Co na nehojící se malíček?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Qwentin
Hvězda diskuse 64161 příspěvků 12.07.18 21:30
Co na nehojící se malíček?

Ahoj :mavam:, prosím, chtěla jsem se zeptat, co byste poradili na nehojící se malíček na noze.
Lékař mi odstranil kuří oko z vnitřní strany, je to cca 3 týdny, dal tam tři stehy, rána přes celý prst. Pořád to hodně bolí, těžko se k ráně dostává vzduch, když je z vnitřní strany, dávám si tam gázu, abych to sušila. Liju na to peroxid, ale pořád to mám červené zarudlé. Nechce se mi zpět k lékaři, je to „řezník“. Měl někdo něco podobného a jak si s tím poradil? Za jak dlouhou dobu se to zahojí? Rána sice srostla, ale okolí je neklidné bolestivé. Nemůžu pořádně chodit.
Děkuji za radu. :mavam: :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Heivka
Závislačka 3198 příspěvků 12.07.18 21:32

Zkuste hemagel

Qwentin
Hvězda diskuse 64161 příspěvků 12.07.18 21:32
@Heivka píše:
Zkuste hemagel

Co to je prosím?

bertoldina
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 2 inzeráty 12.07.18 21:34

Višněvského balzám? Ale zeptala bych se v lékárně, jestli je i na tenhle typ rány. Mně přijde, že je na všechno:)

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 12.07.18 21:34

Taky doporučuji hemagel - je to mast volně prodejná v lékárně.

Zabatko
Závislačka 4264 příspěvků 12.07.18 21:36

Kup si v lékárně višňák, dej ho na gázu a prst do toho zabal a přelep náplastí pořádně a ráno a večer vyměňuj a za 2 dny to bude OK, mám bohaté zkušenosti. Dávali mi ho i po operaci nohy na nehojíc se ránu.

Kriss Tina
Kelišová 5398 příspěvků 12.07.18 21:36

Hemagel je super, je sice dražší ale zabírá skoro zázračně…
 https://www.pilulka.cz/…g-1463386484?…

krukynka
Kecalka 130 příspěvků 12.07.18 21:37

Tea tree oil

Qwentin
Hvězda diskuse 64161 příspěvků 12.07.18 21:37

@Heivka @bertoldina @Poštolka J ,moc moc Vám všem děkuji, mně v lékárně doporučili akorát ten peroxid, ale ten evidentně nezabírá :,( , ta bolest je opravdu hrozná, myslím, že tam mám zánět. K tomu lékaři zpět se bojím.Višněvku zkusím i ten hemagel. Když nezabere jedno, snad zabere druhé. :mavam: :kytka:

Celeste97
Zasloužilá kecalka 724 příspěvků 12.07.18 21:39

Jojo višňák je super téměř na všechno, dávají ho v nemocnici :D a pomáhá, stačí namazat, přelepit a je to :)

Kriss Tina
Kelišová 5398 příspěvků 12.07.18 21:39

@Qwentin na zánět zkus ten višnák ten umí menší zánět vytáhnout, ale pokud je to nesnesitelné a nehojí se to mazala bych k doktoru, takový zánět pak není sranda a čím to necháš dyl tím horší to pak bude…

Qwentin
Hvězda diskuse 64161 příspěvků 12.07.18 21:40

@Zabatko @Kriss Tina @krukynka , také Vám holky děkuji moc :kytka: :mavam: , sice to bude na průvan v peněžence, ale lepší než to jít znovu řezat. On ten lékař je docela bezcitný… :roll:

Qwentin
Hvězda diskuse 64161 příspěvků 12.07.18 21:42
@Kriss Tina píše:
@Qwentin na zánět zkus ten višnák ten umí menší zánět vytáhnout, ale pokud je to nesnesitelné a nehojí se to mazala bych k doktoru, takový zánět pak není sranda a čím to necháš dyl tím horší to pak bude…

No toho se právě bojím. Zítra hned nakoupím, co mi doporučujete, pokud to nezabere, valím k doktorovi. Kuří oko z vnitřní strany malíčku dělá pěknou paseku :roll: .Takové malé je a jak to dokáže znepříjemnit život.

bertoldina
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 2 inzeráty 12.07.18 21:59

@Qwentin Hlavně tam nemaž všechno:) Na tohle bych začala tím višňákem, hemagel po poradě s lékárníkem-udržuje v ráně vlhkost, ne vždy je to žádoucí. Mně to jednou hojení jedné trochu netypické rány spíš zhoršilo, višňák to pak zachránil. Jen doufám, že máš ráda uzené :lol: .

Qwentin
Hvězda diskuse 64161 příspěvků 12.07.18 22:06

@bertoldina Ne vše najednou tam dávat nebudu, zkusím to postupně. No jestli udržuje hemagel v ráně vlhkost, to by mohl být problém. Já ji potřebuji z rány dostat. Začnu tím višňákem a uvidím, jak se to dál bude vyvíjet. Uzené mám ráda :-). Můžu se zeptat, co to bylo za ránu?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >