Co na houpání malého miminka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nicky B
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 26.08.19 23:11
Co na houpání malého miminka?

Prosím zkušené o rady, mám náročného měsíčního novorozence, který se v náručí velice rád houpe, hezky to zabraňuje pláči. Protože ho ale opravdu musím občas odložit, v postýlce nebo v hnízdečku nevydrží, přemýšlím o něčem houpacím - nebo samohoupacím. Jenže teď jsem bezradná, jestli pořídit nějaký hojdavak - hacku - nebo houpací lehátko? Tak nějak jsem postřehla, že ta lehátka se vesměs spíš nedoporučují kvůli zádům. Určitě to tu máte někdo dobře prozkoumané, prosím o vaše doporučení, klidně i přímo značky. Moc děkuju za reakce ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 18253 příspěvků 26.08.19 23:54
@Nicky B píše:
Prosím zkušené o rady, mám náročného měsíčního novorozence, který se v náručí velice rád houpe, hezky to zabraňuje pláči. Protože ho ale opravdu musím občas odložit, v postýlce nebo v hnízdečku nevydrží, přemýšlím o něčem houpacím - nebo samohoupacím. Jenže teď jsem bezradná, jestli pořídit nějaký hojdavak - hacku - nebo houpací lehátko? Tak nějak jsem postřehla, že ta lehátka se vesměs spíš nedoporučují kvůli zádům. Určitě to tu máte někdo dobře prozkoumané, prosím o vaše doporučení, klidně i přímo značky. Moc děkuju za reakce ;)

Nic bych nepořizovala. Mimino se za chvíli bude otáčet na břicho, bude se plazit. Zbytečný krám do domácnosti. Proč bys ho nemohla pochovat v náručí? Miminko chce především tvou blízkost a ne kus plastu, co ho pohoupe.

Hoa Mai
Kelišová 6739 příspěvků 14 inzerátů 27.08.19 00:24

@Nicky B Lehatko by nemelo mit vyztuzena zada a melo by jit polohovat tak, aby tam dite bylo v horizontalni poloze. Nemam prehled o vsech znackach, ale treba houpaci lehatka Bright Starts muzes pouzivat od narozeni. Meli jsme takove lehatko, ale musim te zklamat, nahrada za naruc to nebyla. Pouzivala jsem na kratke odlozeni ditete v kuchyni, nebo pri hrani se starsimi detmi, kdyz uz bylo miminko unavene z hrani pod hrazdickou, ale muselo byt jeste v pohode samo. Jakmile chtelo mamu a naruc, tak me s kazdym siditkem poslalo k sipku. My jsme lehatko dostali, ale kdybych ho mela kupovat, byly by to vyhozene penize.

Nicky B
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 27.08.19 00:34

@Russet Však já ho o náruč okrádat nemíním, ale opravdu potřebuju i doma něco udělat, jsem na miminko sama a on je přes den velký nespavec. A nechci ho nechat plakat, jde mi o krátkodobé odložení do něčeho, v čem by se mu líbilo, když je vzhůru, než vyřeším nejnutnější.

@Hoa Mai Děkuju za referenci, to jsem chtěla slyšet.

veria
Nadpozemská drbna 26198 příspěvků 27.08.19 00:35

Přesně no, měla jsem na první samohoupaci lehatko, a bylo to celkem na nic, používané asi 2 měsíce, stejně v něm rvala. Pak jsrm prodala a na druhou už nekupovala nic. Tam to naštěstí nebylo ani potřeba. Ale chápu te, ono nelze chovat cely den. Prý jsou dobre ty hacky. :nevim: nebo šátek, nositko.

Prigionia
Kecalka 376 příspěvků 2 inzeráty 27.08.19 05:14

Já bych pořídila buď hacku nebo nosítko ;) naprosto tě chápu, že nemůžeš mít dítě v náručí 24/7, to prostě nejde :nevim:

Štrample obecná
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 27.08.19 05:44

A co zkusit šátek? Budeš ho mít pořád u sebe., lehce pohupovat nebo normálně chodit, chůze miminko kolébá. A budeš mít volné ruce. U nás zabralo na 100%. Jen bacha na ergonomii. My máme klasický šátek na vázání a známá nás naučila ho správně nosit ;)

pufik20
Kecalka 388 příspěvků 27.08.19 06:32

Měla jsem náročné mimi a stejný problém. Na trhu mě nic nezaujalo. Vše mi přišlo málo bezpečné nebo nehoupací. Nakonec jsem si vytvořila sama závěsnou postýlku, která je zavěšená na pružině má samostatně stojící rám. Mimi spalo převážně v normální postýlce. Ale na tohle nedám dopustit.

ugluk
Hvězda diskuse 47561 příspěvků 27.08.19 06:54

Mám hojdavak ze stropu na pružině a je to geniální věc. Je to jen na pár měsíců, tak do roka max. (teď v půlroce se tam v pohodě vejde, ale využívám už minimálně) a v jistém období to byla jediná věc, která mi umožnila rodině uklohnit oběd a taky si ho sama sníst oběma rukama. Plus šátek. Mimčo je furt u tebe a přitom máš volné ruce, cítí tě, houpe ho to. Obé můžeš slušně pořídit z druhé ruky a pak zase poslat dál.

Kukacka123
Závislačka 4222 příspěvků 27.08.19 07:01

Bud nositko/satek nebo mame lehatko od Babybjorn a za me super vec. Samo teda nehoupe, ale staci nohou - na chvilkove odlozeni za me super vec - brala jsem si v tom malou do koupelny, kdyz jsem se potrebovala osprchovat nebo tak ;) pak s prikrmama jsme taky vyuzivali, kdyz jeste nesedela - byla v tom spokojena :)

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16658 příspěvků 27.08.19 07:50

My mame hacku na pruzine, mame nejakou vetsi verzi, dite tam spalo neco pres rok, hlavne behem dne. Bylo to k nezaplaceni. Ale meli jsme to urcene na spani, jinak by tam asi dite spokojene nebylo, chtelo videt. Ted ji vyuzivaji i se starsim ditetem jako houpacku, trnu, kdy ta pruzina praskne, protoze to moc nesetri.

Uživatel je onlineKáťa19
Extra třída :D 14278 příspěvků 1 inzerát 27.08.19 11:08
@Nicky B píše:
@Russet Však já ho o náruč okrádat nemíním, ale opravdu potřebuju i doma něco udělat, jsem na miminko sama a on je přes den velký nespavec. A nechci ho nechat plakat, jde mi o krátkodobé odložení do něčeho, v čem by se mu líbilo, když je vzhůru, než vyřeším nejnutnější.@Hoa Mai Děkuju za referenci, to jsem chtěla slyšet.

jednoznačně šátek na nošení ;)
miminko je v klidu, v poloze na srdíčku, ty můžeš třeba věšet prádlo, žehlit, vařit…
taky používám a nebolí z něj ruce, váha se hezky rozloží :palec:

V bazárku najdeš krásně měkké a zanošené šátky, ráda ti pomůžu s výběrem… šátek Yaro

Didymos

Šanami

Nicky B
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 27.08.19 12:38

@Káťa19 Jéé, to bych určitě ráda :srdce: Nosit bylo určitě v plánu, jen jsem trochu nešťastná, jak většina fyzioterapeutů (i zde v okolí) je jednoznačně proti… Je to snad horší boj, než Sparta x Slavie :D Tak jsem to zatím „odložila“, než malý aspoň udrží hlavičku, ale pořád to mám v mysli, určitě bych nosit chtěla. A ještě zvažuju na začátek i nějaké ergo nosítko, než se trochu naučím vázat a nebudu se tolik bát… Ale s výběrem si nevím rady vůbec, ani šátku, ani nosítka.

Uživatel je onlineKáťa19
Extra třída :D 14278 příspěvků 1 inzerát 27.08.19 12:54

@Nicky B fakt mas takove v okoli 8o, to me dost prekvapuje, ono prave paradoxne je pro novorozene nejvhodnejsi satek, nositko az dele… i tak je satek mnohem pohodlnější pro vas oba ;).
Vem to tak, ze kdyz je uplakane miminko, tak ho stejne nenechas preci lezet na tvrdem a budes ho chovat a mnohdy prave takove chovani je horsi nez dite zavazat dobre do satku, kde je v jedne ose, nepretezuje jednu stranu apod.
jestli chces názor odborniku, jdi do skupiny na fb, noseni deti, jsou tam i fyzioterapeutky…ony to vysvětlí.

Kdyz vybereš ergonomicke nositko ci satek, nemusis se opravdu bat. Prirozene prece miminko v tom nebude 24h denne a v noci spi v postylce na rovnem. Kdyz je bdele, je treba stridat zada a brisko pomalinku. na uspani a konejseni je satek, ja mam tri deti a nemuzu si to vynachvalit, jinak bych ani nejedla a o deti se starat musim, ze jo…

Uživatel je onlineKáťa19
Extra třída :D 14278 příspěvků 1 inzerát 27.08.19 12:56

A čím driv, tim lip :srdce:
tak mi napis barevnou predstavu a financni limit, rada ti nejaky satek sezenu, ke lepsi bazarovy, tzv. zanoseny, lepe se s nim pracuje a je mekky ;)
klidne SZ nebo tady :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama