Co na klíšťata pro venkovní kočku

18573
16.3.16 15:28

Co na klíšťata pro venkovní kočku

Máme venkovní kočku a letos už od února má mnoho klíšťat. Jsou dny, kdy jsem jí našla i 16 klíšťat různě nasátých, nebo i lezoucí po srsti. Zkoušeli jsme minulý rok pipetu frontline - sice zabrala, po přisátí klíšťata chcípla, ale měla je v kůži a hnisala jí tam. Pak jsme dali obojek, ten byl na nic - klíšťata se přisála i pod něj. Pak jsem dala Bravecto a klíšťata měla stále.
Letos jsem koupila obojek Foresto a zdá se, že fungoval. Bohužel ho měla jen 6dnů a už ho ztratila (má vydržet 8měsíců a stál 500,–)
Máte nějaký tip, co použít? Určitě je u nás velký výskyt klíšťat, ale doufám, že najdu něco, jak kočce ulevit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58592
16.3.16 15:39

@MacíkP u veta jsme koupili jakous vodičku, káplo se to mezi tlapy na hřbetu - tuším co půl roku a fakt to fungovalo. Ale na název si opravdu nevzpomenu.. Náš kocour coural denně po lese a nikdy ani klíště :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18573
16.3.16 15:42

@martina.se to byla asi nějaká ta pipeta. No asi je zase zkusím. Je u toho škoda, že klíště umírá až po přisátí - otráví se. Mohou pak v kůži hnisat. No už jsem fakt zoufalá, na ten oboje jsem sázela hodně, ale ona ho za pár dnů ztratila ;o((
Chjo, už fakt nevím co.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6745
16.3.16 15:42

Náš kocour obojek nemůže (je po něm spavej a zvrací) letos jsem slyšela, že existují nějaký prášky, že jsou opravdu dobrý-manžel má v telefonu fotku od účtenky(kupoval jeho známej) jinak je ještě pipeta mezi lopatky(stronghold), proti blechám funguje opravdu dobře, měl by odpuzovat i klíšťata, ale to nemám vyzkoušeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58592
16.3.16 15:47

@MacíkP jo, to bude nejspíš ono. My s tim tedy nikdy problémy neměli.. obojek náš kocour taky nesnesl, max do večera ho vždy sundal :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
513
16.3.16 15:54

My dáváme psovi pangamin a pivovarské kvasnice. Kočce to určitě taky pomůže :). Opravdu má o 90% míň klíšťat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18573
16.3.16 15:56

@Namby a nevíte jestli to kočky můžou? Ono občas je něco pro kočky jedovaté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18573
16.3.16 15:57

@Uju Tabletu jsme dávali Bravecto, ale nezabrala. Nebo možná to mohla vyzvracet, to bohužel nevím, protože je fakt furt venku, takže kdo ví. Taky stála 600,– ;o((
Budu si muset udělat čas a zajít asi k vetovi, co poradí. Tam můžu i bez kočky že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.16 15:58

Doporučuju pipetu Stronghold, je teda dražší, ale naše kočky 4 měsíce bez klíšťat. Letos plánujeme koupit zase. Jiné pipety (už jsme vyzkoušeli 3 různé) vydrželi sotva dva týdny - měsíc..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18573
16.3.16 16:05

@mara.jade našla jsem 3ks za 750,– a to Vám jedna vydržela 4 měsíce, nebo ty 3ks jsou na 4měsíce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
16.3.16 16:05

Nemáme kočku 8) :mrgreen: :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6745
16.3.16 16:15

@MacíkP Hmm, no, to co má manžel vyfoceno je nějak od C ale taky cena kolem 600Kč. Teda, to jsi mne moc nepotěšila dva lidi si ji hrozně chválili, tak sjem si říkala, máme vyhráno. Tak nic :nevim: Tak pak fakt jen ten Stronghold.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18573
16.3.16 16:32

@Uju no na psi funguje. Pro kočky to ofiko není a prý se musí dávkovat více. Mě bohužel řekli asi špatné dávkování. každopádně je to chemie do zvířete a ted jí toho víc dávat nechci, když má v těle ještě tu první dávku.
Asi fakt jedině ty pipety, ale 750 za 3-4měsíce mě přijde fakt hodně (když začaly klíšťata v únoru, to abych to koupila 3× za rok). A to ještě s tím, že to možná nebude fungovat ;o((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6745
16.3.16 17:46

@MacíkP No, pipeta je taky darda třeba vydrží dýl než říkají. Ten obojek co jsem kupovala Barnýškovi tak byl taky na cca 3měsíce (klíšťata) na blechy měl účinost větší a Barbucha měl od května do konce září pokoj, takže vydržel víc než se psalo :nevim: No, taky jsem o tom už přemýšlela, nevím co mu na obojku nesedí, nikdy problém neměl až poslední rok hrůza jsem měla strach aby mi ještě neumřel :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18573
16.3.16 17:52

@Uju jj Čerňule byla teď právě 2dny pryč, to nebývá, přes den tu vždy spí v bedně. Tak jsem měla strach, jestli se na něm někde neobjesila ;o(( Proto ani další nechci, no a na 6dnů navíc zbytečný ;o((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama