár týdnů těhotná a chci být pod dohledem. Tak mi napsal nějaký dělaný sirup na odhlenění, je teda dost hnusnej a pak kloktadlo se solí. Říkal, že mám hodně čajovat a přikládat horké obklady na průdušky.
Zatím žádné zlepšení, ale věřím, že to pomůže.

Taky říkal, že když jsem těhotná, tak jsme namyslený a z prášků mi nic napsat nemůže. Tak prý snad pomůžou bylinky.

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
7.11.06 09:54

ahoj

já byla nemocná hned na začátku a před měsícem a půl taky… v obou případech jsem byla u dr. v obou mi naordinoval do krku Bioparox - 4×4 vdechy (doma jsem kloktala šalvěj - někdy to pomůže někdy ne… ale jako těhu kloktat můžeš ale nesmíš to polykat:o) a v případě teplot - paralen…
a ležet… popkud to jde že…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
7.11.06 10:27

V tehu se urcite muze uzivat bioparox, ale taky bych ho doporucila az kdyz je nejhur…
Jinak sirup z cibule, caj s medem, horka postel a spousta spanku…
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
7.11.06 11:34

Ahoj,

já se taky hlásím mezi Vás nemocné těhule. V pátek jsem dostala rýmu, která mi z neděle na pondělí přešla na průdušky, trpím na to. V pondělí ráno už jsem skoro nemluvila, odkašlávat nešlo a byla nevyspalá, protože se špatně spí, když slyšíte jak Vám píská a vrže na průduškách.
Včera jsem byla u dr. a předepsal mi sirup na odhlenění pro těhule (jmenuje se Kalii iodati, v lékárně ti ho musí připravit, pojišťovna ho nehradí), dále mi doporučil bioparox a paralen v případě teplot (maximálně však 3 denně). Z bylinek Lipový čaj. A hlavně vyležet a zvlhčovat vzduch. A pak se může v těhu některá homeopatika.
Docela to zabírá, pomalu začínám odkašlávat, ale zase se mi spustila šílená rýma.

Být tebou tak raději k dr. jdu.
Třeba jako těhulku by tě vzali i přednostně. U nás se to nestalo, musela jsem si pěkně počkat až na mě přijde řada.

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
7.11.06 13:06

Mě minulý týden taky postihly bolesti v krku - v lékárně mi doporučili homeopatický lék-HOmeogene. Musím říct, že dosud jsem neměla s takovým typem léčiv zkušenost, ale výborně to zabralo. O homeopatii je tu myslím i dost široká diskuse v rubrice Stejné názory, zkus se podívat tam. Já jsem zatím účinností nadšená :)

Veru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
8.11.06 06:45

Díky za rady,
kloktala jsem vlažný šalvějovo-heřmánkový čaj, snažila jsem se aby „dotekl“ až tam dozadu, zakuckala se, poplivava půl koupelny a málem se utopila.
Manžel mi svařil 2dl Cabernetu s medem, kořením a cibulovou šťávou (lisoval nakrájenou cibuli přes kapesník a smrdí jak ras i přes tu moji rýmu), zahnal mě do postele a donutil to horké sladké kořeněné vypít během 3 minut, orosila jsem se, za čtvrt hodiny usla jak špalek. Vzbudila jsem se za tři hodiny se sušákem, ten rozháním ovocnýma čajíkama a je mi líp, už můžu i trochu nadávat, tak je to na dobré cestě.
Každopádně ještě jednou díky za rady, pokud by se to mělo vracet, prubnu Biopoarox.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
8.11.06 06:57

Ještě dodám to, co jsem se dozvěděla od profesorky češtiny:

Když máte problém s hlasivkama, tak absolutní hlasový klid :! Já vím, jde to těžko, zvlášť s dětma..

Když totiž člověk šeptá, tak hlasivky jsou nejvíc napnuté - tedy nejvíc namáhané.

Nanka

P.S. V těhu taky ty homeopatika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.10.13 18:43

Já jsem se z toho nachlazení (jsem ve 24tt) (hlavně bolest v krku) snažila dostat týden bioparoxem a zábaly krku (priznicův) bolest šílená a to mám věčně i netěhotná angíny, ale tohle bylo :poblion:, doktor řekl že nic jiného brát nemám i když to nezabírá :zed: a mám i teploty. Nakonec jsem si došla na pohotovost o víkendu a tam mi řekla Stopangin do pár dní jsem jak rybička! :) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4981
1.10.13 18:45

Já jsem brala Stodal a musím říct, že mi taky moc hezky zabíral.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
1.10.13 18:47

V tehu se na krk muze septisan, panadol na teplotu, brala jsem ho.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama