Reklama

Co na mastné, jemné a padající vlasy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Neub
Povídálka 14 příspěvků 14.09.18 13:38
Co na mastné, jemné a padající vlasy?

Dobrý den, už od puberty mám jemné a snadno se mastící vlasy. Teď po dvou dětech mi to přijde ještě horší, vlasy se opravdu dost mastí a začaly i více padat. Doporučíte nějakou kosmetiku, vitaminy, péči atd. o tyto vlasy? Děkuji.

Reklama

Reakce:

Helca83
Povídálka 26 příspěvků 14.09.18 13:55

Kadernice mi radila tablety Revitalon, kosmeticka Revalid. Oba jsou trosku drazsi, zatim nemam vyzkouseno. Nekdo radi levny Biosil, ale mne treba nezabira, jen mi po nem roste vic oboci a obecne ochlupeni, na vlasech vliv nepocituji. Na objem je skvely sampon Sensai Shidenkai, ale je take drazsi.

Blaninek
Povídálka 31 příspěvků 1 inzerát 14.09.18 13:58

@Neub Začala jsem nedávno s Biosilem, který mi doporučila kadeřnice, výsledky ještě vidět nejsou, beru ho teprve pár dní. Někde tady v diskuzích psaly holky, že některým pomáhá, jiným zase ne. Já uvidím. Zkoušela jsem Dona hair, ale tam jsem po 3 měsících žádné účinky nezaznamenala.
Co se péče týče doporučila bych nějaké „lepší“ přípravky z kadeřnictví, pokud drogérkovky nezabírají. Vím že jsou dražší, ale mám zase zkušenost, že vydrží déle než běžně dostupné šampony, kondicionéry atp.

Vendulák
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 14.09.18 14:02

Tak záleží jak staré máš děti, jak dlouho jsi po porodu? Po porodu padají vlasy každé a nic moc s tím udělat nejde :(
Pokud je padání brutální jsou Revalid tablety a šampon naprosto skvělý!!!
Celkově ale mě se po Revalid šamponu zase rychle právě vlasy mastili :( .
Jak často si je meješ? Já si myla právě kvůli maštění každý den, a potom mi začali právě hodně padat :( . Tak nejvíc se mi osvědčilo mýt obden, když to druhý den není úplně pěkný, tak buď do culíku, nebo použít suchý šampon. A pak hlavně používat šampony bez silikonů a hlavně je střídat, vždy mám ve sprše aspoň tři druhy šamponů a střídám, nemýt pořád tím stejným.
Za dobu co to řeším se mi nejvíc osvědčili tyhle:
https://www.kvalitazde.cz/…-peci-250ml/ (jde koupit v TOP drogerii, občas v DM)
https://www.kvalitazde.cz/…enici-200ml/ (ten je z Rossmanna)
https://www.manufaktura.cz/…u/p437193-1/ (v Manufaktuře)

svycarka
Echt Kelišová 7523 příspěvků 14.09.18 14:04

sampony drazsi a s keratinem,zvysuji objem, jez ořechy,jakekoli semínka,lusteniny…

elen-ka
Extra třída :D 11911 příspěvků 10 inzerátů 14.09.18 14:10

@Neub také mám jemné, lehce se mastící vlasy, navíc rovné. Mě nejvíce pomohl dobrý sestřih. Také jsem přestala používat běžné šampony a začala používat tuhý šampon - „mýdlo“. Jen mi trvalo cca půl roku, než to bylo plně vidět.

Ou
Závislačka 4995 příspěvků 14.09.18 14:33

Nezávažnějsí je tady to padání vlasů. Pokud ještě nejsi v přechodu a nebo si nerodila před pár měsíci, tak ti vlasy nemají moc co padat ve větším množství.

Kdy začaly padat a kdy jsi na posled rodila? Pokud před pár měsíci, tak to padá v důsledku hormonálních změn po porodu a jedinné co se s tím dá dělat je počkat.

Pokud už je to od porodu delší dobu, tak je potřeba zjistit proč padají.

Je potřeba vyloučít rozborem krve nějakou nežádoucí hormonální změnu. Bývá to nejčastější příznak poruch štítné žlázy. Jdi k lékaři.

Další možný důvod je podrážděná či zanícená pokožka hlav - tam jde nejčastěji o nevhodné šamopony a další vlasovou kosmetiku. Tam je potřeba řešit co nejšetrnější mytí a péči o hlavu, důsledně udržovat kyselé prostředí vlasové pokožky (oplachy octovou vodou na konci mytí), mýt to co nejméně často (dost pomáhá suchý šampon), případně různé zábaly a pokud to hodně svědí, lupů a nebo strupů v hlavě je dost, tak rozhodně na kožní a použvíat chvíli nějakou vyloženě léčebnou kosmetiku.

Další častá příčina padání je nekompenzovaný stres. Tam je potřeba se ho naučit zvládat na denní bázi - zajistit si kvalitní spánek, dostatek pohybu a tak a stejně tak dlouhodobě - totiž umět řešit problémy efektivně, zkrotit svoje úzksoti a komplexy, komunikovat tak, aby člověk dosáhl svého a minimalizoval při tom konflikty a tak podobně. to bývá nejspolehlivější v psychoterapii..

A pak je tu případná špatná strava a tedy nějaké chybějící minerály - tam může pomoci pro prvních pár měsíců brát nějaké doplňky, ale naprosto podstatné je proměnit tu stravu tak, aby byla vyvážená. Protože padání vlasů v takovém případě je jen první příznak, bez změny k lepšímu to tabletky nevyřeší a daleko horší komplikace se dostaví samy…

Na jemné vlasy to chce především dobrý sestřih a to spíš krátky, maximálně po ramena.

Mastící se vlasy ukazují buď na hormonální trable a/nebo příliš podrážděnou pokožku.
 http://dlouhevlasy.cz/…e-vlasy.html

Uživatel je onlineJanina_81
Ukecaná baba ;) 2131 příspěvků 14.09.18 14:47
@elen-ka píše:
@Neub také mám jemné, lehce se mastící vlasy, navíc rovné. Mě nejvíce pomohl dobrý sestřih. Také jsem přestala používat běžné šampony a začala používat tuhý šampon - „mýdlo“. Jen mi trvalo cca půl roku, než to bylo plně vidět.

Co to je tuhý šampon? Nikdy jsem o tom neslyšela…

@Neub
Mám to stejné, rovné, jemné, mastící se… a jsem na prášky.

elen-ka
Extra třída :D 11911 příspěvků 10 inzerátů 14.09.18 14:57

@Janina81 http://www.mydloteka.cz/…/6-1-SAMPONY

Já poslední dobou nejvíce používám toto:

http://www.mydloteka.cz/…mydlo-syrove

jindra.kytka
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 14.09.18 16:27

Super tipy, vyzkouším.

Neub
Povídálka 14 příspěvků 15.09.18 21:31

Diky moc za rady.Mam deti 4,5 a 2,5 roku,kojit jsem prestala pred necelym rokem.Nejhezci vlasy jsem mela v tehotenstvi,zadne masteni ani padani,vlasy jsem si myla 1× tydne a byly nadherne.Ale tak do mesice od porodu se to bohuzel u obou deti vratilo do starych koleji…Asi zkusim nejdrive ten Biosil,taky mi ho nekdo doporucoval.O ses­trih dbam,mam podkovu,do objemu.Hlavu si myji ob den,ale kdyz potrebuji druhy den nejak vypadat,tak si musim umyt hlavu…Jeste zkusim ty kvalitnejsi pripravky,zkusila jsem prirodni,tusim kosmetika Hadek,ale nepomohlo.Myslim,ze se stravuju spravne,taky cvicim,stres s dvema detma je,ale da se to :lol: Diky za kazdou dalsi radu :D

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama