Co na bolest v krku při angíně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sharkaa
Povídálka 41 příspěvků 30.06.19 15:10
Co na bolest v krku při angíně?

Prosím o radu. Syn, skoro 6 let má angínu, včera večer na pohotovosti dostal ATB. Od rána ho bolí hodně krk i pláče od bolesti. Nejí už druhý den a teď mi pláče i při pití. Dostává Ibalgin a Paralen na horečku. Co mi prosím ještě poradíte? Zábal krku, kloktání?
Děkuji za každou radu, je mi ho strašně líto a nevím, jak mu pomoci… Šárka

Reakce:
Uživatel je onlineMišulka728
Stálice 63 příspěvků 30.06.19 15:18

JA na angíny kdysi hodně trpěla a u mě nejvíc fungoval studený zábal, vždycky mamka vzala šátek, na něj dala igelit a na něj látkovou plenku namocenou ve studený vodě a na krk, jakmile se to vysusilo hnedka znovu :palec: stejně fungují i ty gelové polštářky, ale skrabou. Jednou mi dělala i zábal z tvarohu a cibule, který mi tedy taky pomohl hodně a rychle, ale nesnesla jsem ten smrad z toho, takže uz jsem ho víckrát nedala :mrgreen: ale aby se ten krk tlumil při angine chce to fakt studený :palec:

Tableta
Kelišová 5304 příspěvků 30.06.19 15:33

Priessnitzův zábal, strepfen

milwinka
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 30.06.19 16:13

Pastilky septilen - cumlat a pak nějakou dobu nejist nepit. Jinak jídlo a pití bych mu dávala právě po zabrání Paralenu nebo Ibalginu, to je nejen proti horečce ale i proti bolesti. Já sama když jsem měla anginu tak jsem si musela ty první dny vyloženě vzít paralen od bolesti abych se mohla najíst. A dávej mu kašovitou stravu.

sharkaa
Povídálka 41 příspěvků 30.06.19 16:32

Všem díky, oni mu právě ani léky na bolest moc nepomáhají :persevere: jen na horečku! Ach jo. Budeme muset vydržet. Zkusím zábal…

milwinka
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 30.06.19 16:46

Až zaberou atb, bude mu líp. Bez jídla klidně pár dnů vydrží, ale pokud není schopný kvůli bolesti ani polknout tekutiny, tak to bych se bála dehydratace obzvlášť v takových vedrech a s horečkou… zkus přitlačit s těmi tekutinami, zkus mu třeba dávat častěji pití po troškach. Pokud do něj fakt nic nedostaneš, tak by musel do nemocnice na kapačky.. Zkus ještě kloktadlo Tantum verde, pokud nezvládne ještě kloktani tak se to dá koupit i ve spreji, obsahuje to i znecitlivujici látku, takže mu to ten krk na nějakou dobu aspoň trochu umrtví od bolesti.

a12
Hvězda diskuse 37432 příspěvků 30.06.19 16:58
@sharkaa píše:
Všem díky, oni mu právě ani léky na bolest moc nepomáhají :persevere: jen na horečku! Ach jo. Budeme muset vydržet. Zkusím zábal…

Syn ma anginu od ctvrtka, v patek dostal antibiotika, jeste knoural, ze ho to boli, ze nemuze jist.. Na bolest v krku jsme nedavali nic, uz nemel ani teplotu tak ani nurofen a vcera a dneska uz si nestezuje vubec, maximálně pri tom jidle ale behem dne nic a mu v puse vidim, ze tam ma jeste cerveny a bily tečky

sharkaa
Povídálka 41 příspěvků 30.06.19 17:28

Už mi říkal, že ho to bolí trochu míň! A pít mu dávám pořád! Teď mám strach o mladšího 3, od večera má taky vysoké teploty, ale bez nálezu v krku, takže bez ATB a už ho taky v krku bolí! Tak to bude též angína a druhé kolo! Ach jo, trhá mi to srdce, je takhle vidět, jak se trápí! Děkuji všem, zkusím co se dá! Už aby to bylo za námi!

j.borufka
Echt Kelišová 7752 příspěvků 02.07.19 22:04
@sharkaa píše:
Už mi říkal, že ho to bolí trochu míň! A pít mu dávám pořád! Teď mám strach o mladšího 3, od večera má taky vysoké teploty, ale bez nálezu v krku, takže bez ATB a už ho taky v krku bolí! Tak to bude též angína a druhé kolo! Ach jo, trhá mi to srdce, je takhle vidět, jak se trápí! Děkuji všem, zkusím co se dá! Už aby to bylo za námi!

Ahoj můj syn 8 včera horečky vysoké, dnes šílený bolest, v krku pláče nevím co s tím. moc není, dnes dostal první dávku jinak paralen a nurofen.Snas bude líp. Mame jet s manželem do Prahy, ve čtvrtek snad mladší bude dobrý. jinak mě klepne. Chodime do práce oba, abych to nechytal taky trpím na to.

Doctus
Závislačka 4481 příspěvků 02.07.19 22:49

@j.borufka
Kolik synek váží?

j.borufka
Echt Kelišová 7752 příspěvků 03.07.19 06:38
@Doctus píše:
@j.borufka
Kolik synek váží?
ani nevím kolem 20.
nini77
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 03.07.19 07:17

Hodně účinné je nakrájet cibuli, dát na krk, překrýt to igelitem a šátkem.

Doctus
Závislačka 4481 příspěvků 03.07.19 11:11

@j.borufka
Tak to může 200 mg ibuprofenu (10 ml „slabšího“ Nurofenového sirupu pro děti, 5 ml „silnějšího“, ev. rozdrtit 200mg tabletu) po 8 hodinách nebo 300 mg paracetamolu (1/2 500 mg tablety a trošku) po 6 hodinách.

Váš příspěvek
Reklama